Skocz do zawartości

Przewody hamulcowe i końcówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako, że byłem zmuszony aby zaślepić jeden hamulec w pompie, chcę wymienić dziurawy przewód hamulcowy.

 

Sam przewód nie jest problemem, ale co z końcówkami? Jak je zarobić, słyszałem, że trzeba mieć specjalne do tego urządzenie. Jak to zrobić aby móc wymienić samemu przewód, nie mając urządzenie do zarobienia końcówek? W dodatku skąd mam wiedzieć ile ten przewód będzie miał długości?

Czytałem tutaj na forum, że jest go łatwo wymienić.

 

A i jeżeli ktoś by wiedział jaki przewód idzie do Kadetta 1.4S z 90-91. Bo kupić innej średnicy niż inna to trochę lipa.

 

Trochę dużo pytań, ale mam nadzieję, że mi pomożeie.??? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że mi pomożeie

... ufff, spróbujemy ...

skąd mam wiedzieć ile ten przewód będzie miał długości?

... zmierzyć stary ...

co z końcówkami?

... to prawda, że trzeba mieć specjalny przyrząd - albo zamówić sobie na alle gotowy przewód ... a nie ma w sklepie gdzie mieszkasz :beer::beer:

... na alle przewody sa na metry i te przyrzady też są - no i nakretki tez są ... pozdro ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj nic tylko zmierz długość przewodu żeby nie okazało się bedzie za długi lub za krótki. Ja zawsze mierze i w sklepie dobierają długość. Co do końcówek przewodów to o ile pamietam było 2 rodzaje mniejsze i większe. Jesli to możliwe to weź te końcówki do sklepu na wzór a w sklepie na pewno dobiorą ci przewód na długość bo samodzielnie zarabiać przewód sie nie opłaca według mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samodzielnie zarabiać

przewód sie nie opłaca według mnie.

... jednego przewodu się oczywiscie nie opłaca ...

... te nakrętki sa 6 lub 8 mm - trzeba obadać ...

bedzie za długi lub za krótki.

... jesli jest trochę dłuższy - nie szkodzi - zawsze można nadmiar gdzieś wygiąć ... za krótki nie może być - to oczywiste ...

... kosztowo - wymiana przewodów miedzianych nie jest żadną tragedią - drogie są przewody gumowe ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się w lokalnym sklepie, koszt przewodu 1m/10zł+ zarabianie z końcówkami odpłatne na miejscu. Wiem, że zmierzyć, ale na jeszcze założonym latać pod silnikiem z metrówką to nie jest takie proste, zdejmę i zmierzę po prostu.

 

Na końcu pracy trzeba odpowietrzyć hamulec, jak to zrobić dobrze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba odpowietrzyć hamulec, jak to zrobić dobrze?

... przede wszystkim - dobrze ...

... zacznij od postawienie browarka drugiemu koledze - potrzebujesz kogoś do ,,pompowania'' pedałem ... reszta jest opisana na forum i w każdej książce moto - tematycznej ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki wszystkim za pomoc i odpowiedzi, pozdrawiam. :wink:

 

 

Przy okazji chciałbym wymienić płyn hamulcowy, i tutaj pytanie jaka jest całkowita pojemność układu hamuclowego? W innych tematach wyczytałem, że do 1L to max ale temat był o Vectrze. Mam pół litrowy baniaczek, wystarczy? Jak wymienić ten płyn dobrze?

Edytowane przez hakirim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pół litra to trochę mało ... nie tylko płynu hamulcowego rotfl.gifrotfl.gifdrunk.gif

... możesz po prostu wypompować stary płyn - wycieknie przez odpowietrzniki(lekko otwarte) a potem wlać nowy i odpowietrzac hamulce po kolei...

... niektórzy robią tak - duża strzykawka, min 20 -ka... wyssać ze zbiorniczka ile się da, wlać nowy... za tydzień powtórzyć, po trzech, czterech takich operacjach masz praktycznie nowy płyn w układzie ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pomocnika się nie martw, będzie zadowolony.:P

 

W zasadzie już rozumiem ale mam jeszcze jedną wątpliwość, podczas wypompowywania starego płynu muszę otworzyć wszystkie odpowietrzniki? Czy tylko jeden wystarczy a jak tak to który?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę otworzyć wszystkie odpowietrzniki? Czy tylko jeden wystarczy a jak tak to który?

... jeśli odkrecisz jeden, to w pozostałych przewodach zostanie stary płyn ... chyba nie o to Ci chodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności