Skocz do zawartości

Montaż świateł dziennych LED


Rekomendowane odpowiedzi

Wspomniałeś o wyłączniku to Ci napisałem.

Podłączenie ledów dziennych jest proste. Ja przewód z przekaźnika wpiąłem w przewód zasilający światło pozycyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się nie rozumiemy. A więc od początku. Chcę podłoczyć światła do jazdy dziennej do wiązki od halogenów. Aby w tej wiązce był prąd muszę włozyć przekaźnik w wolne miejsce bo halogenów nie mam i przekaźnika też nie , jest tylko wiązka. Żeby pezekaźnik działał odpowiednio muszę mu podać sterowanie które pojawi się po włączeniu zapłonu a nie jak w przypadku halogenów po włączeniu przycisku. I stąd moje pytanie odnośnie przełącznika do świateł bo idzie do niego kabel sterujący przekąźnikiem. Skąd podłączyć prąd i jak to najlepiej zrobić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co chcesz się wpinać pod jakiekolwiek światła; źródeł prądu, który będzie włączał LEDy po przekręceniu stacyjki jest przecież pod maską kilka... Ja u siebie "kradnę" prąd spod silniczka wycieraczek - wystaczyło trochę przewodu - prawie bez kosztów przełączników, przekaźników i takich tam... Drugi przewód od LEDów podłączyłem pod postojówkę. Najważniejsze: działa po przekręceniu stacyjki i wyłącza po włączeniu świateł drogowych!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie LED-ów Philips-a, w opisie montażu również sugerują podpięcie przewodu od przekaźnika (w zakupionym zestawie lamp) do przewodu zasilającego światła pozycyjne (postojowe). Główne zasilanie lamp biorę bezpośrednio z zacisku "+" akumulatora (mam taką możliwość).

Światła działają zgodnie z przepisami, po przekręceniu stacyjki i odpaleniu auta (w tym czasie nie świecą się inne światła). Wyłączają się automatycznie po przekręceniu głównego włącznika świateł już na pozycyjne, oraz po wyłączeniu stacyjki (mają opcję krótkotrwałego włączenia się LED-ów, żebyś mógł "trafić" do domu :-))

W czasie, gdy świecą się dzienne, tylne pozycyjne nie powinny się świecić i u mnie tak jest.

Montaż jest naprawdę pioruńsko prosty i nie trzeba kombinować z istniejącymi wiązkami elektrycznymi.

Edytowane przez Zibi1953

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem że mam LEDy Philipsa. Do silnika wycieraczek zgoda ale trzeba to jakoś puścić przez scianę grodziową. Po to chce dawać wtyczki zeby nie rozbierać wszystkiego jak zajdzie potrzeba ściągnięcia zderzaka . Jak dam przewód w białym peszlu przywiążę drutem wiązałkowym i zaizoluję czerwoną izolacją też bedzie działać ale jak ktoś otworzy maskę to od razu zobaczy tę pseudo instalację .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że Ty napisałeś, że masz LED-y Philipsa. Podałem je za przykład montażu. Zapłaciłem za nie ponad dwie stuwy, ale nie musiałem główkować jak je zamontować. Montowałęm samodzielnie i zapewniam Cię, że wyszło to bardzo estetycznie i funkcjonalnie.

Sorry, ale ja się poddaję. Twój problem zaczyna mnie "przerastać". Ja takiego problemu nie miałem. Wystarczy wybrać przyzwoity zestaw lamp a i montaż będzie mniej skomplikowany. Próbowałem Ci tylko wytłumaczyć prostotę podłączenia,a Ty zdecydujesz sam jakich użyć do tego dodatkowych materiałów. Jeśli masz problem, to po prostu jedź do fachowca i niech Ci założy.

Ja już chyba wyczerpałem argumenty. Mój zestaw zamocowany w środkowej (grillowej) części zderzaka sprawuje się wyśmienicie.

Miejsce na halogeny pozostawiam dla halogenów, gdybym za nimi zatęsknił.

I to chyba byłoby na tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Irek ale zamotałeś okropnie z tymi światłami i podłączeniem. Jak dobrze zrozumiałem to chcesz wykorzystać fragment nieczynnej instalacji przednich halogenów do podłączenia świateł dziennych.

Nie orientuje się za specjalnie w rodzajach i producentach, więc napisz czy te lampki masz z automatem czy są to tylko same LEDy i potrzebny jest przekaźnik sterujący.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy są Noksony . Mają moduł sterujący w środku, gasną po podaniu napięcia na trzeci przewód ( to podłączę pod postojówki).

Tak chcę wykorzystać instalację pod halogeny i nie wiem skąd podać napięcie na przewód idący ze skrzynki na podszybiu żeby było po stacyjce lub włożyć przekaźnik i zasterować go przez przewód idący od przełącznika świateł (nie ma na nim włącznika do halogenów) Może podpowiesz jak będzie prościej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jak można i jak ja zrobiłem to kupienie dwóch złączek zatrzaskowych.Jeną zmontowałem do kabla + po stacyjce od wtyczki od wycieraczek przednich.Drugi zatrzask dałem przed wtyczką do lampy na kablu + do światła pozycyjnego..Wszystko gra i problemów nie ma.

 

http://pl.traconelectric.com/product/PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności