Skocz do zawartości

Różnica nawiewu ciepłe/zimne


Gość martinek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martinek

Dzieki Kacper. Objawy identyczne dokładnie jak u mnie tylko ,że tam się samo naprawiło :beer:;) Pokręce tym pokrętłem może ruszy od ciepłego zimnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kacper za odpowiedź. Teraz mam już jakieś pojęcie. Może faktycznie ten silniczek nie otwiera klapki do końca. Stąd też ten słaby nadmuch na ciepłym. Jak tylko zrobi się cieplej to biorę się za to. Na pewno trzeba będzie rozbebeszyć całą dolną połowę deski rozdzielczej żeby móc dostać się do nagrzewnicy z każdej strony. Zastanawiające jest to, że usterka ta występuje tak często w sintrach....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinek

Masakra jechałem wczoraj w nocy w największy mróz. Kręcenie nic nie pomogło. 450km i drugi rząd szyb oszroniony. Zalepiłem trochę wloty powietrza i dałem karton na chłodnice. Temp poszła do góry ale w środku dalej lodówka. Dziecko we wszystkim co mogło mieć na sobie i dwa koce . A dzisiaj rano już tylko -1.5 jak na złość. Niestety musiałem w nocy jechać.

Samochód już u mechanika. Chłopak ambitny i dociekliwy więc jest szansa, że naprawi. Jak będę już wiedział co było to opiszę a może nawet uda mi się fotki zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na opis rozwiązania problemu, bo na razie tylko sugestie co trzeba sprawdzić. Nikt nie odpisał co było faktycznie przyczyną problemu i czy rozwiązany.

 

szuwar, jak będziesz sam to rozmontowywał, to może uda się zrobić się jakieś fotki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego może się przyda:

1. Prawie wszystko jest sterowane podciśnieniem, trzeba sprawdzić, czy ono dochodzi (delikatny syk przy przestawianiu pokręteł).

2. Płukanie nagrzewnicy. Odpinamy węże idące do nagrzewnicy i w ten mniejszy wkładamy szlauch. U mnie kupa syfu wyleciała.

3. Termostat. Po wymianie na nowy od razu poprawa.

4. Ja u siebie przeniosłem też pompkę elektryczną z pasa przedniego na wyjście z bloku. W tej chwili mam ją podłączoną między blok a zasilenie nagrzewnicy, podłączona po zapłonie. Znacznie poprawia przepływ.

5. Podłączenie parownika gazu - szeregowo - najpierw woda do nagrzewnicy a z nagrzewnicy do parownika, z parownika do bloku.

Po tych zabiegach jest dużo cieplej w kabinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinek

No i jedna wielka Du.......a . Rozebrał złożył posprawdzał wszystko klapy nagrzewnice i wszystko wygląda ok. Silniki działają termostat nowy wentylator na 5 łeb urywa, podciśnienie działa a na ciepłym kakao. Nagrzewnica grzeje się prawie cała ale nadmuch na 5 to anemia extremalna. Mechanik pieniędzy za to nie wziął. Zagadka nic nie wiadomo jedyne co to w zafirach tez narzekają na nawiewy i zapyta się kumpla w ASO może on coś doradzi. A może znacie jakiegoś speca w okolicach Wawy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę montował nowy schowek i zrobię kilka zdjęć co tam widać o tej strony.

To przepłukanie pod ciśnieniem nagrzewnicy to może być niezły pomysł.

Martinek liczyłem na to że uda Ci się naprawa, sprawa będzie jasna i wszyscy będziemy szczęśliwi... a tu jak zwykle ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli węże nagrzewnicy wchodzący i wychodzący są gorące to tylko wina sterowania przepływem powietrza. Żeby to rozebrać to potrzeba minimum poświęcić cały dzień. Więc mało który mechanik pozwala sobie na ten luksus.Myślę ,że zostałeś zbyty. Nagrzewanie w Sintrach działa bardzo dobrze i przy -11st. umnie jest w aucie gorąco.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia czytając ten temat, czy to może być nagrzewnica zatkana od strony zewnętrznej kurzem, pyłem itp. i dlatego powietrze przez nią nie przechodzi ? Może wystarczy potraktować ją od zewnątrz sprężonym powietrzem, aby ją odblokować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności