Skocz do zawartości

Nawiew plus klima


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od paru tygodni poznaję moja Merivę i zauważyłe dziwne (ale może w niej normalne) zachowanie regulacji kierunku nawiewu. Przy przechodzeniu na nawiew na twarz czuję wyraźny opór, wręcz mam obawy czy czegoś nie złamię i to bez względu czy kręcę w praw lub w lewo. Ponadto nawiem na szybę nawet na 4 poziomie jest raczej słabo odczuwany. Pytanie czy ten model tak ma czy mam szukać przyczyn. Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną słabej siły nadmuchu może być zasyfiony filtr przeciwpyłkowy - wymień i sprawdź czy czuć różnicę w sile nadmuchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

zxx

Czesc,jezeli ci chodzi ciezko to pokretlo to cos masz nie tak.Jak co mam do sprzedania caly panel sterowania nadmuchem z pokretlami,kolor srebrny lub ciemny,sprawny,cena jak dla ciebie 50zl,jak co to pisz,pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problemów ciąg dalszy. Okazuje się, że problem z pokrętłem to pikuś. Byłem dziś zrobić kompleksowy przegląd klimy. Wymieniono czynnik, olej i filtr kabinowy ora zrobiono ozonowanie. wszystko fajnie, ale okazuje się, że klima nie działa. Pytanie co można w miarę nieinwazyjny sposób sprawdzić, że jest nie tak? Czy wentylator z przodu przy chłodnicy powinien cały czas pracować? dzisiaj jeździłe po mieście przy temp. 20C a on właczał się dosłownie na 30 sekund.Ponadto jak dług czuć nieprzyjemny zapach po ozonowaniu? Z góry dzięki za sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator nie musi pracować cały czas, zwłaszcza teraz, jak jeszcze nie jest tak gorąco. Ale jeśli się włączał to by sugerowało, że klima jednak działa. Jeśli sprężarka się kręci to klima działa. Jeśli nie leci Ci zimne powietrze to może to być problem z klapką, która rozdziela ciepłe i zimne powietrze do kabiny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziaisja wyglada,że rzeczywiście chyba działa, choć ze względu na dość niską temp. trudno to dokładnie odczuć. Muszę dorwać odpowiedni termometr i to zmierzyć. Niestety dalej po tym ozonowaniu śmierdzi. Czy ktoś ma doświadczenie z ozonowaniem? Jak długo to może się wietrzyć?

 

I jeszcze taka refleksja. Po paru już wizytach w różnych warsztatach stwierdzam: Meriwa to rzadkie stworzenie w Polsce. Wszędzie gdzie byłem robili przy niej po raz pierwszy. Wczoraj gdyby nie moja "inwencja twórcza" to gościu by mi nie wymienił filtra pyłkowego, bo nie można było ściągnąć wycieraczek, ale się dało bez ściagania. Z jednej strony to cieszy, że sie ma "rzadki okaz", ale z drugiej strach sie bać niedoświadczonych "mistrzuniów". Tak przy okazji, to może mi ktoś poleci kogoś we Wrocku, kto się zna na bolączkach Merivy?

dodano

I jeszcze jedno. Doczytałem, że podczas wymiany czynnika warto też wymenić osuszacz. Ja tego niestety nie zrobiłem. Pytanie czy można to zrobić bez ponownej wymiany czynnika i drugie pytanie, gdzie jest umiejscowiony ten osuszacz w Merivie (klima manualna).

Edytowane przez daro
scaliłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Doczytałem, że podczas wymiany czynnika warto też wymenić osuszacz. Ja tego niestety nie zrobiłem. Pytanie czy można to zrobić bez ponownej wymiany czynnika i drugie pytanie, gdzie jest umiejscowiony ten osuszacz w Merivie (klima manualna).

 

Bzdura totalna. Osuszacz wymieniasz jak układ jest BAAARDZO zawilgocony i nie idzie go nabić odpowiednią ilością czynnika. Wymiana osuszacza = rozszczelnienie układu.

W "benzynówce" osuszacz masz po lewej stronie chłodnicy stojąc przed autem - taka puszka metalowa.

 

A tak na marginesie to TU masz manuala mojego autorstwa jak wymieniać filtr pyłkowy bez zdejmowania wycieraczek - wisi tam już ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności