Skocz do zawartości

Montaż świateł dziennych LED


Rekomendowane odpowiedzi

Więc sprawa jest bardzo prosta.

Musisz ustalić który styk gniazda przekaźnika połączony jest z wtyczką przy lampie, najlepiej za pomocą miernika.

Na tym przewodzie podasz napięcie uruchamiające lampy. Z postojówek tak jak wspomniałeś podasz napięcie które te lampy wyłącza.

Z masa nie powinieneś mieć też problemu bo będzie w drugim styku w wtyczce halogenów.

Napięcie do uruchomienia lamp podajesz w znalezionym gnieździe styku przekaźnika które pojawia się po zapłonie, np silnika wycieraczek lub pompki paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel od przekaźnika znajdę po kolorze ale sprawdzę dla pewności miernikiem . Pompki paliwa raczej nie ma bo to diesel, więc pozostaje zlokalizować przekaźnik od wycieraczek Trochę mi to rozjaśniło, jak bede miał czas to się za to zabiorę bo w merivie strasznie te przekaźniki zakopane i trochę cieżko się do nich dobrać .

Dzięki za pomoc :prosze: Jakby co to będę jeszcze pisał .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz może ten plus do załączenia będzie łatwiej np z wtyczki silnika wycieraczek lub na sam kabel wpiąć się spinką.

Po kolorze czasami trudniej znaleźć bo mogą być w ochronnych peszlach, Dodatkowo nie masz pewności czy to ten sam kabel z dwóch końców, więc lepiej miernikiem wcześniej sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na pewno sprawdzę . Co do pompy paliwa to chyba się pomyliłem . U mnie brakuje 1 przekaźnika więc ten oznaczony jako pompa paliwa pewno jest do elektrozaworu ale to nie dotyczy tematu. Sprawdziłem schematy w sam naprawiam i jakieś napięcie po stacyjce na pewno sobie znajdę w tej skrzynce. Jak się trochę przykurzy to nikt nawet nie pozna że coś tam grzebałem :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w skrzynce napięcie było cały czas.Ja mam wersję gołą Mery.Dla tego wypięcie wytczki z wycieraczek i pomiar zajął kilka minut.To samo z kablem od świateł wypięcie wtyczki i pomiar kilka minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba lubię komplikować rzeczy proste :devil2: Zastanawiam się czy nie włozyć przekaźnika i nie zasterować go od przełącznika świateł . Po pierwsze miałbym światełka pod bezpiecznikiem w kabinie a po drugie być może kontrolka bedzie się świecić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację W tej samej skrzynce mam przekaźniki od klimy , pompy paliwa, rozrusznika, świateł i jest jakiś zacisk 15 który jest po stacyjce jak wyczytałem z mądrej książki tylko nie wiem czy jest zabezpieczony bezpiecznikiem. Najbezpieczniej będzie chyba od klimy, w razie jakby coś się działo to żeby mi auto na drodze nie stanęło !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe gniazdo mija się z celem . W merivie przekaźniki są zakopane na podszybiu i ewentualna wymiana bezpiecznika będzie się wiązać z pewnymi komplikacjami. Lepiej włożyć przekaźnik i wtedy będzie pod bezpiecznikiem w kabinie. Tylko nie wiem jak ten przekaźnik zasterować bo ze schematu wynika że jeden styk elektromagnesu jest podłączony do źródła napięcia a drugi do przełącznika świateł . Czyli co , z przełącznika idzie masa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności