Skocz do zawartości

Buczenie tłumika końcowego Astra H.


Gość adamura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem właścicielem Astry H z silnikiem 1.3.CDTI i zauważyłem,że pojawia się buczenie tłumika końcowego,najgłośniej w okolicach 2000 obr/min.Czy w tych autach to normalny objaw?Oglądali mi wydech ale nic nie znaleźli.Przy pukaniu w niego wygląda jakby był pusty.Auto jest z 2007 roku więc chyba niemożliwe żeby już się wypalił.Dodam,że auto bez filtra DPF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

od niedawna jestem właścicielem Astry H z silnikiem 1.3.CDTI i zauważyłem,że pojawia się buczenie tłumika końcowego,najgłośniej w okolicach 2000 obr/min.Czy w tych autach to normalny objaw?Oglądali mi wydech ale nic nie znaleźli.Przy pukaniu w niego wygląda jakby był pusty.Auto jest z 2007 roku więc chyba niemożliwe żeby już się wypalił.Dodam,że auto bez filtra DPF.

Witm!Ja również od niedawna śmigam tym modelem i mam podobny problem.Przy obrotach silnika ok 2000 do wnetrza kabiny dociera męczący dźwięk w postaci buczenia gdzieś z pod podłogi auta.Dodam tylko że samochód jest z 2007r z przebiegiem 162000km,bez filtra dpf.Tłumik wygląda z zewnątrz ok.Gdybym był pewny na 100% że jest np wypalony wewnątrz to od razu bym go wymienił.Ciekaw jestem czy inni użytkownicy tego silnika w astrze H mają podobne problemy?Co pozatym myślicie o fabrycznym wyciszeniu tego samochodu?

Pozdrawiam

Loseg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

buczenie czy przypadkiem nie następuje ono dopiero po nagrzaniu sie silnika? w moim było też buczenie które rozpoczynało sie dopiero po pewnym nagrzaniu silnika, mechanicy wymyślali różne rzeczy / wymiana ostatniego tłumika, obluzowana osłona tłumika i jakieś tam inne głupoty/ a przyczyna śmieszna po nagrzaniu systemu wydechowego stal rozszerzała się i końcowy tłumik właściwie jego zaczep stukał o belkę od zderzaka. wymiana gum mocujących oraz skrócenie zaczepu taki stalowy drut o 0,5 cm i cisza jak makiem zasiał. Ale wymagało to ode mnie zanurkować do kanału i wybrudzenie rączek. Czas naprawy 30 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buczenie czy przypadkiem nie następuje ono dopiero po nagrzaniu sie silnika? w moim było też buczenie które rozpoczynało sie dopiero po pewnym nagrzaniu silnika, mechanicy wymyślali różne rzeczy / wymiana ostatniego tłumika, obluzowana osłona tłumika i jakieś tam inne głupoty/ a przyczyna śmieszna po nagrzaniu systemu wydechowego stal rozszerzała się i końcowy tłumik właściwie jego zaczep stukał o belkę od zderzaka. wymiana gum mocujących oraz skrócenie zaczepu taki stalowy drut o 0,5 cm i cisza jak makiem zasiał. Ale wymagało to ode mnie zanurkować do kanału i wybrudzenie rączek. Czas naprawy 30 minut.

Faktycznie buczenie jakby wzrasta po nagrzaniu silnika.Będę musiał to sprawdzić jak zrobi się cieplej.Dzięki za cenną wskazówkę :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość krzychu641

Witam

W mojej astrze jest podobny objaw w okolicach 2000 obrotów wydobywa się z tłumika inny dźwięk nie jet to jednak dla mnie bardzo uciążliwe.Już od 3 lat mam samochód ponad 100tys przebiegu,wydaje mi się że to normalne dla tego modelu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Mariusz_760301

Układ wydechowy po nagrzaniu może wydłużyć się o 5 cm.

Te 5 cm powinno się uwzglednic przy wymianie elementów - tzn. tłumiki po zamontowaniu (zimne) powinny być cofnięte na wieszakach gumowych, tak by po nagrzaniu wisiały poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

widzę, że temat jest znany i powiem, że ulzyło mi bo juz myślałem, że przesadzam z tym buczeniem w mojej astrze. Ten sam model 1.3 CDTI, 2007 rok i około 100tyś km. i buczy jak cholera właśnie w okolicy 2000 obr. samochód był na kilku przegladach gdzie nic nie stwierdzono i buczy dalej. Dodam, że kolega ma identyczny model ale z przebiegiem 200 tyś km i cisza przynajmniej o połowę. Dzięki za podpowiedź o wieszakach, może to jest właśnie przyczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie buczenie jakby wzrasta po nagrzaniu silnika.Będę musiał to sprawdzić jak zrobi się cieplej.Dzięki za cenną wskazówkę :beer:

Witaj, i sprawdziłeś? pytam bo mam taki sam problem. Jeśli to jest przyczyną to i ja zanurkuję pod samochód. pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem Astry H z brzęczącym wydechem. U mnie, jak i u kolegów, brzęczenie występuje w okolicach 2000 obrotów po nagrzaniu silnika. W najbliższym czasie wybieram się sprawdzić to do mechanika. Dam znać o przyczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności