Skocz do zawartości

Zasysa powietrze. Kierownica lekko przekręcona.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Moje pytanie jest następujące. W czasie pracy silnika obroty spadają do wartości 300, 400 /min, po czym wzrastają do 1000, 1100 na okres 4, 5 sek. W autoryzowanej stacji obsługi powiedzieli mi, że wąż dolotowy do silnika (taki gruby, gumowy) jest dziurawy i zasysa powietrze i to może byc tego przyczyną. Nie ściemniają?

Drugi problem: okazało się, że moja kierownica jest lekko przekręcona o 3,4 mm w prawo. Samochód był na diagnostyce i wszystko wyszło ok. Czy mogą być z tego tytułu jakieś przykre konsekwencje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrianopelek

okazało się, że moja kierownica jest lekko przekręcona o 3,4 mm w prawo

A może auto było kiedyś uderzone w prawy przód i dlatego kierownica jest przekręcona w prawo ;(8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zanim go kupiłem zaprowadziłem auto na "ścieżkę zdrowia". W serwisie powiedzieli, że samochód nie był "bity". Zbieżność wyszła bardzo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prawdopodobnie podczas ustawiania zbiezności diagnosta nie przyłożył się do dokładnego ustawienia kierownicy i stąd taki efekt. Jak ustawiają zbieżnośc to zawsze najpierw wsiadają i ustawiają kierownicę a potem do tego zbieżność. Gdy przez 8 latek jezdziłem vectrą to dwa razy była w tym czasie ustawiana zbieżność i za pierwszym razem też tak miałem - nic nie ściągało, zbieżność była ok i poprostu niedokładnie ustawił kierownicę. W tym roku po zimie jak wymieniałem tuleje i sworznie pojechałem na koniec na ustawienie i tym razem idealnie ustawili kierownicę. Tak więc możesz mieć dobrze ustawioną zbieżność, wszystko w zawieszeniu będzie ok a kierownica będzie delikatnie skręcona ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bardzo dziękuję za sugestie. Pozwoliłem sobie to wydrukować, aby wiedzieć, co powiedzieć w serwisie.

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie pracy silnika obroty spadają do wartości 300, 400 /min, po czym wzrastają do 1000, 1100 na okres 4, 5 sek. W autoryzowanej stacji obsługi powiedzieli mi, że wąż dolotowy do silnika (taki gruby, gumowy) jest dziurawy i zasysa powietrze i to może byc tego przyczyną.

Jak nie znajdziesz w nim dziury, to czyść silnik krokowy najpierw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie w astrze było tak samo choć nigdy auto nie było uderzone to kierownica stała delikatnie w prawo ;( udałem sie na geometrie gość ustawił zbierznośc i cos tam z kierownica pomotał wyrównał kierownice i do dziś nie mam problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak nie znajdziesz w nim dziury, to czyść silnik krokowy najpierw.

 

Odkąd ją kupiłem wiele tam rzeczy wymieniłem. W sumie już wydałem około 3000 zł. A itak nie jestem jeszcze zadowolony. Właśnie przez to "dławienie" się. W "oplu" zaklejono mi te węże taśmą klejącą. Ale jak jest gorąco to obroty spadają. Potem jakby silnik więcej paliwa dostał, bo wskakują w górę.

A co wymnieniłem:

-zawór EGR

-sonde LAMBDA

-silnik krokowy

-uszczelki pod zawory silnika (chyba dobrze napisałem? ;) )

- uszczelke pod misę olejową

- i coś tam jeszcze.

Podoba mi się ten samochodzik, fajnie się jeździ nim po drogach śląska - 2 tygodnie temu byłem w Warszawie, choć bałem się, że auto odmówi posłuszeństwa. Ale jakoś się udało. Więc może jestem przewrażliwiony?

Ale chyba lepiej być, niż mieć później problemy na drodze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jesli chodzi o kierownice to moge powiedziec ze moze to byc wina opon.mialem niedawno cordobe i tam tez byla kierownica lekko przestawiona .nie pamietam czy w serwisie czy u jakiegos mechaniura powiedzieli o oponkach (choc wygladaly bardzo ladnie)po wymianie jak reka odjol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności