Skocz do zawartości

Reaktywować kanał #9


Gość Anonymous

CZY JESTEŚ ZA WSKRZESZENIEM KANAŁU 9  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. CZY JESTE? ZA WSKRZESZENIEM KANA?U 9

    • TAK
      2
    • NIE
    • NIE WIEM


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W 100% jestem za wkrzeszeniem #9 a co do syfu ... Ja bym na nowo wprowadził zezwoleniania i wielu g... odechciał bys się stawiania 1,5 metrowego bata na dachu do szpanu i robienia syfu w eterze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Gruszke mamy zawsze pod reką, a wiadomosc nadana na CB niesie sie wszedzie. Uważam że reaktywacja 9 jest koniecznością. Choćby dlatego że tak dużo ludzi montuje teraz radyjka.

 

A koszt postawienia bazy jest na dzisiejsze czasy niewielki. Więc dlaczego władze sie tym nie zajmą? Ehh. W jakim kraju przyszło nam mieszkac :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak najbardziej za było by to dużo łatwiejsze do wezwania pomocy tym bardziej że nawet widząc ze ktoś potrzebuje pomocy łatwiej i szybciej złapać za gruszke jak zatrzymać sie i wygrzebać komórke z kieszeni

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam-"z radiem CB" jestem od około 1990 roku. Nie były tak jak dziś dostępne telefony komórkowe a nawet nie wszędzie była sieć "Telekomunikacji", wtedy radio CB było jednym z najlepszych wynalazków. Miałem dobrą antenę bazową i bardzo często w nocy miałem włączony kanał "9".Często z powodu dużych odległości, pośredniczyłem pomiędzy wzywającymi i służbami takimi jak pogotowie ratunkowe czy np. straż pożarna przekazując odpowiednie informacje. Przyjętym też było że sąsiednie dwa kanały nie były używane do rozmów dlatego żeby nie zakłócać"dziewiątki".

W dobie internetu, świata komórek CB popadło w niepamięć ale jak się okazuje nie na długo i jest dalej jednym z najpewniejszych źródeł komunikacji. Można korzystać z niego nawet gdy wszędzie wokół zabraknie prądu(np.powódź na rozległych obszarach). Gdzieś zawsze jakiś akumulator się znajdzie i zasili nasze radyjko.

Tak więc ja jestem za utrzymaniem a może rzeczywiście przywróceniem kanału "ratunkowego".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Odkop, ale wybaczycie mam nadzieje.

Sam pomysł reaktywacji 9 jest dobry.

Ale jak go zrealizowac?

Sami przecież dobrze wiecie ile debili korzysta z CB. Tak jak mówiliście, mnóstwo "pysi", zagłuszaczy, bekających, a teraz nawet kóz. 8) Jak wam się wydaje, jak wyglądała by ta 9?

Ja już wiem. Non stop było by tam hamstwo, a co gorsza nawet oszustwa. Każdy wariat mógłby zawiadomic o wypadku, którego nie ma. Taka bezkarnośc na CB nie daje możliwości reaktywacji kanału 9.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności