Skocz do zawartości

Zawór EGR w 1.3 CDTI


Gość pitthegreat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Kwestia losowa, który wytrzyma. Dynamiczna jazda zwiększa żywotność EGR bo najzwyczajniej mniej wtedy pracuje. Jednak mi się ni udało takiego wyniku osiągnąć. Jak pewnie większości. Dlaczego? A no dlatego że dopóki było dobrze to nawet nie wiedziałem że mam EGR w aucie. Po pierwszej awarii dokonałem wymiany na nowy jak inni. Przy następnej już zacząłem dbać o niego a teraz mam emulator i zaślepkę i zapomniałem o problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość popencjusz

Wg mnie nie. Jeśli to EGR to trzeba go przynajmniej wyczyścić jak również czujnik ciśnienia doładowania który też jest zasyfiony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekac az sie zepsuje tylko dbać. Ja chyba ze dwa czy trzy tygodnie temu rozbebeszalem pol auta znaczy sie w golfie wytargalem skrzynie turbo, zawieszenie itp. Sasiedzi pytlai co zepsulo sie?? Mowie ze nie bo turbo poprostu bedze czyscil znaczy sie zmienna geoemtrie choc deba nie stała. zmienialem z dwumasy na jednomas choc dwumas zdrowy jak rydz i lepiej chdzilo na nim jak teraz na jednomasie a jedynie co to wymienilem tuleje na wahaczach no i do rpzegubow nalozylem smaru itp sprawy. I co?? Teraz zona mowi ale teraz to auto jezdzi calkiem inaczej a to jej oczko w glowie. Przy okazji serwis hamulców byl. Niecale dwa dni i mamteraz zasuwacza ktorym absolutnei nie boje sie jechac po 220 km/h na drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia losowa, który wytrzyma. Dynamiczna jazda zwiększa żywotność EGR bo najzwyczajniej mniej wtedy pracuje. Jednak mi się ni udało takiego wyniku osiągnąć. Jak pewnie większości. Dlaczego? A no dlatego że dopóki było dobrze to nawet nie wiedziałem że mam EGR w aucie. Po pierwszej awarii dokonałem wymiany na nowy jak inni. Przy następnej już zacząłem dbać o niego a teraz mam emulator i zaślepkę i zapomniałem o problemie.

 

Impress jak poczytasz temat to zoruzmiesz zechodzi oto ze jak sie dba tak sie ma. JElsi ktos czeka az kanaly egr'a zarosna a sam egr zasyfi sie tak ze jesli jest sterowany elektrycznie to trybiki w nim połamie to jak tu mozna mowic ze cos wytrzymalo 100 tys km i sie rozwalilo a u drugiego 300 tys km i dalje smiga. Tak samo jak slysze ze turbo wytryzmuje 200 tys km. W życiu bo spokojnie mozna latac i 800 tys km na jednym turbo i dalje bedzi elatac dobrze. Kwestia by monitorowac auto i kontorlowac czy nie ma przeladowań it spraw. Czemu ja od tnera dostalem na odchodne przykaz: "kontroluj turbo" ??

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Szybkie pytanko ........gdy zawór egr jest wymontowany to jest on w pozycji zamknętej czy otwartej (przyjmując, że nie jest zatarty i działa prawidłowo)?

Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności