Skocz do zawartości

Termostat-Kadett


Gość Bols

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :wink: Nie dawno zauważyłem mały problem z rozgrzaniem samochodu ... co dzień jeżdżę samochodem po 20 km w 1 stronę (rano 10 min max) wracam z pracy około 30min. czasem więcej i samochód nie może zagrzać się do temperatury (Połowy skali na desce rozdzielczej) ledwo co dochodzi do końca niebieskiego pola ..... Tak jest zima ... Ja wiem że mały dystans robię ale parę tyg temu jechałem autostradą A4 z Legnicy do Wrocławia i temperatura tak samo dochodziła do końca niebieskiego pola .... latem spokojnie wiatraczek włącza się i chłodzi silnik .... Wydaje mi się ze termostat szlak trafił i moje pytanie brzmi gdzie on znajduje się czy samemu da rade wymienić go bez większych problemów?

 

Opel kadett 1.4i 44kw 91r

 

Pozdrawiam Grzesiek

 

Dodałem typ silnika w tytule/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dany_202122

To na pewno termostat....

Znajduje on sie po lewej stronie silnika ,tuż za kołem pasowym wałka rozrządu :beer: O ile wymieniałeś już sam pasek rozrządu to na pewno sobie z tym poradzisz :beer: Tylko ,że musisz te koło zdjąć z wałka rozrzadu ale to nie powinien byc problem :-) :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat

Dołączona grafika

jeśli chcesz sprawdzić termostat to poświęć parenaście minut - odpal zimny silnik i sprawdź przy jakiej temperaturze na desce przewód gumowy od termostatu do chłodnicy z zimnego zrobi się gorący. (Powinien dopiero po przekroczeniu 90 stopni - zwykle ok 95).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie powinno być prawidłowe wskazanie temperatury cieczy chłodzącej?

 

Tutaj jest wskaźnik temp. w kadecie. Gdzie powinna być wskazówka? Przy normalnej jeździe na trasie 90 km/h i czy w jeździ po mieście są duże wahania tej wskazówki? Jaką temperaturę oznaczają granice niebieskiego z białym i białego z czerwonym?

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm teraz jak jeżdżę po 15km max rano temp. dochodzi do polowy ..... po południem jest już na połowie po przejechaniu 7km max.... ale na pewno jak będzie 3/4 wskaźnika włączy się wentylator ale według mnie od końca niebieskiego pola do połowy wskaźnika jest już ok.... nie oszukujmy się zimą w jeździe szybciej chłodzi się silnik podczas jazdy ....

 

Edit:

 

Termostat miałem wymieniany parę dni temu ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie chcę zakładać nowego tematu to napiszę tutaj.

 

Mam problemy z chłodzeniem samochodu, kiedyś jak było ok to nawet w wakacyjne upały wskazówka, była ciągle na połowie a dmuchawa szybciutko się załączała, a jak wyszła temperatura to bardzo mninalnie za połowę wskaźnika i wracała do połowy za momencik.

 

Z jakimś czasem na jesień zaczęło się coś knocić, wskazówka zaczęła wychodzić znacznie za połowę, można powiedzieć, że sięgała praktycznie 3/4 skali, nie cieszyło mnie to za bardzo, sprawdzałem czy to czasami nie UPG, ale jednak nie. No i teraz w zimie jest to samo, tylko analogicznie muszę dłużej pojeździć. Myślałem, że to być może termostat, co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubywa płynu, a a wąż od głównego obiegu jest ciepły nawet przy małej temperaturze? To pomoże w diagnozie?

 

A trudna jest taka samodzielna wymiana termostatu? Słyszałem, że trzeba zdejmować pasek rozrządu czy coś takiego? W ogóle gdzie on się dokładnie znajduje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A trudna jest taka samodzielna wymiana termostatu? Słyszałem, że trzeba zdejmować pasek rozrządu czy coś takiego? W ogóle gdzie on się dokładnie znajduje?

Otwierasz maskę, widzisz silnik, po lewej stronie silnika masz taką zabudowę, pod nią znajduje się pasek rozrządu, na lewo od tej zabudowy na wierzchu masz pasek klinowy. Żeby dostać się do termostatu musisz odkręcić obudowę rozrządu. Jeśli rozrząd miałeś robiony kilka lat temu zmień pasek, ew. pompę a termostat wymienisz przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności