Skocz do zawartości

kontrolka check engine-astraG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
yokass, jak się leje coś co niektórzy nazywają "ropą" tak się dzieje:/ nie mówie że to z twojej winy ale np poprzedni właściciel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

yokass, jak się leje coś co niektórzy nazywają "ropą" tak się dzieje:/ nie mówie że to z twojej winy ale np poprzedni właściciel

 

prosze rozwin temat co masz na myli bo nie rozumiem ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam podobny problem jade sobie spokojnie i gdy mam jakies 3 tys obrotówto zapala sie check engine - po zgaszeniu solnika wszystko wraca do normy - osobiscie sadze ze przyczyna moze byc powietrze lub przeplywomierz ale to do sprawdzenia , moze ktos ma jakies sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

yokass, mam na myśli fatalną jakość ropy w naszym kraju.A że pompy wtryskowe są na to strasznie wrażliwe to lubią "padać" Dlatego kupowanie dizla "używki" to ruletka bo nigdy nie będziesz wiedział co poprzedni właściciel lał do auta od nowego....no chyba że masz auto od rodziny z zagranicy tak jak w moim przypadku.Ponad 250 tys i pompa jak i turbo dalej oryginalne bez regeneracji.

 

Mar, poszukaj na forum jest od "zarąbania" tematów na twój problem.Ja stawiam na świeczki....potem na egr a na samym końcu na przepływkę.Na zimnym Ci się zapala też check?? czy tylko przy 3 tyś? bo jak przy 3 tyś i bez różnicy od temp.silnika to podtrzymanie turbo masz do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hm wiesz raczej to nie swiece bo sprawdzalem je w ta zime, dzieje mi sie to raczej na cieplym silniku mowie o 3 tys obrotow ale mam podobny problem gdy zwalniam i w zasadzie zatrzymuje samochod to zapala mi sie ponownie check engine - od dluzszego czasu lecz ten blad gasnie po wejsciu autka na jakies 2 tys obrotow i jest ok.

 

[ Dodano: Pon Lip 23, 2007 07:12 ]

Dołoże pare faktów

Problem kontrolki podczas ruszania na zimnym silniku nie pojawia sie - przypomnialem sobie iz kiedys podlaczylem autko do kompa i wyszedl zawor recyrkulacji spalin (to chyba erg - no wlasnie do czego jest ten erg :wesoly:)

Problem z kontrolka zapalajaca sie w okolicach 3 tys obr pojawia sie na cieplym jak i na zimnym silniku zas TYLKO na 4 i 5 biegu :lol: - osobiscie sadze ze to wina erg tylko dlaczego pierwszy check engine gasnie po wejsciu na 2 tys zas drugi (ten od 3 tys) nie - pomaga zgaszenie silnika.

 

Ps wiem , iz problem ten byl wiele razy poruszany ale nie doczytalem sie dokladnej przyczyny po eliminacji usterkil... czyli nikt nie sfinalizowal tematu poprostu po naprawie nic nie napisal... :wesoly:

 

Ps2 moze ktos dac linka do tej czesci np. allegro :)

 

[ Dodano: Wto Lip 24, 2007 07:25 ]

Witam ponownie moze wydac sie to blache ale wczoraj wymienilem filtr powietrza.. i w dzisiejszej drodze do pracy nic sie nie zaswiecilo , a przeciagnolem autko na 4 do 3,5 tys obr. Mam cicha nadzieje , ze pomoglo i przyczyna byla za mala dawka powietrza zmierzona prez przeplywomierz w okreslonych warunkach :lol:. Zobacze co dalej z tego wyniknie chociaz prognozy sa sprzyjajace :wesoly: a koszty ... wiadomo jakies 25 zl ;];)

 

[ Dodano: Wto Lip 24, 2007 15:48 ]

Było by za piekne aby bylo mozliwe :) . Dalej mam problem z checkiem na 3 tys - moze ktos wyjasnic czy erg = silnik krokowy = zawor recyrkulacji spalin ?? i gdzie on jest w dtl2.0 :] ? Ah i slyszalem , ze to sie czysci a czyszczenie pomaga ale jak i czym 8)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności