Skocz do zawartości
PabloA

Chwilowy Brak Mocy Przy 2,5-3 Tys Obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne przy silniku 1.6T chwilowy (ok. 0,5-1 sek) zanik mocy przy obrotach 2,5-3 tys obrotów?

Uczucie jest takie, jakbym na ułamek sekundy puścił pedał gazu - pomimo stałego stylu jazdy.

Czy to wada, czy efekt powiązany z turbodziurą ? Auto jest nowe (< 1000 km).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość WWR

Objawia się to na każdym biegu czy tylko 1 - 3? Jeżeli jest tak na każdym biegu a auto jest nowe, proponuje odwiedzić ASO, nigdy nie wiadomo czy nie ma jakiejś wady fabrycznej silnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to normalne przy silniku 1.6T chwilowy (ok. 0,5-1 sek) zanik mocy przy obrotach 2,5-3 tys obrotów?

Uczucie jest takie, jakbym na ułamek sekundy puścił pedał gazu - pomimo stałego stylu jazdy.

Czy to wada, czy efekt powiązany z turbodziurą ? Auto jest nowe (< 1000 km).

Mam dokładnie to samo (samochód również nowy < 3 kkm) z tym, że przy obrotach 1,750 - 2,200 na 2 i 3 biegu. Napisz proszę czy byłeś w tej sprawie w ASO, czy może w miarę jak przybywają kilometry ten efekt zanika? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety już nie mam tego auta, bo zrobiłem nim pełny crash-test :< (nota bene - możesz być pewny, że to jeździsz bardzo bezpiecznym samochodem), ale wydaje mi się, że się w trakcie eksploatacji ten efekt zmniejszył - albo się do tego przyzwyczaiłem. Przejechałem nim około 35 tys km.

Byłem na początku raz w ASO z tym problemem, ale serwis nie stwierdził żadnych nieprawidłowości - na wszelki wypadek wgrali najnowszy soft sterownika silnika.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi