Skocz do zawartości

wymiana radia / wymiana wyświetlacza


Gość SIG_MAN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SIG_MAN

Wielu z nas zmieniało u siebie radio, wyrzucało CD30 i dawało lepsze radio, CD30MP3, CDC OPERA czy CD 70 NAVI.

 

Często też wymieniamy wyświetlacz na inny, lepszy.

 

 

Kolejna moja porada wyjaśni wszystkim co zrobić przy wymianie radia bądź wyświetlacza, jak rozlogować i dlaczego.

 

Rozlogowanie zestawu jest MEGA proste i nie wymaga znajomości tajemnicy trójkąta bermudzkiego

Trzeba miec OP-COMa lub TECH2.

 

Zdjęcia przedstawiają TECH2 ale tylko dlatego że nie mam OP-COMA.

Funkcje TECH2 bedą się pokrywały z funkcjami OP-COMa.

 

Włączamy, klikamy w DIAGNOSTYKA

 

logowanie1.jpgpre_1352117451__1.jpg.d54478ac8234ccf28360f8b8244a04dd.jpg

 

Następnie wybieramy auto i rocznik (UWAGA, CZASAMI TRZEBA POKOMBINOWAĆ Z ROCZNIKAMI i MODELAMI, jak coś nie działa, dzwonić i pytać)

 

logowanie3.jpgpre_1352117457__2.jpg.9b8e2454e5af71acfbef8e913d37f601.jpg

 

logowanie2.jpg

pre_1352117473__3.jpg.a4201987c758231cc7aad5b386a04d81.jpg

Wybieramy INFORMACJĘ i ROZRYWKA

 

logowanie4.jpg

pre_1352117486__4.jpg.dabdc45628a57464c7bf1ee52299e446.jpg

A nastepnie wchodzimy w RADIO (EHU)

 

logowanie5.jpg

pre_1352117501__5.jpg.ac6fb68334fa12036aa835cdb9764324.jpg

Jeśli dobrze wybralismy rocznik oraz model auta dostaniemy informację na temat wykrytego radia

 

logowanie6.jpg

pre_1352117513__6.jpg.3c2743657d7b54714384f94c6384bd73.jpg

Wybieramy PROGRAMOWANIE

 

logowanie7.jpgpre_1352117527__7.jpg.a4a893f8704d32cf8838fc1d940533cf.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość SIG_MAN

i wyłączenie zabezpieczenia przeciwwłamaniowego

NIE KLIKAMY RESETUJ ECU, TO NIC NIE DA !!!

 

logowanie8b.jpg

pre_1352117537__8.jpg.9be802fbb3840a068479febc2a90d95a.jpg

klikamy, podajemy kod SECURITY

 

logowanie9.jpg

pre_1352117550__9.jpg.73943f6dddf2f392f5ae55e0cfb0e50c.jpg

i jeśli kod jest poprawny

 

logowanie10.jpg

pre_1352117559__10.jpg.023310599bf9ac76699228652e723c13.jpg

UWAGA, OPCOMY CZASAMI KŁAMIĄ !!!! Niby sie udało ale jednak NIE.

 

Na wyświetlaczu musi pojawić się w głownej zakładce takie info:

 

logowanie11b.jpg

pre_1352117570__11.jpg.518c976263a607b9e78791ac81bb989c.jpg

lub jeśli mamy menu angielskie napis DISPLAY SAFE, napis będzie mrygał.

 

wersja angielska pokaże nam:

 

logowanie12b.jpg

pre_1352117582__12.jpg.faf763a90c0dea5594dabddf2cf9cc7e.jpg

napis oczywiście będzie mrygał na zakładce RADIO a w głośnichak co jakiś czas usłyszymy PING.

 

Radio i wyświetlacz ROZPAROWANE.

Teraz możemy wymienić to co chcemy i działając zgodnie z instrukcją ZAKTYWOWAĆ ZABEZPIECZENIE

 

PROSZĘ PAMIĘTAĆ ŻE AKTYWACJĘ i DEAKTYWACJĘ ROBI SIĘ W RADIU (EHU) i TO RADIO KOMUNIKUJE SIĘ JUŻ Z WYŚWIETLACZEM.

 

pre_1352117593__13.jpg.c335847ef4444e63ffdd0114aea65dec.jpg

 

Radio przestanie PINGAĆ a wyświetlacz nie będzie pokazywał napisów.

 

OP-COM nie zawsze daje sobie z tym radę, a naowa cześć musi byś ówcześnie rozparowana.

 

 

Dziękuję za uwagę

SIG_MAN

 

P.S. Zrobiłem w 2 postach, bo forum nie zgodziło się na zamieszczeniu tylu grafik w 1 poście. Jesli jakiś moderator będzie miał możliwość proszę połączyć posty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SIG_MAN za fajny manual i opis z wyjaśnieniem. :spoko::brawo:

Teraz już będzie chyba jasne jak wylogować.

 

Dorzucm jeszcze link do foto-story z niemieckiej stronki.

 

Wymiana radia i wyświetlacza Corsa C

 

 

 

Aby temat nie zaginął, dodaję go do przypiętych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SIG_MAN

Poniewż strzeliłem kopa w górę lodową, która się rozsypała... podepczę od razu odłamki na miał i rozbuduję poradę o taki tekst:

 

Wiele osób szuka odpowiedzi na pytania dotyczące logowania radyjek, wyświetlaczy i problemów związanych z zakupem elementu bez kodu czy nie wylogowanego.

Postanowiłem zatem podzielić się trochę moją wiedzą

 

Zapraszam do lektury tego posta, według mnie zawiera on wszystko w temacie logowania i wylogowywania.

Temat dotyczy Vectry C / Signum / Astry H / Zafiry B / Corsy C / Corsy D i radyjek poliftowych czyli z serii CD30, CD70, CDC OPERA itp oraz wyświetlaczy z nimi wspópracującymi.

 

RADIO:

Radio loguje się do auta - to raz (po zalogowaniu można przekładać z auta do auta)

Radio loguje się do wyświetlacza - to dwa (po zalogowaniu TRZEBA paiętać, że można przekładać ale TYLKO kompletną parę

 

WYŚWIETLACZ:

Wyświetlacz loguje się do auta - to raz

Podczas logowania radia do wyświetlacza wyświetlacz zapisuje sobie tą informację i powstaje para - to dwa.

----------------------------------------------------

 

Logowanie radia do wyświetlacza to inaczej "włączenie zabezpieczenia przeciwkradzieżowego".

Programujemy to w zakładce INFORMACJE i ROZRYWKA, w radiu, czyli w EHU (zarówno OP-COM jak i TECH2).

Radio i wyświetlacz łączą się w parę jak łabędzie - uwielbiam to określenie - i rozdzielone nie dają się przyuczyć do nowego partnera. To się nazywa miłość....

 

Jeżeli mamy parę to można ją rozparować albo TECH2 albo OP-COM (potrzebny kod SECURITY). Na karcie kodów często jest jeszcze RADIO CODE ale to jest oznaczenie modelu radia 0070 oznacza CD70 NAVI.

OP-COM nie zawsze daje radę, ale 80%-90% przypadków kończy się powodzeniem.

Nowy soft do OP-COMa napisze że rozlogował ale tego nie zrobił... stary soft sobie radzi i po komunikacie że się udało radio robi "PING" a wyświetlacz na chwile pokazuje napis DISPLAY SAFE.

Od tego momentu można towar podłączyć do nowego partnera (oczywiście ówcześnie rozparowanego).

Powstaje pytanie co to jest logowanie do auta??? Czy jest ono konieczne?

Jest to przypisanie wielu ważnych informacji TYLKO poprzez TECH2 w zakładkce ZAPROGRAMUJ ECU... zostaniemy poproszeni o wpisanie wszystkich rzeczy jakie są w aucie(np: indeks audio, rodzaj klimatyzacji itp.)

To samo dotyczy radia jak i wyświetlacza. Troszkę tych danych jest, to taki wywaiad o aucie

 

FAKT:

Zawsze można przerzucić cały zestaw z jednego auta do drugiego... ale ZAWSZE TRZEBA uzupełnić braki wyposażenia zazwyczaj TYLKO TECH2.

W tym przypadku nie trzeba mieć kodów security.

Jeśli dawca nie ma klimy automatycznej i wsadzimy do auta z taką klimą to .... może nie działać (napisałem może bo miałem przypadki, że raz działała raz nie).

 

!!! UWAGA !!!

MIT:

Po przerzuceniu całego zestawu wszystko jest OK w 100% - TO MIT !!!

Owszem, można uzupełnić dane auta ale dla przykładu nie można podłączyć do tego zestawu UWA (portal telefonu komórkowego) ani DAB (cyfrowy tuner radiowy).

Zarówno DAB jak i UWA również łaczą się z wyświetlaczem i z radiem i nie znając kodu zestawu nie podłączymy do zestawu tych elementów.

Bardzo często podczas uzupełniania danych zmieniamy kod VIN na nasz i w tej chwili tracimy możliwość uzyskania kodu SC poprzez ASO (jak wiemy podając VIN można uzyskać kod).

 

FAKT:

Zalogowanie (a nie edycja aktywnych funkcji) do auta możliwe jest TYLKO poprzez TECH2 (nie mylić z rozparowaniem).

 

Migający napis DISPLAY SAFE = wyświetlacz nie pamięta radia, ale pamięta auto

Migający napis DISPLAY SAFE i pod spodem PROGRAM DISPLAY = wyświetlacz jest jak nowy, nic nie wie, nic nie pamięta i trzeba z nim pogadać TYLKO TECH2

logowanie13.jpg

 

Można połaczyć w parę z wyświetlacze poprzez OP-COMa ale nadal będzie migał napisa PROGRAM DISPLAY.

 

Analogicznie jest w radiu ale dodatkowo radio będzie robiło PING.

 

MIGAJĄCE napisy poniżej oznaczają, że jest towar jest elegancko rozlogowany (OP-COM lub TECH).

 

dispalysafe.jpg

 

logowanie12b.jpg

 

Idealny zestaw to taki w którym co chwile pojawia się napis DISPLAY SAFE a jak wejdziemy w radio to pojawia się napis RADIO SAFE... MIGAJĄCE NAPISY - tu ogarniemy wszystko OP-COMem.

Jeśli na stałe zapali sie napis DISPLAY SAFE to niestety obydwie części zestawu nie są rozparowane... jak je uleczyć napiszę na końcu.

FAKT:

Do rozparowanego wyświetlacza nie da się przypisać nie rozparowanego radia.

Do rozparowanego radia nie da się przypisać nie rozparowanego wyświetrlacza.

 

MIT:

Kupująć sam wyświetlacz z kodem da się go tym kodem rozlogować*.

Kupując samo radio z kodem da się je tym kodem rozlogować*.

Da się skasować ECU czyli wpisane funkcje na temat auta ale nie da się sprawić by radio zapomniało o wyświetlaczu a wyświetlacz o radiu.

FAKT:

Kupując zestaw z kodem da się je rozlogować / rozparować.

 

A teraz obalę pewien MIT.

 

Można rozparować zarówno samo radio jak i sam wyświetlacz.

Można odratować UWA nie znajac kodu.

Więc jeśli ktoś Wam powie, że kupiliście radio, wyświetlacz czy moduł UWA i możecie wyrzucić sobie je do śmieci bo nie jest wylogowane to WPROWADZA WAS W BŁĄD.

 

No cóż, jak ktoś ma pytania, czegoś nie zrozumiał, bądź potrzebuje mojej pomocy w logowaniu, rozlogowaniu, porady ON-LINE proszę do mnie dzwonić....

numer telefonu jest w moim podpisie a adres mailowy to [email protected]

 

Potrafię rozlogować każde radio i każdy wyświetlacz / z moich usług korzystają również ASO w całym kraju.

Dziękuję za uwagę.

 

* - prowadzę pewne testy, które mogą to zmienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość WarGrze

Wspaniały tekst:)

Dzięki:)

 

Nie wiem czy nie łamię jakiegoś zakazu pisząc w podpiętych... jeżeli tak, to przepraszam i proszę o delikatne pouczenie:)

 

Dla upewnienia się, czy dobrze odebrałem wskazówki autora, chciałbym o coś zapytać:

 

Mam Opel Astra 2005r z CD30 Blaupunkta na 95640.

W radiu padł mechanizm CD.

Kupione drugie radio (też CD30) jest już wylogowane.

 

Próbuję wylogować z auta oryginalne auto (Tech2Win)(kod odczytałem z 95640) i na końcu procedury, po podaniu pinu i jego potwierdzeniu mam komunikat "Operacja nieudana".

Co mogę robić nie tak?

 

Gdy do auta wkładam drugie radio (kupione i wylogowane w "trybie dostawy"), też nie mogę go sparować!

 

1. Czy aby zalogować kupione radio muszę mieć również wylogowany wyświetlacz?

2. Czy do kupionego radia, w celu zalogowania używać pinu, który odczytałem z oryginalnego radia (niewylogowanego jeszcze z auta)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Arkadiusz_pl

Posiadam Omegę C, mój fabryczny kolorowy wyświetlacz się rozlał więc został wymieniony na "nowy" kupiony używany. Niestety w obu autach nie zostały wylogowane radio od wyświetlacza, efektem tego jest napis "DISPLAY SAFE" pojawiający się po paru minutach. Nie posiadam OP-COMa ani TECH2 więc szukam fachowca co by mi odblokował i zgrał wszystko poprawnie. Oczywiście ja dojadę i zapłacę.

 

PS. Mam nadzieję że ktoś się zgłosi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość MARSERWIS Autoelektronika

wyświetlacz trzeba wylogować i znając pin Twojego auta, zestawić parkę:) rzecz jasna najlepiej TECH2

...mogę pomóc. Pozdrawiam.

Edytowane przez MARSERWIS Autoelektronika
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok, a jak to wszystko ma się do zmieniarek? Kupiłem zmieniarke CDC3 (wyjęta z angola- na pewno nie wylogowana). Mam Vectre B, radio NCDR1100. Po podłączeniu zmieniarki nic się nie dzieje (mruga tylko przycisk na zmieniarce). Co zrobić w takiej sytutacji? Jak to wszystko zgrać ze sobą? Mam OP-COMA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,posiadam vectre c i jest w niej radio cdr2005 vod i chce wymienic na fabrycznego blaupunkta 30cd/mp3 i mam pytanie czy wszystko bedzie pasowalo wtyczki itp? i jeszcze jedno pytanie jak juz zamontuje to czy radio gdzies trzeba bedzie zalogowywac w serwisie? ma niektorych aukcjach allegro piszą że radio zostało wylogowane?Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Czyli do przedlifta chcesz założyć poliftowe radio. Z tego co piszą na forum to nie taka prosta sprawa, całkiem inna wiązka kabli inny wyświetlacz i jeszcze kwestia sterowania z kiery wymaga chyba założenia CIMa. Poszukaj na foruum bo napewno już coś o tym było.

Edytowane przez daro
zbędny cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności