Skocz do zawartości

Montaż świateł dziennych LED


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jak dam przewód w białym peszlu przywiążę drutem wiązałkowym i zaizoluję czerwoną izolacją też bedzie działać ale jak ktoś otworzy maskę to od razu zobaczy tę pseudo instalację .

To chyba chciałeś osiągnąć.

Dodatkowy przekaźnik jest całkowicie zbędny, tak jak dodatkowy włącznik. Odszukaj który pin jest od wtyku lampy w gnieździe przekażnika.

Sprawdź też czy w gnieździe przekaźnika pojawia się gdzieś napięcie po włączeniu zapłonu. Jeśli tak to robisz mostek.

Wcześniej sprawdź czy masz wpięty bezpiecznik halogenów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak do przekaźnika idą dwa prądowe przewody 1 czerwony jest na nim napięcie po włożeniu bezpiecznika,

2 czarny idący do kostki koło zderzaka i dwa cienkie na których jest napięcie o ile dobrze pamiętam bez względu na położenie kluczyka ( bez włożonego przekaźnika) Na schemacie jeden cienki jest połączony z czerwonym grubym styk nr 30 a drugi idzie do stacyjki , bezpiecznik jest narysowany na przewodzie czarnym . Głowy nie dam ale po włożeniu bezpiecznika napięcie się pojawiło na czerwonym ! Może napiszę co chcę osiągnąć . Chcę żeby instalacja wyglądała na oryginalną, żeby lampki były po bezpieczniku który jest w skrzynce ze wszystkimi , nie zamierzam zmieniać ani dodawać włącznika świateł . Widzę to tak żeby włożyć bezpiecznik i przekaźnik w miejsca do halogenów podłączyć do przewodu idącego od włącznika świateł do przekaźnika i tu pytanie co ? Masę , napięcie ? Myślałem że to jest proste. Najbardziej zaskoczyło mnie to że na obydwu przewodach sterujących przekaźnik jest napięcie :eek:

Edytowane przez irek711

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

Przekaźnik jest całkowicie zbędny a nawet nie przydatny. Czym chcesz go niby sterować ?

Chyba że chcesz włącznik halogenów montować do załączenia świateł dziennych, ale to nic nie daje bo aby je włączyć to musisz mieć przynajmniej postojówki włączone.

Robisz mostek w gnieździe przekaźnika z plusa który pojawia się po zapłonie do przewodu który w oryginale zasila halogeny. I to wszystko.

Nic więcej nie wymyślisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co włącznik ? Skoro jest kabel do przekaźnika to podpinam go na ostro do miejsca w którym się pojawia napięcie po stacyjce ale tu nie bardzo wiem co. Na wtyczce do włącznika świateł zmierzyłem napięcia 12V na stałe , 12V po stacyjce 6V 4V 1V i 0V .Wtyczka jest zabudowana i trzeba ją wypiąć żeby coś zmierzyć. Ze schematu wynika że sterowanie przekaźnika odbywa się za pomocą masy. Przekombinowali z tym i ciężko to rozgryźć. Najprościej będzie jak podepnę się pod klimę . Jak mi wywali bezpiecznik to najwyżej klima przestanie działać.

Edytowane przez irek711

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Co ciężko rozgryźć ???

Podłączenie dwóch kabelków ? I trzeciego do masy ?

Podłączenia w miejscu nie widocznym dla oka?

 

Po to jest automat aby nie kombinować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Irek woli pod górkę.

Można to zrobić w prosty sposób czyli wykorzystać przewód halogenów i robiąc mostek w gnieździe przekaźnika do zasilania. Ale to chyba zbyt łatwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobię . Chciałem rozgryźć sposób sterowania tego przekaźnika ale na razie się poddaję . Może kiedyś przy braku zajęcia podłącze to tak żeby było jak zamierzałem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Grzadziel__

Witam ;)

 

Dziś w warsztacie zamontowali mi światła do jazdy dzienej marki Philips DayLight 4 i mam taki mały problem z nimi , polegający na tym , że gdy zgasze samochód światła świecą się jeszcze przez dokładnie 3 minuty ! Nie wiecie od czego to zależy , czy mocno zrzera to akumulator ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności