Skocz do zawartości

Opel Astra 1.6 szarpanie


Gość SKAT

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak. Zaślepiłem egr i jedno co zauważyłem to to, że jak jest silnik ciepły to gorzej mi odpala tzn troszkę dłużej muszę kręcić i dziwnie wchodzi na obroty, ale to przy odpaleniu. Pojeżdżę tak parę dni i zobaczymy. I jeszcze pytanie odnośnie sondy. Czy wskazania sondy powinny być takie same jak jest zimna i rozgrzana? Czy można sondę sprawdzić tylko poprzez podłączenie pod komputer?? I wreszcie czy możliwe jest że nawaliło podgrzewanie sondy i rano gdy jest zimna to może dawać zły sygnał?? Bo na ciepłym jak chcę szybko ruszyć też szarpie, a jak delikatnie dodam gazu to raz szarpie a raz nie.

 

I jeszcze zapytam o przepływomierz powietrza lub map-sensor, bo nie wiem które to coś jest w moim silniku i czy awaria któregoś z tych części może powodować szarpanie podczas ruszania?? Dodam, ze najbardziej szarpie przy mniej jak 10st C, a najgorzej gdy jest minus na dworze oraz duża ilość wilgoci w powietrzu, mniej lub w ogóle gdy ciepło.

Edytowane przez kaktus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po odpaleniu przełączasz odrazu na LPG czy jedziesz na Benzynie aż się silnik lekko rozgrzeje ? bo np w moim przypadku gdy jadę na Gazie to wogóle mi gaśnie itd. a gdy się lekko rozgrzeje to czuje szarpanie a gdy już złapie temperaturę odpowiednią to śmiga aż miło. Sorry za odpisanie dopiero teraz... ale mam nadzieję że poradziłeś sobie z tym problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam następujący problem. Czasami autko szarpie mi na niższych biegach przy przyśpieszaniu. Dzieje się tak TYLKO wtedy gdy zaraz po odpaleniu wskakuje na wyższe niż naturalne obroty (ok. 1400-1500). Dodam że odgłos nie jest taki sam gdybym sam wrzucił go na owe obroty, wydech pracuje inaczej, tak jakby się dławił. Ktoś ma jakieś sugestie, może podobne doświadczenia? Można spróbować zrobić coś samemu zanim odda się do mechanika? Miałem tak zarówno na LPG jak i na benzynie. Czasami autko odpala normalnie, i jeździ elegancko , nie mam pojęcia czemu więc raz jest tak a raz inaczej. Pozdro :-)

 

Astra G 1.6 16v

Edytowane przez dzialko04

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyberjasiu

podepnę się do tematu , jestem posiadaczem astry g z silnikiem z16se jakiś czas temu wymieniany był rozrząd i planowana głowica z wymianą dwóch popychaczy +pierścienie na cylindrach , po odebraniu autka od mechanika po tygodniu wypadł zapłon na 4 cylindrze kod błędu p0304 silnik szarpał kontrolka check engine i tryb awaryjny ,po kilku odpaleniach wróciło do normy . Parę dni jazdy normalnej i powtórka z rozrywki , więc postanowiłem wrócić do mechanika tam podpiął pod kompa i to samo p0304 świece sprawdzone, nowe były, zamienił miejscami to samo po kilku dniach jazdy , więc zostały wymienione cewka , kable i nowy komplet świec . minęły dwa miesiące i znowu to samo, dodam , że przed remontem silnika i wymianą rozrządu nic takiego nie było , wczoraj auto kaput szarpie silnikiem czuje jakby pracował tylko na trzech cylindrach ,jutro chcę wstawić auto do mechanika, by się temu przyjrzał , proszę o pomoc czy możliwe , że coś jest przestawione w rozrządzie lub coś mogli spartolić przy składaniu silnika . Mechanik wcześniej mówił , że jak to nie pomoże to może to być wina sterownika silnika -jak dla mnie mało prawdopodobne wcześniej było ok przed naprawą , jest jeszcze jedna rzecz poduszka przednia silnika wymaga wymiany . Na wypadanie zapłonu nie było reguły czy było wilgotno czy też sucho ,na zimnym czy na rozgrzanym silniku , brakuje mi koncepcji co może być nie tak .

 

będę wdzięczny za jakieś sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość monika15662

Mam podobny problem. Wymieniłam cewkę, EGR przeczyszczony. Przy rozrządzie jakby nic się nie dzieje. Sytuacja powstała po wymianie silniczka krokowego i wymianie wężyka od przepustnicy.Mechanik twierdzi,że obroty zmniejszył do 800. Gdy rozgrzeje się silnik , zaczyna się szarpanie. Wymieniłam świecie, przewody.Sporadycznie zapala się na chwilke check, komputer pokazuje EGR. Przepustnica przeczyszczona. Potrzebuje pomocy, jestem już bezsilna.

Edytowane przez monika15662

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności