Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

No pojaśniało trochę ale jeszcze mam jedno pytanko czy żeby sprawdzić czy mam wersje v5 czy v6 muszę go rozebrać i szukać oznaczenia na płycie czy jest opcja programowej weryfikacji ?

Drugie pytanie to czy wersja programu obsługującego auta do 2014 jest gdzieś dostępna po polsku czy po prostu do 2014 angielska , bo do 2010 po polsku znalazłem . Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko znajdziesz w Googlach .Na pewno .

I jeszcze raz przeczytaj te tematy. Masz napisane gdzie szukać .

Strona wcześniej na samym jej początku kolega pokazał.

Więc mam przekonanie że nie czytałeś tematu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tamte zdjęcie stronę wcześniej dlatego pytałem czy tylko przez rozebranie jest możliwość dojść jaka wersja . No i rozebrałem to po stronie gdzie są diody mam tylko napis Opcom bez wersji i daty . Po drugiej stronie czysta płytka bez rezystorów itp. Czuje ze mi się sztuka trafiła ze ho ho . Widziałem program do flashowania fw w interfejsie . W nim odczyta mi wersje ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl wyglada jakby paczka z Chin pływała hehe . Ogólnie porównując ilość elementów na zdjęciach kolegi stronę wcześniej a w tym co do mnie dotarło to czuje ze polowe tego co Opcom robi mój nie będzie robił ale człowiek się liczy z wtopka za te pieniądze , nie mniej jednak spróbował bym go podlaczyc i zobaczyć co chodzi a co nie . Tylko chodzi mi po głowie wersja v6 i ze można ja uwalić po podłączeniu ze robi aktualizacje ( to wyczytałem w linku który podesłałeś ) 

4F8EC1DD-DCF3-4F43-895B-80280E1EAA4B.jpeg

D92A3B04-AF60-430C-A11F-76F50C2DDE18.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie coś nie tego.

Ale spróbuj podpiąc do komputera i otwórz program potem ustawienia .

W ustawieniach masz test interfejsu .

Zrób go.

Wyświetli się wtedy jaką masz wersję fw.

Myślę że wysoką ok 1.7.

Przy tej wersji nie powinien się aktualizować automatycznie.

U mnie aktualizacja była gdy miałem 1.39 i samo się zaktualizowało na 1.45 po podpięciu do Astry H.

Ale u mnie w Mery jak jest wersja 1.39 to nie próbuje się aktualizować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie 1.99 ale niby to chwyt marketingowy. Jutro zajrzę do płyty która z nim dostałem i napisze jakie wersje programów są , podłączę i zobaczę najwyżej się uwali. A co do płyty teraz pooglądałem obie na zdjęciach i na mojej jest więcej elementów po jednej stronie , przekaźników tyle samo i tranzystor zamontowany w smd a nie przewlekany to może i będzie latać ale technologicznie już inaczej zrobiony . Pożyjemy zobaczymy dam znać jaka wersje w programie mi pokaże 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do samego komputera podłaczając nic się nie uwali.

Pisałem żebyś nie podpięty do samochodu podpiął do komputera i w ustawieniach sprawdził wersje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do "zmiany" firmware na 1.99, czy każde inne, to na YT masz fajny filmik, jak można oszukać to, co pokazuje komputer (test interfejsu), wypróbowałem i z wersji 1,45 "zrobiłem" sobie 1.99 i tak pokazuje test interfejsu w opcomie... także myślę, że te niby nowsze firmware są robione podobnie: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności