Skocz do zawartości

zawieszenie NIVO pneumatyczne


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek_sieradz

jak miałem przetarty węzyk i mi troche umykało tego powietrza to na postoju mi poziomował sie co chwile, musiałem bezpiecznik wyjac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...
Gość harnas1515
Nie, nie każdy. Wydaje mi się, że większość sinterek nie miała nivo.

 

Okazuje się, że moja ma. :)

Pompa przy osi jest.

Tylko nie sprawdziłem czy to wszystko jest podłączone.

 

Napewno nie siada po załadunku. Nawet na postoju.

A to raczej dziwne. Bo jak nogę na hak postawie to mogę nią bujnąć .

Wiec sztywna nie ona nie jest.

 

Czy ta pompke słychać jak pracuje?

Bo ja tam nic nie słyszałem nigdy... ;)

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość caravagio

Kompresor slychac dosc dobrze , nie mozna tego dzwieku niezauważyć czy też pomylić z innym

A czy ktoś z was ma rysunek tego ,,łącznika'' czujnika z belką ? Muszę go zrobić, gdyż ponieważ się rozsypał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maslanka

caravagio ----> Zabrałem się za naprawę całego ustrojstwa więc będę pewnie jutro demontował i Ci to z wymiaruje przy okazji jeśli tylko zechcesz.

 

A ja zdemontowałem sprężarkę (trwało 10minut) i chwiałbym ją podłączyć "na krótko" aby sprawdzić czy w ogóle "kręci" i pompuje.

Jak mam podłączyć + i - oraz gdzie zapodać dodatkowo plus abym nie sfajczył przekaźnika ?

 

ykk3.jpg

 

Widok kostki z drugiej strony z kolorami:

 

pld8.jpg

cju6.jpg

 

a tutaj zdjęcie przekaźnika:

 

q3qz.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515
caravagio ----> Zabrałem się za naprawę całego ustrojstwa więc będę pewnie jutro demontował i Ci to z wymiaruje przy okazji jeśli tylko zechcesz.

 

.

Kolega jest chwilowo na wyjezdzie.

Jesli dasz rade to zmierz prosze

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maslanka

Znalazłem w schemacie elektrycznym że sprężarka NIVO ma symbol M22 a sensor "wychylenia" karoserii K21 - pomoże mi to ktoś odgadnąć jak mam podłączyć samą sprężarkę w celu sprawdzenia jej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytasz schematy to już nie tak źle.

Masz na schemacie że styki sprężarki A,C,E są podpięte do plusa, na wtyczce są też te oznaczenia.

Styk G jest wpięty do masy a na styk D uruchamiający przekaźnik podawana jest masa z regulatora.

 

nivo_schemat.jpg

 

Sprawdź więc na początek czy są napięcia w wtyczce i masa. Jeśli wszystko będzie się zgadzać to przy wpiętej wtyczce podaj na moment masę na styk D który uruchomi przekaźnik, a ten załączy sprężarkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maslanka

Kacper dziękuje - o takie wsparcie/wyjaśnienie mi chodziło - dzisiaj pewnie po południu podłącze i sprawdzę.

A teraz zgodnie z obietnicą wymiary i zdjęcia "łącznika":

 

qog1.jpg
7xju.jpg

 

Wymiar całkowity: 147,5mm

Wymiar w osiach otworów (wiem że na zdjęciu tak nie wygląda ale jest w osiach): 135mm

Średnica pręta: 5mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maslanka

Ok - w weekend udało mi się opanować temat a więc moja fotorelacja - może się komuś przyda w przyszłości.

Mam drugą sintrę na części więc postanowiłem trochę się pouczyć i zrobić małą demolkę:

 

 

Moje "stanowisko kontrolne":

9741fe.jpg

 

Rzut oka na Regulator:

2c7f07.jpg
350669.jpg
bbb9ae.jpg

 

a tutaj widzicie zawór (chyba upustowy) który okazał się być uszkodzony nie tylko mechanicznie (złamany plastik w którym porusza się tłok oraz zamocowany jest oring) ale również elektrycznie ponieważ robi zwarcie ponieważ do środka dostała się woda :-(

8bcc1c.jpg
67984a.jpg
517909.jpg
ad6ca3.jpg
e5d570.jpg
7a12f9.jpg
1f1982.jpg

 

 

I teraz wszem i wobec się zapytowywuje: Kto ma tą cewkę (zawór) albo całą sprężarkę sprawną ? bo nie mam zapasowej...

Edytowane przez maslanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności