Skocz do zawartości

Opel Astra 1.6 szarpanie


Gość SKAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas jazdy, przy każdej prędkości silnik przerywa czyli wyczuwalne jest szarpanie. Zostały wymienione świece, palec, kopułka, wymieniony jest również pasek rozrządu i wyregulowany zapłon. Dodam też że po wymianie świec jedna z nich tzn. z trzeciego cylindra jest obkopcona, pozostałe są białe. Z rana przy odpaleniu silnik chodzi jakby nie dostawał prądu na wszystkie gary, po rozgrzaniu zaczyna pracować w miare równo, czy to może broić cewka ?. Dodam też że po pewnym czasie od uruchomienia silnika zapala się kontrolka od Checka. Zawór EGR pracuje bo jak przygazuje to palcami wyczuwam jak się rusza membrana. Niestety ale na sondzie Lambda nie ma wogóle napięcia, ale jest podłączona prawidłowo. A na to wszystko w dodatku silnik na wolnych obrotach osiąga bardzo wysoką temperaturę, włącza się wentylator co chwile a mamy przecież niskie temperatury na dworzu, podczas jazdy temperaturka jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość arnold13m2

Cześć

 

Miałem podobny problem też mi moja asterka delikatnie szarpała.

Ja zrobiłem tak:

Odłączyłem "-" klemę z akumulatora na około 45min po tym czasie następuje reset komputera a co za tym idzie błędów też. Po tym czasie zakładasz klemę zapalasz auto bez dodawania gazu (na benzynie jeśli masz gaz) i ma chodzić na wolnych obrotach do pełnego nagrzania aż załączy się wentylator - w tym czasie komputer uczy się wszystkich wartości i ustawiają się czyjniki z komputerem. Po tym przez 20 minut musisz jeździć z różnymi prędkościami.

 

Po tym zabiegu moje auto było nie do poznania, silnik chodzi do tej pory płynnie i bez problemowo.

 

podrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam jeszcze jedno pytanie. Proszę powiedzieć mi czy przyczyną może być EGR ?? lepiej go zaślepić czy wyczyścić i niech pracuje... ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam:]

Posiadam opla astrę g z silnikiem 1.6 8v 75KM (oznaczenie X16SZR) z LPG.

Od pewnego czasu mam z nią pewien problem...Mianowicie podczas równomiernej jazdy ok 2,5 tys obrotów auto szarpie, tak jak by je coś trzymało i puszczało. Na początku myślałem, że chodzi o hamulce ale jednak nie w tym tkwi problem:/ Ponadto dziwną rzeczą jest to, że auto w zimie paliło mniej niż w lecie... Na początku w jezdzie mieszanej ok 9l gazu, a teraz 11 a nawet 12:/ Ciągle pali mi się kontrolka recylkulacji spalin, ale dziwne obajawy pojawiły się dużo później...a i jeszcze czasem na czwartym cylindrze pęka porcelanka od świecy.

Bardzo proszę o pomoc:]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy np po nocy miałeś też szarpania przy ruszaniu??

 

Tak miałem taki problem, sprawdziłem przewody po kolei i okazało się że 4 gar nie palił i dlatego było to szarpanie, po wymianie przewodów wszystko ustąpiło. Dodam też że rano jak silnik był zimny to nie szło jechać.

 

Mianowicie podczas równomiernej jazdy ok 2,5 tys obrotów auto szarpie, tak jak by je coś trzymało i puszczało

 

Spróbuj najpierw od sprawdzenia przewodów, ja zrobiłem to tak: odkręciłem świece przytykałem pojedyńczo do pokrywy zaworów i kręciłem silnikiem jak bym chciał zapalić i patrzyłem czy jest iskra czy też jej nie ma.

Edytowane przez SKAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności