Skocz do zawartości

Szarpie przy dodawaniu i puszczaniu pedału gazu.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość valdek0706

Witam

 

Wie ktoś może co może być przyczyną szarpania autem podczas dodawania i puszczania gazu?

Myślałem, że to sprzęgło. Wymieniłem i nie ma żadnej różnicy. Sprzęgło nadal bierze dosyć późno a do tego jak dodaje lub odejmuję gazu na jedynce, to autem szarpie i nie przyśpiesza mi równomiernie. Muszę wówczas dłużej przytrzymać sprzęgło i je trochę poślizgać, to wtedy efektu szarpania tak nie wyczuwam.

Co może być przyczyną tego nieprzyjemnego bujania? Dlaczego po wymianie kompletu sprzęgła na nowe nadal ono mi bierze dopiero pod koniec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość valdek0706

Posprawdzaj zawieszenie silnika i skrzyni biegów.

 

Sprawdzone. Nic nie przejawia oznak większego zużycia. Poduszki są zdrowe i mocno trzymają silnik w komorze. Na drążku zmiany biegów zero drgań. Nie występują również żadne problemy z wrzucaniem biegów. Poduszki silnika i skrzyni są zatem definitywnie OK, sprzęgło jest nowe, przepustnica wyczyszczona, a mimo wszystko autem szarpie i buja. :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość valdek0706

Mi tak szarpało gdy zaczął się sypać EGR ale od razu pojawił się też CHECk

 

No u mnie "check engine" póki co się nie świeci, ale objawy przypominają trochę padający EGR - fakt.

Nie wiem czy jeśli już się za to zabierać, to czyścić stary czy kupić nowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wyczyść, możesz ewentualnie zaślepić chociaż nie mam pojęcia jak to wygląda w nowszych silnikach. Ile auto ma przebiegu? Na początek bym wyczyścił i założył jak problemy ustaną to pojeździsz jak znowu sie zacznie sypać to kupisz nowy. Chyba że zaślepisz ale po pierwsze uszkodzonego EGR zaślepienie nic nie daje tak tutaj ludzie pisali po dwa nie powiem ci jak EGR zwiększył swoją role w poprawnym działaniu silnika w twinporcie, chyba że pozostała niezmieniona i można zaślepiać jak w starszych jednostkach. Jak problem nie ustanie a wyczyścisz egr to też problem jest taki że trzeba szukać dalej w dolocie, przepływomierz lub jakiś głupi czujnik albo w układzie dostarczania paliwa no i wyczyszczony egr będzie miał już obniżoną żywotność szczególnie jak wyczyścisz go i przepsikasz jakimś WD lub czymś podobnym, WD sie wypali i całość będzie chodziła na sucho.

Ale odkręcenie i sprawdzenie stanu egr wziąłbym na pierwszy ogień bo może sie okazać że będzie w stanie ok i trzeba szukać dalej a nie musisz go odrazu czyścić tylko sprawdzisz jego stan ;)

U mnie egr objawił się w miarę silnym szarpaniem przy mocnym jak i bardzo delikatnym operowaniu gazem oraz trzymaniu w nieustannie tej samej pozycji pedału gazu. Dobrze było tylko gdy tak średnio operowało sie gazem cały czas zmieniając o milimetry jego położenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość valdek0706

Zatem u mnie objawy są podobne. Nawet lekkie i delikatne dodawanie lub odejmowanie gazu objawia się szarpaniem budy - coś jak bym za szybko puszczał sprzęgło.

Koniecznie muszę się dobrać do tego zapyziałego EGR, ale wcześniej muszę uderzyć do sklepu po komplet końcówek torx, bo pożyczony komplet wypadł mi już z rąk.

Przeraża mnie dostęp do tego ustrojstwa. Niby to tylko kilka śrub, ale są tak umiejscowione, że bez piwa i kilku ćwiczeń wokół silnika się nie obejdzie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tbielanowicz

Mam podobny problem ,przy dodawaniu gazu cała buda się trzęsie... Co to jest bo już nie mam siły... I jeszcze jedno co to jest EGR??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tez mi tak lekko szrpie - czyscilem juz perzepustnice ale nie widac jakiejs znaczacej poprawy - teraz kolej na ERG...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno co to jest EGR??

 

EGR to system recyrkulacji spalin, ten zawór "wraca" spaliny do komory spalania, aby zmniejszyć ilość trujących gazów ( wymogi Unijne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności