Skocz do zawartości

Corsa B problem z licznikiem na linkę - złe wskazania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam Opla Corsę B 1.2 8V rocznik 1995 model 1996 - produkcja Saragossa.

Mój problem dotyczy licznika, a dokładnie prędkościomierza. Indeks mojego licznika to W=1150.

 

Postanowiłem sprawdzić ile jadę w rzeczywistości przy pomocy GPS. Posiadam fabryczny rozmiar opon i ciśnienie w oponach zalecane przez producenta - inne niżej wymienione auta także.

 

Na liczniku/GPS (km/h) - niezależnie od ilości satelitów, i czy jestem na odludziu czy bliżej "cywilizacji")

40/33

80/66 - 67

100/84

ok.117/100

 

Pomyslałem ok. - auta przekłamują, bo jest taki wymóg prawny.

Postanowiłem sprawdzić Opla Astrę II 1.6 16V - różnica niezależnie od prędkości nie przekracza 4% (na liczniku 100 na GPSie 96 km/h). Insignia z tego co wyczytałem i Astra III to samo.

 

Zwróciłem się do kilku znajomych posiadających takie Corsy (jedna ten sam rocznik, druga rok młodsza - obie z licznikiem na linkę - różnica waha się 3-5 %. Czyli u mnie jest za duża.

 

Co może być tego przyczyną ? Niby to nie przeszkadza w jeździe ale coś tu nie gra. NeutralCrying or Very sad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam fabryczny rozmiar - zimowe 145/80 R13 - i na tych mierzyłem prędkość,

Letniaki mam 155/70 R13 - na nich jeszcze nie mierzyłem.

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary mam fabryczne - wskazówki też. Kilka razy były wyjmowane (miałem problem ze wskazaniami poziomu paliwa - zmieniłem pływak i jest ok.) - ślimak ze skrzyni raz też był wyjmowany.

Nie wiem czy wskazania prędkości były przed wyjmowaniem takie same (to było ok. rok temu).

Może to być wina linki lub ślimaka ? Może fabrycznie był licznik z innym indeksem ? :beer:

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, taki index jest do linkowych, też taki mam.

wiesz, jakby kłopot lezał w lince, to by ci zaniżał, a tobie zawyża, dlatego myslałem, że była wskazówka zdejmowana.

możesz zmienić licznik na inny, na przykład od tigry, a w skrzynię wkręcić impulsator, zamiast linki.

takie zegary szybciej dostaniesz, niz na linkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka podczas postoju jest idealnie na 0.

Jeśli linka odpada to co to może być ? Cofany licznik ? :beer:

Mam 191 tys. przebiegu - stan auta według kilku mechaników jest taki jaki jest przebieg.

Dodatkowo jak włączam zapłon, to gdy ręczny nie jest zaciągnięty, świeci lampka na liczniku. Po odpaleniu gaśnie (już gdy kręci rozrusznik).

Pamiętam, że jak mi mechanik zaglądał to licznik mu upadł bokiem na ziemię gdy go odkładał (z 3-5 cm). Od tego czasu pali się ta lampka.

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam. Pozwulcie że się wtrącę.

Wskazówka podczas postoju jest idealnie na 0.

Tam jest ogranicznik więc musi być na "0"

Jeśli mechanikowi spadł licznik to wskazówka mogła się zluzować. Ona jest na wcisk.

Żarówka od ręcznego to może być przypadek. Sprawdził bym stan hydrolu. Jeśli jest ok to wyłącznik przy ręcznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wskazówka może być powyżej zera :drunk: U mnie jest idealnie.

Stan płynu hamulcowego w zbiorniczku jest w normie.

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Ale wskazówka może być powyżej zera :drunk: U mnie jest idealnie.

Nie . A dla czego?? Ponieważ jak ruszasz to zaczyna pokazywać od 20 jak się nie mylę. Więc jeśli zdejmuje się wskazówkę to należy zaznaczyć położenie na tym niby kole zamachowym pod spodem w jakim jest położeniu.

Jeśli źle wytłumaczyłem to przedstawię to na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności