Skocz do zawartości

Opel Rekord 2.3D


Gość Grzechu_1990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Lekki odkop. Coś sie dzieje powoli.

 

Czy linka prędkościomierz - skrzynia może być "za krótka"? Ewentualnie skąd mogę dorwać linkę i czy łatwo da sie ją "wyjąć" ze skrzyni? Rozebrałem zegary i linka jakby nie dochodzi do licznika, przy skrzyni siedzi jak trzeba - wygląda na "nową" i chyba była nawet niedawno wymieniana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miechulodz

A jaką masz skrzynie 4 czy 5. przy 4 linka ma 1430mm długości a przy 5 1345mm. Co do demontażu linki przy skrzyni wystarczy ja tylko odkręcić ale łatwiej jest chyba z komory silnika.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Skrzynia 4. Wydaje mi sie że łatwiej ją zdjąć od dołu ale to zobaczymy, muszę szukać linki w takim wypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Grzechu_1990

Lekki odkop - jeżeli komuś przeszkadza to niech połączy posty ;)

 

Wczoraj nowe felcie zostały założone, zdjęcia w pierwszym poście. Znalazłem w bagażniku drugi komplet zegarów - spróbuję podmienić prędkościomierz i sprawdzić czy pomoże czy może szukać problemu w lince.

 

EDIT: Żeby zmienić hamulce z niewentylowanych na wentylowane wystarczy zmienić zaciski? Z czego zaciski będą pasowały? Z Omegi, Senatora? Patrzeć na to czy diesel czy benzyna?

Edytowane przez Grzechu_1990

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko na prawdę rewelacyjne. Kiedyś miałem tylko benzyna 2.0. To był mój najlepszy samochód. Zawieszenie idealne jak na nasze drogi. Konstrukcja przekładni kierownicy tak zrobiona, że bez wspomagania nie było trudu by wykręcać. Silnik na każdym biegu miał przyspieszenie :) Zero redukcji, na 4 gas i szedł, nawet i pod górkę. Nie raz na trasie wawa-katowice próbowali się ścigać ale tylko próbowali :)

 

Jeśli chodzi o brak wskazań prędkościomierza to miałem tak parę razy. Zawsze przyczyną była linka. Może poniższa instrukcja Ci pomoże.

 

e0cadbab238accc6.jpg

 

Link

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miechulodz

Lekki odkop - jeżeli komuś przeszkadza to niech połączy posty ;)

 

Wczoraj nowe felcie zostały założone, zdjęcia w pierwszym poście. Znalazłem w bagażniku drugi komplet zegarów - spróbuję podmienić prędkościomierz i sprawdzić czy pomoże czy może szukać problemu w lince.

 

EDIT: Żeby zmienić hamulce z niewentylowanych na wentylowane wystarczy zmienić zaciski? Z czego zaciski będą pasowały? Z Omegi, Senatora? Patrzeć na to czy diesel czy benzyna?

Poszukaj rekorda e2 2.2 lub 2.4 tam masz wentyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

To dobrze wiedzieć, na razie ze zmianą mi sie nie śpieszy bo tarcze i klocki mam dobre ale na przyszłość chcę wiedzieć.

 

majq1 dzięki za opis, będzie bardzo przydatny :)

Edytowane przez Grzechu_1990

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Grzechu_1990

I znowu mały odkop ;)

 

W zasadzie nic z Rekordem sie nie dzieje - jedyne co to odpadła mi guma z tylnego zderzaka w trasie i brzydko wygląda, nie wiem czy nie mam dziury w baku bo jak kiedyś zalałem "pod korek" to mi zaczęło kapać, teraz po zalaniu "do odbicia" nic nie kapało. Dowiedziałem sie za to ciekawostki - Rekord był cynkowany :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto Ci to powiedzial

rekordy nie byly w ocynku ;)

zaden opel nie byl zabezpieczany w tej technologii

 

chyba ze ktos sam to zrobil przy okazji remontu nadwozia

ale koszta niestety sa zaporowe z tego co wiem

i nie jest to ocynk tylko cynowanie nadwozia

zajmuje sporo czasu i trzeba speca nad specami do tego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności