Skocz do zawartości

Montaż świateł dziennych LED


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów zainteresowanych tematem. Otóż założyłem do mojej merivki ledy, podpiąłem zgodnie z opisami podanymi przez Was - mogę odświeżyć dla zainteresowanych ( czerwony przewodzik podpiąłem do kabelka od wycieraczek na którym po załączeniu kluczyka pojawia się napięcie, u mnie to kolor fioletowy, nastepnie czarny do masy - ja to zrobilem bezpośrednio do aku, a biały połączyłem ze sobą obydwa ledziki i do jednej postojówki - ja podłączyłem do do prawej, zielony przewód do niedo dochodzi napięcie po załączeniu postojówek ). Mam problem po załączeniu postojówek ledy przygasają, ale nie rozłącza ich do zupełnej ciemności, czy coś jest nie tak??? Prosze o opinie, z gory dzieki

Edytowane przez harlina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów zainteresowanych tematem. Otóż założyłem do mojej merivki ledy, podpiąłem zgodnie z opisami podanymi przez Was - mogę odświeżyć dla zainteresowanych ( czerwony przewodzik podpiąłem do kabelka od wycieraczek na którym po załączeniu kluczyka pojawia się napięcie, u mnie to kolor fioletowy, nastepnie czarny do masy - ja to zrobilem bezpośrednio do aku, a biały połączyłem ze sobą obydwa ledziki i do jednej postojówki - ja podłączyłem do do prawej, zielony przewód do niedo dochodzi napięcie po załączeniu postojówek ). Mam problem po załączeniu postojówek ledy przygasają, ale nie rozłącza ich do zupełnej ciemności, czy coś jest nie tak??? Prosze o opinie, z gory dzieki

Ja podpiąłem swoje LED-y do przewodu żarówki pozycyjnej w lewym reflektorze. LED-y włączają się po przekręceniu kluczyka. Gasną, gdy włączam światła zawnętrzne - już przy pozycyjnych, Nie napisałeś jakie LED-y kupiłeś. Ja swoje opisałem w tym wątku na stronie 11-tej. Założenie jest takie, że gdy włączone są światła do jazdy dzienne, to nie działają w tym czasie pozostałe światła zewnętrzne (nawet te z tyłu). Tak stanowią przepisy i tak działają dobre LED-y. Możesz jedynie "mignąć" sygnałem świetlnym (drogowe).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oki, tylko myślę że może trzeba jednak osobno podpiąć każdy led w sensie biały przewód do rozłącznia ich. Byc może potrzeba większego napięcia do rozłączenia ich, a w związku z tym podpięcie do dwóch lamp( lewy led do lewej lampy, prawy do prawej), ja zakupiłem takie za 40 zł i to jest chyba błąd, bo może z tym automatem jest coś niestety nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jakie pieniądze taki towar. Ja też zastanawiałem się nad czymś podobnie tanim, ale po przemyśleniach zdecydowałęm się na PHILIPS-y,

Na moim chomiku (Zibi1953) w dziale instrukcje obsługi - różne jest katalog PHILIPS _tylko dzisiaj bez hasła) - masz instrukcję montażu moich LED-ów - str.5 (36). Naprawdę nie jest to skomplikowane. Dla mnie trudność stanowiło jedynie dotarcie do przewodu pozycji w lewej lampie - bez wyjmowania akumulatora (bałem się, że radio mi się rozkoduje - później już okazało się, że moje radio nie jest zakodowane). Po wyjęciu akumulatora dostęp jest bardzo łatwy, ale o tym przekonałem się po kilku dniach (wizycie u autoelektronika).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowany problem, fakt jaka kasa taki towar, podłączenie jest w porządku tak jak pisałem, tylko niestety automat nie dziala poprawnie - wiec ledy nadaja sie tylko i wylacznie do kosza. Trzeba zakupic nowe lepsze i przede wszystkim oryginalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy moze ktos rozwiązał problem montazu ledow do merivy po lifcie?

Z wykluczeniem montażu tych drogich swiatel w miejsce halogenow o ktorym pisał ktos z kolegow pare postow wczesniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję kotleta. Kupiłem bardzo sympatyczne zamienniki halogenów do merivki. Są ledy dzienne z zimną barwą oraz ciepłe ledowe przeciwmgielne z prawidłowym rozkładem światła. Koszt od majfrendów to ok 260 ziko.

 

12b11f666bccc8cc12cde91a3fe0996f.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności