Skocz do zawartości

Astra bierze olej(dużo) - czy stabilizator oleju pomoże?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dokładnie ten silnik na 16 wentylach :wesoly: poza tym felerem w postaci spalania oleju to idealna jednostka napędowa moim zdaniem, żwawa, ekonomiczna.

Tylko teraz co ? Remont ledwo dotartego motoru ? Jakich części- jakiego producenta użyć, aby sprawa nie wróciła po 20-30 tys km, bo mój silnik zaczął brać olej właśnie po 30 tys km.

Serwis firmowy Opla twierdzi,z e tej usterki w tych silnikach tak na 100% usunąć się nie da. Wada konstrukcyjna ? Poprzednia moja Astra F 1,6 8V nie brała oleju mimo, że przejechałem nią 100 tys km.

Kto z Was szanowni forumowicze robił remont silnika w tym modelu pod kątem zużycia oleju i przyniosło to ewidentny skutek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To nie jest odosobniony problem.Jak inni chciałbym Cię uspokoić.Ja kiedy po zakupie swojej 16-tki po wymianie oleju po raz pierwszy wyjąłem bagnet po ok.2tyś km doznałem..... :lol::) najdelikatniej mówiąc uczucia niedowierzania :).Olej sięgał ledwie stanu min.Jest to mój czwarty samochód a pierwsza taka sytuacja i szok,od razu uruchomiłem wszystkie znajomości kto tylko znał jakiegoś mechanika lub właściciela opla z takim silnikiem,poradniki gazety motoryzacyjne(wtedy nie miałem jeszcze internetu).Wszyscy mieli ten sam problem różniący się ilością ''branego'' oleju,nawet w opisach fabrycznych było że ''lubi olej''.Moja astra ma 10 lat 180 tyś przebiegu bez żadnego remontu silnika i bierze te same ilości oleju co u poprzedniego właściciela mając 6 lat i 100 tyś.Więc uważam że remont niewiele jesli nic nie pomoże,dodatków nie stosowałem,po prostu poznałem fakty,dolewam olej jeżdżę i jestem z silnika w trasie jak i na mieście i w ogóle z osiągów zadowolony.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, miałem ponad 10 autek w tym 3 ople, ale takiej komedii czyli jakiejś fuszerki konstrukcyjnej w układzie korbowo-tłokowym bo tam diabeł leży nie widziałem. Według producenta, czyli tego co napisali w instrukcji silnik może zużywać do 0,8 l na 1000 km :oops:!

czyli na 15 tys 12litów oleju od wymiany do wymiany he he he

Ktoś z Was walczył skutecznie z tym problemem jakimiś dodatkami do oleju ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cholercia, miałem ponad 10 autek w tym 3 ople, ale takiej komedii czyli jakiejś fuszerki konstrukcyjnej w układzie korbowo-tłokowym bo tam diabeł leży nie widziałem. Według producenta, czyli tego co napisali w instrukcji silnik może zużywać do 0,8 l na 1000 km !

Czy te 3 ople to były 16-tki czy 8-mki? Bo o tych drugich są zupełnie inne fakty,np;

-nie aż tak wrażliwe na zerwanie paska rozrządu

-nie biorą oleju(no może jakieś ilości minimalne)

-lepiej znoszą gaz

a w normalnej codziennej jeżdzie nie ma aż tak widocznych różnic a dobrze zadbane jednostki pracują bardzo ładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były jednostki 8 zaworowe, Astra F1,6 oraz Corsa B 1,8 złote silniki pod względem zużycia oleju, no ale bez takiego wypiardu jak mam z 1,6 16v bo 200 zł na liczniku to już nie raz u mnie było. Pewnie to w rzeczywistości jakieś 190 aleee....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności