Skocz do zawartości

Piski w kole


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Posiadam Merive 1.7 CDTI i od pewnego czasu słyszę dziwne piski z przodu z lewego kola. Pisk po wciśnięciu hamulca ustaje. Tarcze i klocki były wymieniane rok temu i wizualnie są ok.

Może miał kto podobny problem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam podobny problem, ale w tylnym lewym kole. Piski pojawiły się po jednym z zimowych myć. U mnie popiskuje przy małych prędkościach (a może wtedy są lepiej słyszalne, nie wiem) i ustają po lekkim wciśnięciu pedału hamulca lub lekkim zaciągnięciu ręcznego (tak aby dało się jeszcze jechać). Właśnie zastanawiałem się nad wymianą klocków, ale teraz nie wiem czy jest sens. Może trzeba trochę pojeździć i samo się dotrze? Przyłączam się do pytania domel22, macie pomysł jak to rozwiązać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mial ;) wystarczylo poszukac ;)

a tak w skrocie - mialem takie same objawy, tyle ze z przednia osia. w dodatku dzwiek sie nasilal w lecie (myslalem ze to od klimy, wiec pierwszym skojarzeniem byl pasek).

Ostatecznie okazalo sie ze wina nie jest ani pasek, ani klocki. Objawy te same czasem piszczy czasem nie, po wcisnieciu hamulca piszczenie ustaje. Winowajca okazaly sie zapieczone zaciski hamulcowe, ktore to powodowaly ze klocki nie odbijaly tyle ile powinny, wiec powstawala zbyt waska szczelina i klocki wtedy popiskiwaly. Pomoglo przeczyszczenie zaciskow i to proponuje wam zrobic w pierwszej kolejnosci...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kicaj za podpowiedź. Zawsze to jakiś pomysł, będzie praca na sobotę :wesoly: . Mam tylko jeszcze pytanie dotyczące czyszczenia zacisków: rozbierałeś hamulec (tzn. wyjmowałeś klocki), czy jakoś tak z zewnątrz. Pytanie może głupie, ale nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, byłem dzisiaj na stacji obsługi, aby wyszukali co stuka i przy okazji zauważyli luz na tylnim zacisku. Dodam, że przy małych prędkościach także piszczy u mnie. Tak, więc sprawdź te zaciski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie historia troche inna - w sumie uparlem sie (i bylem pewien ze to psaek), w serwisie ASO nei bardzo chcieli sie z tym zgodzic, ale jak to sie mowi "klient nasz pan", zwlaszcza ze za kazdym razem jak przyjezdzalem do serwisu to "juz nie piszczalo"...

na szczescie przed sama naprawa zaczelo znow, wiec mechanik, i konsultant wybrali sie ze mna na wycieczke ;) obaj z glowami za oknem. wyrok to jednak piszczenie z kol - ale nie lozyska, wiec czyscimy zaciski (oba z przodu). koszt u mnie lacznie z wgraniem najnowszego softu do Z19DTH to 200PLN

 

a co do piszczenia w tylnym kole - mialem troche inny przypadek z mondeo. Zapiekl sie reczny i w dluzszej trasie zaczynal piszczec, tez przy hamowaniu przestawalo. Rozwiazaniem bylo wymiana samoregulatora recznego (znany problem w tym modelu co mialem) oraz nowe klocki.

 

generalnie chyba chodzi o to samo - klocki nie odbijaja wystarczajaco co powoduje zmniejszenie dystansu pomiedzy klockiem a tarcza, i gdy dostanie sie tam pyl to piszczy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności