Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie mojego samochodu


Gość Pan Kadett

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan Kadett

Cześc witam wszystkich, mam pytanie zauważyłem, że przerwała mi się guma w tym miejscu czy taką gume kupie osobno i czy ta guma nie jest od przekładni kierowniczej, pytam bo zbiera się pod nia bród, i przy skręcaniu w prawo dziwnie mi koła hałasują, przeguby i piasta jest w dobrym stanie foto:

zdjcie0082qf.jpg

 

zdjcie0083pi.jpg

 

Drugie pytanie, kiedy nalewam płynu do spryskiwaczy, płyn ucieka mi przez tą plastikową czarna pompkę(chyba to jest pompka) gdzie taką pompke kupie foto:

zdjcie0084m.jpg

 

Trzecie pytanie znalazłem urządzenie które po wlaniu benzyny zmienia sie oktany benzyny, Arkos wie jak to się fachowo nazywa, ale mi wyleciało z pamięci ja mam 98, ale tankuje tylko 95, czy takie coś można kupić ale 95, i czy tankowanie 95 mając to urządzenie na 98, nie spowoduje przykrych awarii np. w silniku ?

zdjcie0087r.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie gumy

- Gumę od przekładni wspomagania czy jak to nazwać kupisz osobno. Ja jak wymieniałem wystarczyło odkręcić te 2 metalowe przewody i ten uchwyt co trzyma przekładnie

 

Odnośnie pompki

Silniczek/pompkę kupisz na szrocie za grosze.

jeśli cieknie ci spod tej pompki to ja wyciąg i wymię uszczelkę. Jak chwycisz pompkę to pociąg ja do góry, ona jest tylko osadzona na zbiorniczku bez żadnych śrubek czy zapinek.

 

Wtyczka

To jest selektor oktanowy. Nic sie nei stanie ze tankujesz 95 a masz ustawiony na 98 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Kadett

A mam jeszcze kilka pytań, gdzie znajduja sie otwory odpływowe, pytam bo mam podłogę lekko wilgotną od strony pasażera, pomimo suszenia wnętrza problem nadal został, i zauważyłem, że po wyciągnięciu pręta od skrzyni automatycznej wskazuje mi max ilośc oleju przekładniowego, jaka może to być przyczyna, zaznaczam, że poziom sprawdzałem na równej powierzchni, a silnik był zimny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajduja sie otwory odpływowe, pytam bo mam podłogę lekko wilgotną od strony pasażera,

np. w siostrze Kubusia - Asconie, którą posiadałem były po prostu 4 korki gumowe w podłodze, nic poza tym - żadnych otwartych odpływów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka

to jest selektor oktanowy. Nic sie nei stanie ze tankujesz 95 a masz ustawiony na 98

... jeśli widzisz na wtyczce 98 - wyjmij ją, obróć i włóż ... z drugiej strony powinno być 95 ....

... korektor oktanowy - tak brzmi chyba prawidłowa nazwa ...

http://www.astra.auto.pl/content/view/242/57/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie na wielu forach z nazwą selektor oktanowy.

Chyba taka nazwa jest bardziej prawidłowa... urządzenie pozwalające na zmianę wyboru czyli selekcję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności