Skocz do zawartości

Meriva 1.4 a instalacja gazowa?


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Codzi o taka instalacje co gazownik mi proponowal.

 

http://www.abart.com.pl/Instalacje-Montowane/BRC-Sequent-24

 

BRC to dobra instalacja. Ważne kto i jak to założy.

 

Chcesz mieć porządnie zrobione to uderzaj do nich:

GZW Odbudowa i Tuning

ul. Wolności 38

42-674 Zbrosławice

tel: 663 082 622 | 889 77 11 77

 

Masz tam około 80km w jedną stronę ale w Twoich okolicach są ponoć najlepsi (przyjeżdżają do nich ludzie po 200km nawet).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

W tym warsztacie kiedys zakladalem,i zlego slowa o nim nie powiem.Wiem tylko tyle ze sa dobrzy gazownicy tam,bo dosc duzo osob zaklada tam gazy do BMW,a wiadomo jak te auta znosza gaz i sa podobno najlepsi w Bielsku w regulacji instalacji gazowej.W tym warsztacie mi wlasnie polecili ten Sequent 24 BRC – sekwencyjny wtrysk gazu za 2600zl,z racji tego ze juz kiedys montowalem instalacje gazowa u nich,to jeszcze dostane rabat,ale dokladnie nie wiem ile bo jak narazie to jeszcze nie jestem zdecydowany,narazie rozwazam wszystkie wasze opinie,ale byc moze wkoncu sie zdecyduje po dlugich przemysleniach.

 

http://www.automotoplus.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeśli szukasz dobrego warsztatu w Bielsku-Białej to mogę Ci polecić Firmę Auto Gaz Beskid link: http://www.autogaz-beskid.com.pl/kontakt.php

Z własnego doświadczenia mogę gorąco polecić!!!. Zamontowałem instalację BRC IV sekwencyjną w Oplu Corsie C 1,2 16V na której przejechałem już 50tyś km bez problemowo.Musisz tylko pamiętać o przeglądach instalacji po15 tyś.

Pozdrawiam!

Pedros

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

Pedros

Wiem o jakim zakladzie mowisz,szerokim lukiem omijam ten warsztat,bylem tam kiedys na warsztacie,pracowal tam moj kolega,moze nadal pracuje,ogolnie mowiac,zaklad ten robi sobie duza reklame u nas w Bielsku w radiu a wiadomo dlaczego.Rozne opinie sa na temat tego warsztatu.Pracuje kolo niego to troche slyszalem,ale jak nam wiadomo kazdy z nas ma swoje zdanie,a ty wiesz najlepiej skoro tam montowales instalacje i wszystko ci hula jak nalezy.Paru kolegow moich montowalo tam instalacje i powiem ci ze mieli naprawde problemy pozniej z regulacja gazu,powiem tylko tyle ze bez porownania do fimy Auto Moto Plus,co wyzej dalem link do niej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kopernikus

Pozwolicie ze podepnę się pod temat. Chce założyć instalacje do swojej "Mery" 1,6 16v Z16XE. Zaproponowano mi taki zestaw: Stag 4, reduktor Zavoli Zeta N do 150KM, wtryski Valtek 47, butla 53l w koło zapasowe.Wszystko za cenę 2250zł. Co sądzicie o tym zestawie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ze podepnę się pod temat. Chce założyć instalacje do swojej "Mery" 1,6 16v Z16XE. Zaproponowano mi taki zestaw: Stag 4, reduktor Zavoli Zeta N do 150KM, wtryski Valtek 47, butla 53l w koło zapasowe.Wszystko za cenę 2250zł. Co sądzicie o tym zestawie?

 

Zamiast STAG 4 bierz STAG 300+, jest droższy ale ma większe możliwości regulacji.

Reduktor OK, wtryski też mogą być choć HANA czerwone są lepsze, po co Ci taka wielka butla?

 

Ogólnie cena jakaś mała, masz potwierdzone info że to dobry warsztat?

 

Nie podałeś w profilu skąd jesteś więc nie mogę Ci polecić żadnych warsztatów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kopernikus

Mam pytanie czy warto dopłacać do lepszych wtrysków typu Magic jet i czy Valtek te co podałem nie będą za wolne. Warsztat znajduje się w Rzeszowie co prawda niedawno otwarty ale prowadzi go gość który zakłada instalacje już dobre 10 lat Więc raczej. I pytanie do Staga jeszcze czy jest sens wydawać na Stag 300+ jeśli jak na stronie piszą nie zawile to się różni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z takimi pytaniami zapraszam na lpg-forum.pl. Tam fachowcy naprawdę potrafią rzeczowo i konkretnie pomóc w doborze instalacji oraz w rozwiązaniu wszelakich problemów z LPG.

 

Warto dołożyć do lepszych wtrysków, np. Magic Jet, Matrix lub HANA. Osobiście Valteków bym nie brał.

 

Ogólnie w Rzeszowie o "prawdziwego" fachowca będzie ciężko. Na pewno omijaj z daleka warsztat w Trzebownisko, Przybyszówka.

 

Jedynych jakich znam z Twoich okolic to MULTISERWIS w Niwiskach koło Mielca. Jeśli nie u nich to jechał bym do Krakowa lub Lublina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BRC Sequent 24 w Z16XE. Raz padl jeden wtrysk gazu, zima przy przelaczaniu silnik wylaczal sie (nawet przy dodawaniu gazu). Ogolnie mialem problemy z instalacja i jakies drobne nadal mam, ale wydaje mi sie ze to bardziej sprawa montazu i regulacji - trafilem na kiepskich fachmanow - Energy Gaz Polska w Warszawie przy Ostrobramskiej. Tak czy inaczej samochod jezdzi, pali okolo 10~11 litrow gazu i tez nie wyobrazam sobie teraz jazdy na benzynie.

Widzialem instalacje w Z16XEP i tam koledze zrobili super ladnie instalacje, a sam nie narzeka.

 

Co do fabrycznych instalacji to: tak, robili, ale jeden mechanik mowil mi ze to bylo juz konkretnie bo zmieniali oprogramowanie i modyfikowali cos w silniku, wiec to nie bylo robione na goly, fabryczny silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kopernikus

No i klamka prawie zapadła. Dziś byłem w warsztacie. zaproponowali mi taki zestaw:

Sterownik Stag 4

Reduktor Zavoli Zeta N do 150 KM

Wtryski Valtek 3Om

Butla 53l w koło zapasowe.

Cena 2250zł 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów.

Jak dla mnie cena wydaje się ok. Jak zostanie zamontowana to dodam swoje pierwsze wrażenie jak to wygląda i jak się spisuje. Ale to dopiero 8 kwietnia. Niestety trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności