Skocz do zawartości

Problem z wentylatorami,klimą - Astra III (H)


Gość adamura

Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie ktos konkretny dzieki za pomoc:) to tak znalazlem te przekazniki pod maska i teraz tak czy dobrze mysle nalezy wlaczyc z op coma test went1 ,wyciagnac przekaznik (jeszcze niewiem ktory czy k11 czy 12 czy 13 wiec wszystkie po kolei bede sprawdzal chyba ze wiesz to napisz ktory przekaznik od czego jest )sprawdzic czy jest dochodzacy prad jeden kabel z miernika do masy gdzies a drugi do punktu 30 jak jest napiecie to jest ok( chyba ze niema napiecia to potrzebne beda schematy aby sprawdzic instalacje od plusa aku do przekaznika .)pozniej zmostkowac z punktu 30 do punktu 87 i jak sie wen zalaczy znaczy ze przekaznik zepsuty czy dobrze mysle?a jak sprawdzic przekaznik do nozki 30 dac plus z akumulatora a do nozki 87 minus z aku a co z nozkami 85 i 86 czy do nich tez minus podac i sluchac czy pyklo?jak pyklo tzn ze przekaznik dziala czy tak ?

 

jestem w angli tu razcej temp ponizej 5 stopni szybko nie spadnie...

tez mam klime manualna jak tylko bede mial czas to podlacze op coma i poszukam w zakladce silnik i cisnienia klimy mam nadzieje ze znajde

ps mam juz dosc powoli myslalem ze jak kupie troche nowsze auto to niebedzie z nim problemu a tu od kiedy je mam caly czas cos robie a raczej siedze na forum i czytam o tych usterkach :/ no ale jak ma sie auto to ma sie co robic hehe no chyba ze ktos ze wszystkim jezdzi do mechanika ...

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moje spostrzezenia co do sprawdzania przekaznikow wic tak wyciagnalem k11 12 13 i podalem na nozki 85 i 86 12v nastapilo pykniecie pokazuje takze obwod zamkniety miedzy nozka 30 a 87 gdy cewka niebyla pod napieciem miedzy nozkami 30 a 87 niebylo rezystancji czyli przejscia a pod nap jest wnioskuje z przekaznik jest ok bo raz ze pyklo a dwa ze zamknelo obwod i tak jest z k 11 12 13 zostalo jeszcze spr dwa na chlodnicy i spr czy jest nap w gniazdach przekaznikow ale z tym chyba bedzie problem bo niewiem czy jak z op coma wlacze test przek 1 to pusci nap czy nie ?w kazdym razie powinno jak myslisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis podpiolem op coma i tak

cisnienie a/c systemu klimy 520 kPa co daje jakies 5,2 bar

nap 0,8v

 

po 5min na zalaczonej klimie cisn 540kPa i nap 0.9v

i tak stanelo czyli gazu jest wystarczajaco z tego co przeczytalam na forum,obroty podwyzszone tylko czy podwyzszone obroty znazcza ze sprezarka dziala poprawnie ?czy powinna podniesc cis tylko o 20 kPa? pytam bo teraz podejrzewam sprezarke o niedzialanie klimy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra kontynuaqcja monologu dla potomnych

podwyzszenie obrotow po wcisnieciu guzika ac nie oznacza ze sprezarka dziala,wiem to bo u mnie po wciasnieciu ac obroty szyl do gory a jak sprawdzilem miernikiem napo dochodzace do sprezarki bylo 0 wiec wziolem ksiazke i sprawdzam bezpieczniki i ku mojemu zdziwieniu jeden bezpiecznik od ukl klimy przepalony szok dla mnie bo juz kiedys te bezpieczniki sprawdzalem moze nie dokladnie sam niewiem w kazdym razie bezp 10A podmienilem z klaksona tez 10A auto zapalone ac zalaczone sprawdzam nap we wtyczce idacej so sprezarki i jest nap !!!! hura !!! 14,5v podpinam wtyczke a w srodku juz wieje zimnym powietrzem szok :) problem byl w bezpieczniku pod maska

ale dzieki forum znaczy czytaniu starych postow bo na nowe zbytnio niema co liczyc bo tak naprawde malo ludzi odpisuje ...naprawilem auto :)

zmylilo mnie jeba..y op com china clone 2010 bo gdy robilrm test przekaznika 1 tes prze 2 to nieuruchamial wentylatorow dlatego moje poszukiwanie usterki poszlo w zla strone powinienem zaczac od sprezarki tzn.sprawdzic czy cewka ma rezytancje u mnie 4 omy jak nie to bezpiecznik cewki do wymiany no chyba ze cewka ,sprawdzic nap dochodzace do sprezarki auto zapalone guzik ac wl,jak nie ma to bezpiecznik lub instalacja,aha to ze pasek kreci bo musi kolem sprezarki to tez nieznaczy ze ona dziala wazne czy srodek tez sie kreci u mnie stal a jak wymienilem bezp to calosc sie krecila i w sumie po tym najszybciej mozna zobaczyc czy sprezarka dziala,wazne jest spr czy czynnik jest w ukladzie op com lub waz z manometrem (mam taki do nabijania klimy)

nic uciekam dziekuje za pomoc

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności