Skocz do zawartości

czujnik ABS - Astra II


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość gringoo_zg

Panowie mam pewnie problem z ABS. Przy diagnozie dostaje błąd COO35 whell speed sensor left front. Powiedzcie mi gdzie jest ten czujnik? Bo chyba nie chodzi tu o wtyczke od klocków hamulcowych :wink: Jeśli miałby ktoś jakieś foto to byłoby super :evil: A jeśli nie to opis umiejscowienia też będzie bardzo pomocny. Jeżeli chodzi o kontrolke to zapala się ona w różnych okolocznościach. Po przekręceniu kliuczyka ( raz tak raz nie ), podczas jazdy ( czasami po kilku metrach czasami kilometrach )... ech...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Z tego co pamiętam to czujnik jest chyba razem z piastą.

 

Ale jak poszukasz fa forum w archiwum to na pewno się dowiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość szymmeek

Ja miałem problem z ABS i prędkościomierzem w astrze G, kontrolka abs zapalała się np przy kręceniu kierownicą na zapalonym silniku ale na postoju. Czasem kontrolka gasła podczas jazdy a czasami paliła się nonstop. Dodatkowo przy skręcaniu kierownicą na postoju prędkościomierz pokazywał chwilową prędkość nawet do 100 km na godzine :( Już miałem wymieniać całą piastę (tak mi sugerowano w dwóch warsztatach) ale udało się znaleźć przyczynę. Dodam tylko że kable były sprawdzane, czyszczone, spryskane contactem i sprawdzane czy przewodzą ale to nic nie pomogło. Okazało się że na zgięciu kabla czasem przerywało a po rozcięciu kabla był w fatalnym stanie i cud że w ogole przewodził :(

 

Jeżeli faluje prędkościomierz na postoju i jest problem z kontrolką ABS to raczej na bank lewe przednie koło i jeśli kontrolka raz się pali a raz nie to problem z kablami. Jak już wiadomo które koło to najlepiej je zdjąć (lepszy dostęp) i dosłownie macać kable żeby zobaczyć w którym miejscu jest jest problem. Jak się zapali kontrolka lub skoczy prędkość to wiadomo gdzie.

 

Nowy kabel podobno kosztuje około 130 zł, więc lepiej go zrobić samemu. U mnie prowizorka ale działa i problem.

 

Impreza z nową piasta(dobrej firmy) i wymiana u mechanika kosztować mnie mogła prawie 400 zł a i tak problem by nie zniknął bo razem z piastą nie dają nowych kabli a tak nic nie zapłaciłem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Cappadondal

Witam,

dopisze sie do tematu zamiast rozpoczynać nowy.

 

Mój przypadek jest nastepujący. Co jakiś czas zapalała mi się kontrolka ABS i TC.

PO pewnym czasie sama gasła i tak w kółko.

PO sprawdzeniu błedów okazało się że jest błąd połaczenia z lewym czujnikiem z przodu.

Okazało sie że trzeba wymienić całą piastę - czujnik zespolony z całością.

No i teraz.... niemalże to zrobiłem ale...

po rozkręceniu okazało się że to nie piasta ani nie czujnik tylko wtyczka "zgniła" :D

Plastik sie rozpadł a styki całkowicie utleniły sie :(

Zarówno wtyczka która idzie z komory silnika w strone piasty jak i ta odchodzaca z samej piasty.

 

To taka informacja dla wszyskich którzy maja takie problemy w ASTRZE H - nie zawsze musi byc to piasta, czy czujnik a kabelek i wtyczka :(

 

Co mam zrobić w takim przypadku?

Oczywiscie najlepiej wymienić przewód i piastę na nowe .. ale może jest jakaś mozliwość naprawy, zmiany na nowe takich wtyczek?

Co byscie poradzili?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko jeśli będziesz miał dostęp

do choćby niewielkiej części zdrowych kabelków

wtedy możesz kombinować i sztukować połączenie na stałe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

mam pewien problem z moją astrą mianowicie podczas hamowania na oblodzonej powierzchni nie włącza mi się ABS przez co moim autem po prostu "sunie" po nawierzchni :(/> możecie mi pomóc znaleźć przyczynę? Od razu mówię że nie włącza się kontrolka od ABS czy przyczyną może być zbyt daleka odległość czujnika od koła??? I jaka odległość powinna być???

 

 

PS Fachowcem nie jestem z góry przepraszam za błędy

Edytowane przez kamcia487

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak hamujesz czujesz pulsowanie na pedale hamulca i słyszysz charakterystyczny terkot.Może myślisz że z ABS na oblodzonej nawierzchni zatrzymasz się w miejscu?Nie ma wielkiej różnicy na lodzie jak hamujesz z ABS-em i bez.Jeżeli po przekręceniu kluczyka kontrolka gaśnie i nie zapala się w trakcie jazdy to znaczy że układ działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności