Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przejechałem Astra IV ponad 5 000 km, od kilku dni coraz częściej słychać z okolic silnika odgłos jakby 'napełniającej butelki'. Najczęściej przy dodawaniu gazu i w momencie puszczenia gazu przy wciśnięciu sprzęgła i zmianie biegu. Jednak nie jest to zależne od sprzęgła, bo nawet jak wrzucę na luz i silnik jeszcze jakieś obroty ma również taki odgłos się pojawia. Odgłos dosyc specyficzny, ciężki do opisania, wydaje mi się że chyba po prawej stronie silnika, to nie jest pisk czy ślizganie się paska a raczej jakby coś chwytało obroty i schodząc z nich powodowało dziwny dźwięk jakby napełniającego się pojemnika bądź wirowania wirnika. Co prawda szykuje się aby podjechać z tym na gwarancję, jednak żeby wiedzieć o czym rozmawiać może ktoś podpowie co może być przyczyną ? Turbina to raczej nie jest bo odgłos turbiny jest inny.

 

silnik 1.7 CDTi 125 KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem podobny problem z corsą D ,ten sam świst od nowego okazało się że felerna pompa wody. Mnie w aso zbywali do końca gwarancji twierdząc, że zabrudzony pasek , czyścili go i smarowali a po upływie gwarancji dopiero zdiagnozowali że faktycznie uszkodzona pompa wody. Sprawa zakończyła się w GM Polska. Radzę zażądać ściągnięcia paska i zakręcenie kołem pompy wody u mnie było wszystko wręcz rozsypane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

We wtorek jadę do serwisu, najpierw powiem żeby sprawdzili, zobaczę czy będą wiedzieli o co chodzi. Jeżeli również nie naprawią, naprowadzę ich na to co napisałeś.

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wiedzą o co chodzi. Na razie objaw jest tak mały że ciężko go zinterpretować.

Jednak z tego co wiem cynk na ten temat poszedł do sieci serwisowej Opla i tych przypadków jest coraz więcej, więc trzeba poczekać jakiś czas aż GM da info do serwisów Opla jak tą wadę naprawić. Za ok miesiąc do nich zadzwonię i zapytam się czy już coś wiedzą. Gwarancji jeszcze jest sporo więc mogę poczekać. Dam znać jak coś się dowiem.

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak ja byłem u nich to mówi gość to nic niepokojącego ;], może i nic, ale mnie to drażni jak jadę i się odzywa. Czyli problem jest już znany, no to ciekawe kiedy wymyślą rozwiązanie. 30 marca mam pierwszy przegląd to zobaczymy czy coś wiedza. Jak by co to pisz. Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Czy u kogoś już pomyślnie zdiagnozowano skąd pochodzi ten odgłos? Wybieram się do serwisu, ale zdaję sobie sprawę, że ciężko bywa w przypadku gdy objaw pojawia się nieregularnie. Dlatego każda wskazówka będzie istotna.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przejechałem Astra IV ponad 5 000 km, od kilku dni coraz częściej słychać z okolic silnika odgłos jakby 'napełniającej butelki'. Najczęściej przy dodawaniu gazu i w momencie puszczenia gazu przy wciśnięciu sprzęgła i zmianie biegu. Jednak nie jest to zależne od sprzęgła, bo nawet jak wrzucę na luz i silnik jeszcze jakieś obroty ma również taki odgłos się pojawia. Odgłos dosyc specyficzny, ciężki do opisania, wydaje mi się że chyba po prawej stronie silnika, to nie jest pisk czy ślizganie się paska a raczej jakby coś chwytało obroty i schodząc z nich powodowało dziwny dźwięk jakby napełniającego się pojemnika bądź wirowania wirnika. Co prawda szykuje się aby podjechać z tym na gwarancję, jednak żeby wiedzieć o czym rozmawiać może ktoś podpowie co może być przyczyną ? Turbina to raczej nie jest bo odgłos turbiny jest inny.

 

silnik 1.7 CDTi 125 KM

 

 

Witam

Mam podobny problem z dziwnym do opisania odglosem z prawej strony silnika ,jezdze juz z nim 3 miesiace,nikt nie potrafi mi powiedziec co go dokladnie wydaje .

W serwisie nic nie stwierdzili bo akorat go nie slyszeli.

W innym warsztacie zasugerowali krzywe łopatki w wirniku turbiny,ostatnio zaproponowali wymiane pompy wtryskowej ,ale nikt nie jest pewien czy to jest to???

Pompa wodna tez wchodzila w rachube .

Czekam na Twoje rozwiazanie sprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Bobeusz2011

udało się komuś konkretnie zdiagnozować tę przypadłość?

mam idealne objawy i żaden mechanik nie potrafi mi pomóc,

a strasznie denerwuje mnie ten dzwięk, chciałbym zadziałać za wczasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Czy komuś udało się rozwiązać problem dziwnego odgłsu w okolicy silnika ???

U mnie jest podobny problem i równeż wizyta w ASO nie rozwiązała problemu. Jeśli ktoś coś wie to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności