Skocz do zawartości

ściąga w prawo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od paru dni jestem posiadaczem tego auta i wczoraj wracając do domu zauważyłem że auto ściąga na prawo dodam że auto nie miało dzwona.Podejrzewam że ma na to wpływ wspomaganie kierownicy eps,zauważyłem że przy obrocie kierownicy w prawo ta robi wiekszy opór niż jak kręce w lewo,i jeszcze wczoraj jak zjeżdzałem z ronda przy ruchu kierownicy w prawo poczułem opór tak jak by coś przytrzymało i nagle opór puścił.Nie wiem co teraz robić gdzie się z tym problemem udać żeby nie ładować się zaraz na początku w jakieś koszty,może miał ktoś coś podobnego ,proszę o pomoc i zgóry dziękuję,pozdawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij kolego od dwóch rzeczy - obie niezbyt drogie.

1) Jedź na ustawienie zbieżności kół i koniecznie nie pozwól, aby mechanik robił jak chce, ale niech ustawi zbieżność na zero! Combo ma fabrycznie normę na koła lekko rozbieżne, a zero jest właśnie dopuszczalną granicą. Jak ustawisz leciutko zbieżnie to też będzie ok, ale niezgodnie z normą producenta. Dzięki takim nastawom zdecydowanie zmniejszy się wrażliwość auta na koleiny, pochyłość drogi i nierównomierność ciśnienia w kołach.

2) Napompuj koła naprawdę jednakowo z obu stron.

 

Po tym wszystkim (około 60-80 zł) pojedź i wówczas sprawdź czy nadal występują opisane objawy. Jeśli nic się nie poprawi to proponuję sprawdzenie geometrii zawieszenia (nie tylko samej zbieżności, ale wszystkich kątów i wyprzedzeń). Bez tego ciężko cokolwiek diagnozować w zakresie ściągania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dzieje sie coś ze skrętami to też trzeba zerknąć na przekładnie możesz jeszcze spróbować zmienić koła prawy przód na lewa strone i odwrotnie zobaczysz co sie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nie wiem po paru dniach jakby się poprawiło tzn nie ściąga(chyba jakieś czary) ale kierownica dalej ciężej chodzi w prawo niż w lewo dodam że na postoju chodzi równo w dwie strony tylko jak jade czuć różnice.Diagnosta posprawdzał całe zawieszenie, zbieżność, i niby jest ok ,mój mechanik powiedział że to może być silnik wspomagania ale nie jest pewny na 100% nie wiem co już mam robić ,przecież nie będę ładował kasy w silnik jak okaże się dobry a nie mam gdzie podmienić ,może Wy macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Podczpię się pod temat kolegi. U mnie autko co prawda ściąga ale nie w jedną określoną stronę, tylko jakby pływa. Nie ukrywam że COMBO śmiga nie tylko po głównych trasach ale również po drogach lokalnych a te wiadomo są w nie najlepszym stanie. Latem w układzie zawieszenia wyszło kilka usterek:

- tuleja wahacza lewego ( ale do wymiany poszły obie )

- łącznik stabilizatora ( wymieniono oba )

- końcówka drążka kierowniczego ( wymieniono obie )

- drążek kierowniczy prawy ( wymieniono tylko prawy )

Po wszystkim sprawdzono stan zawieszenia na szarpakach - zero luzów i ustawiono zbieżność na urządzeniu Hunter 3D i było dobrze przez kilka miesięcy. Obecnie autko hula że aż trudno je utrzymać do jazdy na wprost. Przód jakby odrywał się od ziemi i znosi w prawo lub w lewo, cały czas trzeba kontrować kierownicą w którąś stronę. Stało to się o tyle denerwujące, że postanowiłem to zweryfikować.

I tak oto:

- przegląd zawieszenia na szarpakach - BRAK LUZÓW, amortyzatory OK, wszystko w normie

- osobisty przegląd zawieszenia na kanale u kolegi - jeden "trząsł" autkiem, drugi sprawdzał - BRAK LUZÓW

Pora na geometrię zawieszenia:

- I zakład, gdzie wcześniej robiłem korektę - USTAWIENIA W NORMIE, WRĘCZ KSIĄŻKOWE, wszystko na zielono, sprawdzono przy okazji luzy na szarpakach, rolkach itp - wszystko ok

- stwierdzono, że winę za stan rzeczy ponoszą opony - ok zmieniliśmy, zero poprawy a nawet gorzej

Pojechałem do drugiego warsztatu:

- brak luzów na przeglądzie zawieszenia przed pomiarem

- POMIAR - PARAMETRY W NORMIE, mechanik stwierdził, że nie ma czego regulować i aby przełożyć opony, mówię mu że już przekładałem a on rozłożył ręcę i .... wróciłem do domu

 

Autem jeżdżę na co dzień i zauważyłem, iż problem się zdecydowanie nasila. Jeżeli dodamy do tego koleiny na jezdni to auta w ogóle nie da się utrzymać do jazdy na wprost. Pojawił się też głuchy stukot ale ledwie słyszalny z okolicy lewego koła. Na postoju postanowiłem sprawdzić czy w kole jest luz. Trzymając rękoma za oponę i próbując góra/dół nie ma ale lewo prawo już tak, czego w prawym kole nie zauważyłem.

Teraz pytanie czy winę za "tragiczne" prowadzenie może ponosić łożysko lub piasta z łożyskiem ( nie wiem jak to fachowo nazwać ), które podczas jazdy tym, że jest zużyte powoduje odchylenie koła o kilka mm i to jest powodem ściągania, mimo tego iż nie huczy?


Ponadto dodam, że podczas jazdy skręcając lekko w lewo kierownicę nie czuć żadnego oporu a tym bardziej odchylenia od osi jezdni, muszę kierownicę skręcić naprawdę mocniej niż w prawo. Kręcąc w prawo czuć wyraźny opór na kierownicy i wystarczy dosłownie kilka stopni i już mogę znaleźć się na poboczu.

Edytowane przez DeX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też czy nie blokuje się łożysko w gnieździe sprężyny w kolumnie mcphersona

 

Opisz mi proszę kolego w jaki sposób mam to zweryfikować? Powinienem wykręcić cały teleskop z gniazda?

Edytowane przez DeX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Jeden kręci kierownicą drugi patrzy czy nie blokują się sprężyny w kolumnie.Test przeprowadź na kołach i na podnośniku. Miałem jeszcze taką przygodę w fordzie galaxy: przy szybkim kręceniu kierownicą dawała straszny opór. Po wymianie płynu wspomagania po jakimś tygodniu problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności