Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu z pompą wody czy bez?


Gość Kosmita999

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ci pali na mieście 15-18l to masz na bank coś popsute. Ja w 1.4 zimą robię 8l samej jazdy po mieście (uczelnia-dom), to twój 1.6 nie powinien przekroczyć 9l. Do gazu dobre silniki to 8v, 16v też się da ale trzeba wybrać dobrą jakościowo instalację. Są przypadki że jeździ jak marzenie na LPG a są i takie myki że auto spędza większość czasu w warsztacie ;p

Wracając do spalania. Może w jakiś magiczny sposób ciągle Ci resetuje ECU i jeździsz w trybie nauki układu albo w trybie awaryjnym>

Edytowane przez Kacper
usunąłem zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikebravo

Dokładnie, kiedyś odpięła mi się jakaś czujka ( na przewodzie powietrznym miedzy puszką a silnikiem) i zaświeciła kontrolka trybu awaryjnego. Faktycznie palił wtedy kolo 15 w mieście.

Na postoju mam spalanie 0,7-0,8 l/h jak włącze klime 0,9-1,0 l/h więc to chyba norma.

Ale w mieście to jakieś szaleństwo. Może masz spaloną kontrolkę od trybu awaryjnego i o nim nie wiesz ;)?? A auto jeżdzi ok? Bo u mnie w trybie awaryjnym to był muł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kosmita999

Hmm. U mnie na postoju też pali 0,7-0,8 l. Nie mam żadnych błędów, kontrolki żadne się nie święcą, byłem na diagnostyce niedawno to spalanie wszystko ok, szybki to on nie jest wiadomo 12 s do setki, no i poza zabudowanym pali ok więc chyba wszystko jest ok, a w zimie to naprawdę bardzo krótkie odcinki robiłem i to stojąc praktycznie w miejscu, ale jaki jest koszt takiej dobrej instalacji gazowej nowej? Jutro jadę wymienić rozrząd bo tak czy siak muszę to zrobić, dzisiaj wydałem 750zł na same części, poczekam do lata i zobaczę najwyżej w wakacje jak będę miał trochę czasu to go sprzedam i poszukam czegoś innego, znalezienie sprawdzonego używanego auta w tym kraju graniczy z cudem. Przez ten silnik to się strasznie zraziłem do Opla, ogólnie autko ładnie wygląda, dobrze się prowadzi i hamuje ale z resztą nie jest za dobrze, no i wkurzają mnie te odgłosy z kokpitu (zepsuta klapka obiegu zewn./wewn. a drugi odgłos to nie wiem co to bo na razie nie zdiagnozowałem jeszcze). Pozdrawiam Szanownych Kolegów!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hmm. U mnie na postoju też pali 0,7-0,8 l. Nie mam żadnych błędów, kontrolki żadne się nie święcą, byłem na diagnostyce niedawno to spalanie wszystko ok, szybki to on nie jest wiadomo 12 s do setki, no i poza zabudowanym pali ok więc chyba wszystko jest ok, a w zimie to naprawdę bardzo krótkie odcinki robiłem i to stojąc praktycznie w miejscu, ale jaki jest koszt takiej dobrej instalacji gazowej nowej? Jutro jadę wymienić rozrząd bo tak czy siak muszę to zrobić, dzisiaj wydałem 750zł na same części, poczekam do lata i zobaczę najwyżej w wakacje jak będę miał trochę czasu to go sprzedam i poszukam czegoś innego, znalezienie sprawdzonego używanego auta w tym kraju graniczy z cudem. Przez ten silnik to się strasznie zraziłem do Opla, ogólnie autko ładnie wygląda, dobrze się prowadzi i hamuje ale z resztą nie jest za dobrze, no i wkurzają mnie te odgłosy z kokpitu (zepsuta klapka obiegu zewn./wewn. a drugi odgłos nie wiem co to bo na razie nie zdiagnozowałem jeszcze). Pozdrawiam Szanownych Koleg] Witam.Proszę o podanie po jakim przebiegu należy wymienić rozrząd w tym silniku za konkretną odpowiedz oraz podanie zródła wiadomości -b.dziękuję i oczekuję na szybką odpowiedz HAMULCOWY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sloniol piszę niby o spalaniu a w zupełnie innym silniku, nie porównujcie twinporta do x16xel

kolego "hamulcowy" zakładasz nowy temat i jeszcze bruździsz w tym, czy musimy zaśmiecać to forum?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności