Skocz do zawartości

Uszczelka na progach - demontaż


Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety mam kilka ognisk korozji po obydwóch stronach pod tą uszczelką.

A co gorsze wszystkie drzwi na samym dole maja już malutkie bąbelki....

Brak słów w aucie z 2005 roku...

Aż mi wstyd że pracuję w Oplu.

 

witam w klubie, dzis rozebrałem uszczelki i od strony pasażera na wysokości drzwi tylnych na łączeniu uszczelek, korozja juz przeistaczała sie w bomble.....jak zacząłem drapać to bałem się że bede miał dziure na wylot....ale na szczescie nie...

wiertarka ze szczotką a potem hamerite, teraz schnie......dobrze że nie czekałem dłużej...2004 rok krajówka ehhhh sól zabije każde auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość slawekns

Ja tez jestem po demontazu uszczelek. Tak jak napisaliscie uszczelka latwo schodzi. Ja planuje na zime zdjac calkiem te uszczelki i jezdzic bez nich. Co do drzwi to faktycznie porazka, dolem zaczynaja sie pojawiac bable a auto nie ma jeszcze 7 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Meriva. Trochę odświeżę temat bo się naczytałem, wystraszyłem i też tam zajrzałem.

Oto efekt może komuś się przyda.

 

z przodu wygląda to tak:

post-19676-0-85382500-1345902375_thumb.jpg

post-19676-0-11601900-1345902708_thumb.jpg

 

kołeczki faktycznie jakby małe gwoździe:

post-19676-0-77291400-1345902479_thumb.jpg

 

listwa ciągnie się przez całą długość z tyłu na końcu jest łącznik:

post-19676-0-99100400-1345902544_thumb.jpg

post-19676-0-19586800-1345902563_thumb.jpg

w przekroju uszczelka wygląda tak:

post-19676-0-37899800-1345902624_thumb.jpg

 

Faktycznie od spodu trzyma sporo wilgoci i wodę, więc nic dziwnego że po pewnym czasie takie rzeczy.

Auto ma 9 lat to i tak w moim przypadku dobrze się trzyma.

Użyłem środka o nazwie - cortanin f - dobry jest naprawdę.

A tu coś dla bardziej ciekawskich:

Edytowane przez awtoy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość chudy_00

...

 

Ja p....le ale tu rudo, aż się boję.

Ja dziś się wziałęm za robotę, w sumie nic wiele nie było widać ale jak ściągnąłem uszczelkę były ze 3 drobne przyszcze.

Podczas czysczenia okazało się że jest ich dużo więcej. Zrobiłęm przecierkę, odrdzewiacz i 2 warstwy podkładu.

Jutro przetrę papierkiem1000 na sucho , odtłuszczanie i kolor myślę o 2 - 3 warstwach oraz 2 warstwy bezbarwnego. Się okaże co dalej.

Naprawde nie mogę patrzeć jak zapuszczacie swoje autka, wygląda na to że mógłbym jeszcze nic nie robć,ale po co czekać i później zaspawywać ubytki :?:

Edytowane przez chudy_00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mnie dosięgło to samo.Kuupa rdzy pod uszczelką Zastosowałem Brunoxa.Ładnie reaguje z rdzą.Zastanawiam się nad tym jak zabezpieczyć te miejsca. myślałem o podkładzie i jakiejś czarnej konserwacji.To wszystko byłoby schowane pod uszczelką więc nie byłoby widać.Jakoś lakierom na takie miejsca nie wierzę.

Problem jest też z drzwiami.Od tej uszczelki zaczyna mi się robić firanka na drzwiach.No i własnie jak drzwi zabezpieczyć aby nie ciągły wilgoci od tej uszczelki? Myślę nad oklejeniem drzwi od środka folią (samym dołem).Czy to coś da?

Jeżeli teraz po Brunoxie ruda mi wylezie to chyba zlikwiduję tą uszczęlkę,poodcinam te kołki i pomaluję miejsce po niej.

Swoją drogą blacha w Merivce jest gorzej niż kiepska.Na tylnej klapie też już widzę wykwity nad szybą i pod nią.Kiepsko to kiepsko.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Swoją drogą blacha w Merivce jest gorzej niż kiepska.Na tylnej klapie też już widzę wykwity nad szybą i pod nią.Kiepsko to kiepsko.

 

który rocznik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który rocznik?

2003.Mam też Felicję z 2000 i tam jest połowa rdzy mniej.

Ale cóż wczoraj położyłem Brunoxa 3 warstwy na progach i na nadkolu tylnym prawym(ten rancik zawinięty do wewnątrz nadkola).Dzisiaj przeszlifowałem papierem ściernym wszystko wzdłuż uszczelki,pomalowałem Hammeritem jedna warstwę.jutro pomaluję jeszcze jedną i może położę konserwcję czarną zmieszaną z kazetem(olejem kolejowym,górniczym itp). Felicję zrobiłem w tym całą podłogę ,nadkola pod osłonami plastikowymi oraz progi w środku.

Ale mam dylemat z drzwiami.Myślałem aby okleić je folią aby izolowała powierzchnię styku drzwi z uszczelką.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności