Skocz do zawartości

1)silnik gaśnie 2)czasem wchodzi na wysokie obroty bez gazu


Gość strzalek2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość strzalek2

Witam,

postanowiłem się Was poradzić, ponieważ od dłuższego czasu mam problemy z moim Kadetem.

Są to mianowicie 2 problemy, jeden występował razem z drugim...

1) PROBLEM nr.1

Silnik czasem gasł mi na niskich obrotach, jak stałem na światłach (ale też zdarzało się, że na trasie na 4 biegu zaczynało go szarpać jak nie dawałem mu dużo gazu i gasł!), stwierdziłem że to z powodu zalanych świec przez olej, który wycieka przez uszczelkę pod pokrywą zaworów. Świece wyczyściłem(kupione 1.5 roku temu. kable zapłonowe wymienione rok temu ), ustawiłem szczelinomierzem odległość przy gwincie świec, zakupiłem uszczelkę i czeka na wymianę, problem częściowo zniknął.

2) PROBLEM nr.2

Jak już mi tak czasem zgasł silnik, to wiadomo szybko odpalam daje mu gazu trochę mocniej a silnik wchodzi na wysokie obroty, ja nie daję mu gazu a on ryczy!!!! Zjeżdżam na bok, gaszę silnik, czekam chwilę i odpalam i już silnik pracuje normalnie. Czasami też zdarza się, że jak odpalam to silnik wchodzi na wysokie obroty, muszę chwile odczekać i dopiero wtedy schodzi na niższe. Czasem bywa też tak, że bardziej silnik ryczy jak trzymam wciśnięte sprzęgło albo jest na biegu a jak wrzucę na luz to schodzi do niższych obrotów. zastanawiam się czy sprawę załatwi wymiana LINKI GAZU (a może tylko jej przeczyszczenie WD-40) i czy to w ogóle jest z tym związane...

 

I oprócz tego jeszcze taki problem dodatkowy...jak już ten silnik zgaśnie to jak potem próbuje go uruchomić to czasem zanim mi zaskoczy w statyjce żebym mógł zacząć "kręcić" musze trochę dłużej czekać....(słychać to charakterystyczne buczenie, które przy normalnym odpalaniu trwa duuuużo krócej)

 

PODSUMOWUJĄC- będę wdzięczny za uwagi związane z tymi problemami.. kiedyś Kadecik śmigał jak nowy, a teraz przez jakieś drobne usterki, których nie mogę wychwycić, dość często spotykają mnie niemiłe niespodzianki na drodze...nawet nie można nim nigdzie dalej w weekend wyskoczyć, bo nigdy nic nie wiadomo...

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności