Skocz do zawartości
damiano2007

1.3 51kW 16V Z13DT Obudowa filtra paliwa UFI 1.3CDTI - wyciek

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiem, że nie wiem czy nie rozpuści. Ale warto chyba spróbować zanim z kilku stówek wyskoczysz. Wcześniej kolega pisał też o taśmie teflonowej. To chyba jeszcze lepszy pomysł bo niczego nie zalepisz silikonem, a do tego taka taśma to tylko kilka złotych w sklepie hydraulicznym.

Tak czy inaczej jest ogólna nauczka dla posiadaczy 1.3 CDTI żeby unikać odpinania przewodów paliwowych bo się łatwo wyrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Update

Silikon dał ciała...

Taśma podobnie, a takiego dziwacznego oringu nie dokupiłem. Poczekam na używkę w okolicznym szrocie przez dwa tygi puki auto mi nie potrzebne a jak nie to oryginał za 493 ???

Edit:

Wymiana orignu na własną rękę. Koszt niebagatelnie mniejszy i odradzam zakup użwyki ze względu na i tak dużą cenę i brak pewności co do jej stanu. Fakt faktem - musiałem trochę się naw**** z tym ale udało się za którymś razem dopasować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wymieniałem ostatnio taki oring - jego wymiary to 9x2 (koszt 20gr).

Wymieniałem ostatnio taki oring - jego wymiary to 9x2 (koszt 20gr).

Edytowane przez kakaowy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, każdy z 3 wtyków ma po 2 oringi w środku, wystarczy wymienić ten z góry na nowy o wymiarach 9x2 tak jak napisał kolega wyżej co wymaga trochę zabawy(szczypce, igła) ale szczelność jest w 100%

Edytowane przez cysio0222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi