Skocz do zawartości

Rozrusznik dlugo kreci


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek_s1

Witam,dasz rade odlaczasz przewody i odkrecasz sruby i przepustnica w rece,bardzo prosto,dasz rade.Chociaz ja przeczyscilem a problemy dalej mam .Raz pali idealnie a raz dlugo kreci,i gdzie tu dalej szukac przyczyny dlugiego krecenia rozrusznika?

 

Po czyszczeniu przepustnicy zaleca się jej adaptacje. Gdzieś na forum jest to opisane a jak nie, to książka zaleca

aby po zamontowaniu przekręcić kluczyk w pozycje II (nie uruchamiać !) na ok 30 sekund.

 

 

Czy masz EGR? Zaślepiony? Może coś z nim jest nie tak?

 

Jeśli nie to, to może akumulator?

 

Miałem cos podobnego w zimę, naładowałem i palił od strzału, a wcześniej musiałem chechłać.

 

Jeżeli akumulator OK a rozrusznik ciągle słabo kręci, to może on sie przycina na tulejkach.

 

Spróbuj odpalić z odkręconym korkiem od wlewu paliwa - może się zaworek zapowietrza i pompa ma problem

 

Czy przy porannym rozruchu nie czuć zapachu niedopalonego paliwka?

Być może którys cylinder jest zalewany albo przez wtryskiwacz albo świeca niedomaga ew. słabo dokręcona.

 

Czasami może byc uwalony czujnik temperatury (albo coś w wiązce od niego) - ten co podaje sygnał na komputer, co powoduje dużą dawkę paliwa i go zalewa.

 

Na początek obstawiam aku, szczególnie jak jeździsz krótkie trasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

Witam,akumulator na 100% dobry mam.Po przykreceniu przepustnicy auto normalnie odpalilem bez czekania 30 sek.Pod EGR wymienialem uszczelke,a dlaczego zaslepiony o co w tym chodzi??Rozrusznik nie zacina sie pieknie kreci caly czas.Palwa po odpaleniu nie czuc,swiece nowe dobrze dokrecone.Bledow nie bylo przy podlaczeniu do kompa.Dzisiaj auto palilo do pierwszego strzaly ale to tylko dzisiaj a tak to jest roznie z paleniem,nie wiem juz gdzie szukac przyczyny,hm moze cewka da sie sprawdzic jakos cewke?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek_s1

Witam,akumulator na 100% dobry mam.Po przykreceniu przepustnicy auto normalnie odpalilem bez czekania 30 sek.Pod EGR wymienialem uszczelke,a dlaczego zaslepiony o co w tym chodzi??Rozrusznik nie zacina sie pieknie kreci caly czas.Palwa po odpaleniu nie czuc,swiece nowe dobrze dokrecone.Bledow nie bylo przy podlaczeniu do kompa.Dzisiaj auto palilo do pierwszego strzaly ale to tylko dzisiaj a tak to jest roznie z paleniem,nie wiem juz gdzie szukac przyczyny,hm moze cewka da sie sprawdzic jakos cewke?

 

No cóż, próbowałem podać najbardziej oczywiste przyczyny.

 

Czasami pompa paliwa nie domaga, szczególnie że jest ona załanczna w chwili rozruchu (informacji tej jestem pewien tak na 90%).

Inne auta mają tak, że po przekręceniu kluczyka pompa daje ciśnienie do układu - słychać załącznie. A w Mery nie.

No i oczywiście nie mówimy o odpalaniu na głębokiej rezerwie.

 

 

Co do aku, to najlepiej sprawdzić napięcie.Najlepiej jak jest > 13V.

Jak jest mniej to podładować.

 

Jeżeli masz możliwośc podpiecia do kompa, to sprawdź jaką pokazuje temperaturę cieczy chłodzącej.

Może czujnik szwankuje. Zimny silnik to jakieś 15-20st a nagrzany to ok 90-95st.

 

Co do EGR to jeśli nie masz błedów, wypadania zapłonów, auto nie muli, przyspiesza, obroty nie falują, silnik nie przygasa to Ciebie on nie dotyczy.

 

 

A tak w ogóle to warto mieć swój własny interfejs do kompa (ale pewnie masz).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

marek_s1

Wlasnie nie mam swojego interfejsu do kompa,nie znam sie na tym za bardzo ale moze bys mi co mogl polecic jak znasz sie na tym.Patrzylem na allegro jest tego troche ale nie jestem szpecem w tej dziedzinie,wiec prosze o porade z twojej strony i jakis link,pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek_s1

marek_s1

Wlasnie nie mam swojego interfejsu do kompa,nie znam sie na tym za bardzo ale moze bys mi co mogl polecic jak znasz sie na tym.Patrzylem na allegro jest tego troche ale nie jestem szpecem w tej dziedzinie,wiec prosze o porade z twojej strony i jakis link,pozdrawiam.

 

Ja testowałem dwa zestawy:

 

1. Miałem starego kompa jakis celeron 300 MHz z portem RS232, do tego zlutowałem prosty interfejs zaczerpnięty z forum Vectry (www.vectra-unlimited.pl) albo tu: obdII. Najdroższy z tego jest wtyk ODBII do wpięcia w złacze samochodu.

Całość to kilkanaście złotych. Jakis zaprzyjaźniony elektronik może to zrobić.

Prostych programów jest dosyć sporo np. Ab-Com Pl

 

2. Stary komp sie rozpadł, więc kupiłem na alle kartę RS232 np: rs232 ustawiłem odpowiedni port i podłączyłem

interfejs jak powyżej. Smiga na laptopie.

 

Można też kupić interfejs na USB, ale musi być sprawdzony i przetestowany. Wszelkie przejściówki USB/RS232 w zasadzie nie działają chyba że jakiś wypas np. MOXA.

 

 

Oczywiście te interfejsy służą wyłącznie do przeglądania ważniejszych parametrów oraz do czytania i kasowania błędów, szczególnie silnika.

 

Gdbyby chcieć zrobić cos poważniejszego np. diagnostykę, wprowadzać parametry, aktywować ustawienia itp. to są poważniejsze zestawy np. Opel Scanner ale wymaga on innego kabla.

I tak naprawdę sprzedający z alle nie dają gwarancji, ze będzie działać (np. połączy się z centralką ale nic tam nie zmienisz)

 

 

Najprostszy na alle via + karta PCMCIA jak wyżej i powinno śmigać na lapku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mialem ten sam problem- wymienilem czujnik redukcji spalin i jest ok:) pozdro

 

 

Powiedzcie mi gdzie w silniku 1.4 jest ten czujnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kolego sprawdź czujnik płynu chłodzącego jeśli wysyłka błędny sygnał do kompa (tzn silnik jest zimny a może odpalać jako ciepły) to nie będzie palił też tak miałem w corsie b 1.4 16v x14xe po wymianie jak ręką odjął

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności