Skocz do zawartości
moskal30

[vivaro] brak paliwa po wpadnieciu w gleboka kaluze

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

chciałbym podzielić się moim przykrym doświadczeniem jakie spotkało mnie na polskich drogach.

Jestem posiadaczem opla vivaro, kilka dni temu jadąc jedną z polskich dróg wjechałem w kałużę sporych rozmiarów była bo prawie mnie ściągnęło na pobocze. Po przejechaniu tej kałuży moja podróż skończyła się bo zapaliła mi się na desce rozdzielczej kontrolka "silnik stop" no i komputer odciął zasilanie paliwem. po zholowaniu na warsztat mechanicy sprawdzili ze wywaliły mi błędy na listwie wtryskowej ze nie ma paliwa, początkowo myśleli ze zalała się elektryka i jest jakieś zwarcie. Na drugi dzień po postoju w suchym i ciepłym warsztacie było to samo żadnych zmian, więc szukali i szukali i doszukali się że pod ciśnieniem wyrzuconej wody z kałuży zagiął się wężyk doprowadzający paliwo z baku do filtra paliwa. Więc koledzy którzy mają VIVARO, jeśli spotka was taka przygoda to zakładać brudną kurtkę i pod auto prostować wężyk, a znajduje się on po prawej stronie auta. Jak by nie patrzeć zawsze możecie zaoszczędzić na holowaniu, ewentualnym naciągnięciu przez mechanika no i na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki za info :?:

przydalby sie tylko lepszy temat (poprawilem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swoją drogą troszkę dziwna sprawa, one są tak spasowane, że generalnie długość przewodu paliwowego jest specjalnie odmierzona by uniknąć takich kontrowersyjnych zdarzeń. Jest na STYK. Trochę luźniej mamy w komorze silnika ale to już inna bajka.

Czytając Twojego posta nie wiedząc jaki będzie finał, obstawiałem czujnik zderzeniowy znajdujący się w okolicy prawej lampy (stojąc przodem do auta) i komputera. Pomyliłem się. Z ciekawości obadam sytuację jak wygląda to u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też się spotkałem z taką sytuacją. Szczerze powiem że nie zaglądałem wtedy pod samochód żeby zobaczyć jak ten przewód paliwowy wygląda ale mam następujące pytanie. Czy nie da rady w jakiś sposób zabezpieczyć tego przewodu żeby się nie zaginał, na przykład przywiązać go do "czegoś" w pobliżu, lub założyć jakiejś osłonki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

da się, zrobić obróbke z blachy i zasłonic weżyk nad zbiornikiem gdzie go przelamuje, tak mam zrobione w swoim i po problemie:) wody się nie boję:)

Też się spotkałem z taką sytuacją. Szczerze powiem że nie zaglądałem wtedy pod samochód żeby zobaczyć jak ten przewód paliwowy wygląda ale mam następujące pytanie. Czy nie da rady w jakiś sposób zabezpieczyć tego przewodu żeby się nie zaginał, na przykład przywiązać go do "czegoś" w pobliżu, lub założyć jakiejś osłonki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi