Skocz do zawartości

Obudowa filtra paliwa UFI 1.3CDTI - wyciek


Gość damiano2007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
Gość pawe550121

Mam problem 1.3 cdti ciezko palil, a na cieplym wcale nie odpala.
Czujniki na listwie, czujnik poł. wału wymienilem, ale dalej brak mocy i pali się tryb awaryjny. Na kompie pokazuje za niskie ciśnienie paliwa na listwie . Pompa niskiego ciśnienia po wymianie i podaje ciśnienie 4 bar, ale do pompy wysokiego ciśnienia podaje 2 bar . a do rozruchu powinno być podobno minimum 2,5 bar
Gdzieś na obudowie filtra uciekają 2 atmosfery. ( oczywiście na porót do baku tylko dlaczego )
Może ktoś ogarnia gdzie moze uciekać to ciśnienie❓
Czy obudowa filtra ma w sobie jakiś zawór ciśnieniowy upustowy do powrotu który mógł paść.
A moze tak ma być i 2bar wystarczają a to problem z pompą wysokiego ciśnienia ?
Pomoże ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Danielcorsac

Najpierw spróbuj uszczelnić jeżeli chodzi o corsę c filtr paliwa zaluz nowe oringi nawet czarne ropa ich nie zje u mnie przy ajmniej już rok mija i nic się nie dzieje druga sprawa to podmień czujniki znajdujące się na listwie może padł któryś z nich i dlatego ciężko pali 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę troszkę... Te słynne oringi na 3 króćcach obudowy filtra paliwa są newralgiczne, ale nie mniej ważne są

pojedyńcze oringi na dwóch króćcach na wlocie i wylocie z pompy CR ( czyli parę centymetrów dalej).

 

Te oringi u mnie są mocno "spłaszczone" więc albo są nieorginalne, albo spłaszczenie wynika z długoletniego użytkowania.

Dodatkowo dziwne jest to, że rowek origów jest dość szeroki- poniżej wymiary:

 

Oring fabryczny -(widać mocne spłaszczenie) zmierzony to ok. 8,4 x 1x95

 

Próbowałem wcisnąć oring 8x3, ale tego nie da się wcisnąć, przy mocnym wciskaniu ( na olej zresztą) oring uszkadza się.

 

O jedno oczko mniejszy jest oring 8x2,5 i ten wchodzi, ale nie uszczelnia prawidłowo - nic dziwnego, bo rowek ma szerokość aż 3,4mm

i ( to już mój domysł) oring nie jest odpowiednio sciśnięty, bo rowek jest za szeroki...

 

Może ktoś już z powodzeniem zmieniał te oringi ?

pzdr Nix

IMG_20211230_222248.jpg

Edytowane przez Nix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nix napisał:

Próbowałem wcisnąć oring 8x3, ale tego nie da się wcisnąć, przy mocnym wciskaniu ( na olej zresztą) oring uszkadza się.

Stara i może druciarska metoda.

Spróbowałbym oringa sklapać.

Nie raz uratowało to sytuację.

Wydaje się że guma się nie da sklepać ale sprawdziłem i się da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pomysł, ale żeby to równomiernie zrobić... mam praskę hydrauliczną do końcówek przewodów, może znaleźć odpowiednią

"matrycę" żeby podeprzeć środek i na zewnątrz i go ścisnąć- to by może wyszło równomiernie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję.

W wątku o uszczelnianiu pompy CR są w komplecie wszystkie oringi, pewnie te też, ale nie są

zwymiarowane, a to duży komplet do całej pompy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passerotti Chorzów. Zadzwoń, mają oringi i xringi w wymiarach jakie się nikomu się śniły w cenach groszowych. Sprzedają na sztuki, a także wysyłają nie robiąc problemy ze wysyłają oringi za zlotówke

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności