Skocz do zawartości

Corsa C stuki z Tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

wątpię żeby sportowy amortyzator i sprężyna tak siadała i żeby amor dobijał nawet jadąc na luzie z góreczki po kamykach większych i wybojach. Ciężko siada w zakrętach przy większych prędkościach a co dopiero tak na luzie :) będę szukał dalej, może znajdę :) zdemontuje tylny zderzak, morze coś tam trzaska.

 

Proponuje wlasnie żebys wymontował jeden amortyzator i sprobował jechac bez np lewego, ale ostroznie i wtedy sprawdz czy bedzie stukac , bo jezeli bedzie stukac dalej to wtedy trzeba przyczyny szukac gdzies indziej

 

btw kiedys miałem tez taki smieszny stukot gdy kupowałem ten samochód i okazało się ze zarówka z swiateł cofania wypadła i latała po całej obudowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak dojdę do tego to tu napiszę :) po wypłacie w sobotę będę demontował tylny zderzak bo muszę blachę powymieniać bo jest fest pordzewiała,więc może coś tam jest luźnego hmmmmm zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze poszukać jakiegoś mechanika - dobrego co podejmie się tej sprawy :) a tak przy okazji, jest tu jakiś na tym Forum co ma warsztat w pobliżu Wodzisławia Śląskiego? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyciagnac amortyzator lub sprężyne z tyłu , to można samemu, to nie jest trudne, Potrzebny ci klucz francuski to przytrzymania z góry bolca amortyzatora i odkreceniu go kluczem , oraz dolnej sruby. Na lewarek i wciagasz go robota na 10 minut, no chyba ze masz sruby zapieczone to wtedy srodek penetrujacy i trzeba sie pomeczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nie mam czasu za bardzo na to żeby samemu robić a poza tym nie mam gdzie tego zrobić :) na blokach ciężko. A tak, dam do mechanika i poszuka przyczyny jeszcze i sprawdzi te amory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dla przyszłych użytkowników z tym problemem - stuki spowodowane są innymi niż fabryczne gumami i dodatkowo dołożonymi metalowymi podkładkami od spodu. Oryginał nad odbojem ma jedną gumę wraz z metalową tulejką która wchodzi w otwór amortyzatora w górnym mocowaniu i do tego od strony bagażnika w gniazdo wchodzi kolejna guma dociskana metalową podkładką i śrubą. Zamienniki mają zazwyczaj inny kształt gumy i dodatkową metalową podkładkę zaraz za odbojem. Gumy te nie leżą idealnie i ciasno w gnieździe jak oryginał a dodatkowo są zbyt twarde i przenoszą drgania powodując stuki. Wystarczy wymienić je na fabryczne i będzie cisza. Kolega napisał, że uzyskał zadowalający efekt po założeniu amortyzatorów Meyle, bo te mają akurat bardzo zbliżony zestaw elementów gumowych do oryginału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bad u mnie jakiś czas temu tez tył mocno stukał i z czasem nasilało się to. Problemem okazał się jak piszesz ciulowy komplet mocowania amorka w górnym kielichu - były to Bilsteiny z allegro... zmieniłem na zwykłe Monroe kupione u mnie w mieście (zdziwiłem się jak fajnie sa wykonane te amorki) i teraz jest cichutko ;) a tulejki które są w zestawie do mocowania amorka w kielichu w tych bilsteinach były tak zmasakrowane że aż żal ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gumy ktore sa na gorze kielicha czyli od strony bagaznika sa dostepne w serwisie w cenie 10zl , gumy ktore sa od spodu kielicha ktore lacza sie z amortyzatorem sa dostepne razem w komplecie z amortyzatorem co w moim przypadku (Corsa C gsi) jest rownowazne z wartoscia 800zl za sztuke. Aha i nie wiem jak to możliwe ze kolega kupił amortyzator z firmy MEYLE skoro wg Opini roznych sprzedawcow czesci firma Meyle nie produkuje amorków do Corsy C. Produkuje Je Billstien,Kayaba,Sachs oraz firmy ktore produkuje zawieszenia sportowe typu TaTechniks,FK, itp..

Edytowane przez proton789

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Kornel1985

Witam,

Identyczny problem. Wymieniłem komplet amortyzatorów w tigrze na bilstein b4. Przód ok a tył puka na małych dziurach. Na postoju ruszam, trzęsę, nic nie słychać. Dopiero w czasie jazdy. Już u kilku mechaników byłem bo myślałem że to może linka od hamulca uderza albo coś innego czy w bagażniku coś. Proszę o pomoc. Co mam zrobić. Wymienić na inne czy te gumy zmienić na orginalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięcie amorków to chwilka roboty więc warto to zrobić u jakiegoś mechanika i niech sprawdzi czy nic się nie dzieje. Objawy masz identyczne jak były u mnie tylko jak wymieniłem już całe amorki bo w środku amorka też już coś lekko stukało oprócz tego nieszczęsnago mocowania w B4 z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności