Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bizon1975 napisał:

witam ponownie, no w 50% rozwiązałem swój problem, wystarczyło zrobić reinstal windy 7 , po podłączeniu op-coma winda sama znalazła stery, więc są tylko takie, test interfejsu w op-com china clone PL przechodzi od A do D bez problemu, tylko teraz chcę zapytać czy mam zostawić 1.39 czy flash do 1.7 jak było zakupiono. Jak coś to auto to Viki C 2002r. 1.8 122KM

Dobrze wiedzieć. Czyli u siebie też instaluję Windows 7 na lapku i nie ma co się męczyć z Windows 10. Co do FW, GrzECHO na swoim miał 1.59 i sobie taki wgrałem. Chyba to jedyny z wachlarza FW 1.39, 1.45 i 1.59, którym udało mi się dotrzeć do ECU, co prawda od tyłka strony ale zawsze. NA 1.39 i 1.45 nawet danych ze sterownika nie czytało. Silniki mamy chyba te same, co najwyżej ECU może być inne.

Adamie, co to tych modułów, które wymieniłeś.

Po podłączeniu się do każdego z obecnych u mnie, wystarczy że w op-comie po lewej będzie mój VIN i dane sterownika, data produkcji indeksy etc. czy trzeba sprawdzać gdzieś głębiej? Może jakiś moduł ominąłem choć wątpię, ale na 99% w każdym widziałem VIN. Ktoś zasugerował w podobnym temacie, że może gdzieś źle ktoś wpisał i zamiast 0 wpisał O. Jaka jest ścieżka do programowania VIN? W każdym module jest taka sama?

Zapomniałem wcześniej dopisać, z racji późnej pory, że mój błąd występuje jako sporadyczny. Może gdzieś CIM nie styka dobrze, co może być też związane z innym moim przypadkiem luźnej kolumny i częstą przypadłością a wręcz wadą fabryczną CIM w Astra H. Stosowali tam jakieś spinki, żeby to się kupy trzymało. Nie mam niestety porównania do innej Astry H modelowej 2005 z tym silnikiem i jak to powinno wyglądać. Boję się, czy ktoś tam nie wykonał jakiegoś druciarstwa,

Przy okazji zauważyłem, że zaprogramowane mam 3 kluczyki a od właściciela otrzymałem 2. Obecny scyzoryk występuje jako kluczyk 3. Można usunąć jakiś zbędny, po sprawdzeniu które mam, żeby nie znikły pozostałe? Mam nadzieję, że PIN który uzyskałem od ASO, bo oryginalnej karty nie było, będzie pasował. Trochę się cykam cokolwiek programować, by mi się w trakcie nie rozłączył interfejs. Dlatego najpierw chcę ustabilizować połączenie. 14 letnie auto niestety pod pewnymi względami zaniedbane ale jak mi powiedział sprzedawca w motoryzacyjnym, ostatnia dobra Astra H z porządnym silnikiem.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie z nim nie poradzę to utworzę. Póki co walczę z samym opcomem. Właśnie wgrywam Windows 7 i później na testy. Drahe wymienił mi jeden przełącznik na wszelki wypadek od HS-CAN i niewiele to pomogło. Znaczy coś tam pomogło ale chyba bardziej wgranie FW 1.59 i podpięcie się starym lapkiem. Czekam aż znajomi wrócą z urlopu i chcę im pogrzebać w Zafirze B. Gdyby to była wina ECU to by się GrzECHO swoim nie podpiął.

Adamie jaki sterownik polecasz pod Win 7, w razie gdyby ten z opcomem z płytki nie zadziałał? Najnowszy 2.12 czy któryś ze starszych np. 2.08, 2.10? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.12.28.

Ale nie bawię się w szukanie .

Windows Update i robi się aktualizacja sterownika.

Jeszcze nie miałem problemów.

Ale to wszystko jest ze sprawnym Opcomem.

Gdy miałem problemy to nic nie pomagało.

Dwa razy reinstalowałem system 7.

Bo nic nie pomagało. Po czystej instalacji wszystko wchodziło bezproblemowo.

Czasem też zmiana software też może nie wyjść jak należy.

Warto użyć ocflasha kilka razy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2.12 działa tylko op-com 2010-08, vauxcomy proszą o podłączenie interfejsu do USB. Wróciłem do 2.08 i póki co test przechodzi na każdym programie. Może znaczenie ma wersja płytki PCB i układów na niej zawartych w tym kontrolera FTDI? Na mojej płytce jest data 2007, spróbuję celować w sterowniki z tego okresu. Wiem spekuluję, ale z tymi wynalazkami jak widać różnie bywa. Sęk w tym, że ciężko coś starszego znaleźć pod Win 7 x64 niż 2.08. Nawet na płytce od chińczyka najstarsze to 2.08 w folderze z oc 2010-08 a w 2014 są już chyba 2.12. Laptop z już przywróconym Windows 7 na stare HDD, którego wsadziłem zamiast napędu DVD. Jutro testy. Dawno tak długo nie walczyłem z jakimkolwiek urządzeniem.

Znalazłem jeszcze w folderach na płytce znaleźć sterownik 2.4, ale nie działa, pewnie jest pod Win XP lub Vistę. W drugim znalazłem 2.6 i też działa podobnie do 2.08 prócz tego, że na 2.6 urządzenie nazywa się OP-COM USB V2 Interface, a na 2.08 USB Serial Converter.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win 7 x64 + Sterownik 2.06 + FW 1.59 działa na prawie 100%, jedynie przy automatycznej identyfikacji, połączy się, odczyta informacje i rozłącza. W Vaux to samo. Ale przynajmniej już nie generują się żadne błędy. Przy wyborze rocznika i modelu bez problemu łączy z ECU i innymi modułami. Jeszcze przetestuję 2.08 i chyba na tym poprzestanę. Rozejrzę się za jakimś podręcznym starym netbookiem 10" z Win 7, bo 17" laptop swoje waży.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy lapki do dyspozycji i nie miałem takich problemów.

Gdy były jakiekolwiek i nie pomagało wgrywanie sterowników to zawsze pomagał format i nowy system.

Oczywiście Win 7 32

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 17:02, topiq napisał:

Jak sobie z nim nie poradzę to utworzę. Póki co walczę z samym opcomem. Właśnie wgrywam Windows 7 i później na testy. Drahe wymienił mi jeden przełącznik na wszelki wypadek od HS-CAN i niewiele to pomogło. Znaczy coś tam pomogło ale chyba bardziej wgranie FW 1.59 i podpięcie się starym lapkiem. Czekam aż znajomi wrócą z urlopu i chcę im pogrzebać w Zafirze B. Gdyby to była wina ECU to by się GrzECHO swoim nie podpiął.

Adamie jaki sterownik polecasz pod Win 7, w razie gdyby ten z opcomem z płytki nie zadziałał? Najnowszy 2.12 czy któryś ze starszych np. 2.08, 2.10? 

nie tak odrazu na testy, aktualki systemowe to jakieś 3-4 dni, lepiej zrób to bo odrazu po odpaleniu windy to mi nic nie chciało działać aż pobrało którejś nocy z 200 aktualek to zatrybiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności