Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taką samą corsinę... i niestety ten silnik w chińskich klonach (niezależnie od firmware) nie jest obsługiwany. Tzn. można odczytać i kasować błędy, ale nie można odczytać parametrów. Na innym forum kol. KaMyK wytłumaczył w czym tkwi problem, tak streszczę, bo nie mogę znaleźć tego forum i wpisu kol. KaMyKa. Teoretycznie do obsługi powinien wystarczyć program Vauxcom 120309a+131223d, niestety soft na bazie którego "małe rączki" utworzyły owego vauxcoma posiadał błąd z obsługą 1.3CDTI i nie idzie odczytać parametrów- zamiast parametrów są kreski "---"... oczywiście ze wszystkimi innymi sterownikami się łączy. Dopiero w późniejszych softach w ori problem został naprawiony, ale chiniole są z błędem.

Sam walczyłem z tym (3razy chiński opcom), w końcu kupiłem na aliexpres kabel WoW Snooper 5008 PL.  Wszystko mi odczytuje włącznie z silnikiem:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy znalazles polska wersje programu  op com ktora wykrywala sterownik mimo braku odczytu live..jakie mozliwosci daje ten snooper?   czy w corsie d mozna zmienic rozmiar opon  w ustawieniach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta najbardziej popularna China08.2010PL wykrywa także błędy silnika A13DTC, mimo, że na liście silników go nie ma (więc musi się łączyć ze sterownikiem), choć najczęściej nie ma pełnej nazwy błędu, jest tylko kod i opis "nieznany kod błędu" (w wersji angielskiej jest opis błędu), na fotkach dla porównania ten sam błąd w wersji 2010PL i Vauxcomie2012 (2014). Do obsługi wersji angielskiej potrzebny jest firmware 1.45. W opcomie zmiana rozmiaru opon jest chyba w sterowniku silnika, więc dla mnie niedostępna.

W WoW Snooper nie szukałem opcji zmiany rozmiaru opon, ale przy okazji poszukam, nie chcę zaśmiecać tematu, ale jak chcesz więcej o tym  interfejsie, to wyślij na priva swojego maila, to więcej Ci napiszę o możliwościach i podeślę trochę screenów, czy filmików.

03PL. Silnik, P0234-5A.PNG

13. Silnik, P0234-5A.PNG

Edytowane przez bogoes
zmniejszenie zdjęć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bogoes napisał:

W WoW Snooper nie szukałem opcji zmiany rozmiaru opon, ale przy okazji poszukam, nie chcę zaśmiecać tematu, ale jak chcesz więcej o tym  interfejsie, to wyślij na priva swojego maila, to więcej Ci napiszę o możliwościach i podeślę trochę screenów, czy filmików.

 

 

Na forum nie ma prywaty.

Jeżeli masz już jakieś doświadczenie to utwórz nowy temat o WOW i go rozwijaj.

Może się komuś przydać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak na szybko, jaką wersją najlepiej testować Astrę H z silnikiem Z18XE? Wystarczy 08-2010 PL + FW 1.39? Jutro popołudniu jadę na oględziny auta i chciałbym sprawdzić prawdziwy przebieg w sterowniku + ewentualne błędy i co tam jeszcze się da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam wgrany 1.45, bo próbowałem zgrać z nowszym Vaux-comem, niestety po ostatnich aktualizacjach Windowsa 10 nie chcą ze sobą gadać i pozostaje mi 08-2010 PL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, op-com coś mi świruje. Test interfejsu przechodzi ok w 08-2010 PL, ale z Astrą H 1.8 125KM nie chce się połączyć. W vauxhallu w ogóle nie przechodzi testu. Firmware 1.45. Wina by to była Windowsa 10 czy raczej USB 3.0? ScanMyOpelCan łączy się bez problemów przez ELM327 mini BT. Po nieudanym połączeniu z op-comem znalazł pełno błędów dotyczących komunikacji. Właściciel na 100% zapewniał, że dopiero co był na kompie i żadnych błędów nie było. Auto zachowuje się normalnie, wszystko działa, szyby, światła wszystko co tam w aucie jest. Ech te chinczyki kuźwa mać... Można zrobić taki myk, że odpalić op-coma na VMware pod Windows XP albo Win 7? Autko fajne, zbiera się pięknie, tylko ten opcom nie chce z nim gadać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisana OPCOM.5 2007-12-10 10PB027B. W końcu udało mi się znaleźć sterowniki, na których przechodzi test zarówno na 08-2010 jak i na VauX-Com 120309a na FW 1.45. Jedyne co mi się udało to wejść w identyfikację pojazdu na Vaux-Comie i wyświetliło mi vin markę model itp. W Corsie C śmigał ale widać coś nie halo z nim jest na CANie. Podczas łączenia tylko na zegarach wariują lampki checka i ABS migając na przemian. Jeszcze powlekę się z lapkiem z USB 2.0 tylko muszę na drugim dysku cofnąć Windowsa do 7 wersji. Ostatecznie pożyczę od teścia 12 letniego lapka z Windows XP :D W ASO nic nie mówili, żeby im się komp nie łączył więc stawiam na fejsa. ScanMyOpelCAN też się łączy z ECU ale w obecnej wersji nic nie potrafi jeszcze jak choćby kasowanie błędów, czy inspekcji olejowej. Co ciekawe, wg poradników podczas kasowania inspekcji powinno się pojawić za ile km będzie następna. U mnie tylko kreski i tyle. Oby tam nikt w sterowniku nie namieszał za wiele. Słyszałem że sterownik ECU jest przy Z18XE problematyczny, ale żeby aż tak...

Próbowałem na 1.39, 1.45. Deinstalacja sterowników, próbowanie na najnowszych i 2.12.28 jak i na 2.08.30 Vaux-Com toleruje tylko te starsze, z nowszymi nie widzi interfejsu. W interfejsie zapala się tylko żółta dioda podczas zakończenia testu. Podobnie jest przy próbie łączenia z ECU. W sumie zielonej zapalonej oznaczonej Rx jeszcze nie widziałem. Przeleciałem multimetrem wszystkie piny czy mają łączność z lutami tej białej wtyczki z której wychodzą wszystkie przewody do pinów i jest OK. Pewnie coś się uwaliło jak to w chińczykach. Jakiś przekaźnik może? Popróbuję jeszcze inne FW powgrywać.

20180329_084750.jpg

20180731_214830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności