Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

op-com wystarczy do tej roboty, ewentualnie ktoś z tym kabelkiem :-)

Czy np taki op-com (wersja oprogramowania 1.59) będzie ok?

http://www.aliexpress.com/store/product/5pcs-lot-Free-Shipping-Opel-OBD2-OP-COM-Diagnostic-Interface-OPCOM-Scanner-OP-COM-tool-Work/113708_626898809.html

Edytowane przez kolor1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prawdopodobnie zrobiłem sobie problem. Posiadam interfejs op-com v1.45 i do tej pory korzystałem z oprogramownia 08-2010 PL, wszystko było OK, sterowniki działały jak należy, w Menadzerze Urządzeń wykrywało go jako OP-COM V2. Niestety zachciało mi sie nowszej wersji oprogramowania i podłączyłem interfejs do oprogramowania 120309a i niestety wystąpił problem, zaraz wyskoczył komunikat że nie mozna znależć sterowników i program nie znajdował intefejsu. Postanowiłem przeinstalować system i od nowa zainstalować sterowniki ale niestety nie chciało mi znależć odpowiednich sterowników i po podłączeniu do programu OP-COM w wersji 08.2010 nie wykrywało interfejsu. Poszukałem trochę po necie i natknąłem sie na sterowniki CDM v2.10.00 WHQL Certified, zainstalowałem i Windows wykrył interfejs ale w Menadżerze Urządzeń widzi go teraz jako USB Serial Converter, po podłączeniu interfejsu do oprogramowania OP-COM 08.2010 przechodzi test intefejsu poprawnie ale nie wiem czy połączy mi sie z samochodem.

 

Powiedzcie mi czy uwaliłem intefejs czy mimo to, że teraz rozpoznaje mi intefejs jako USB Serial Converter to sprzęt jest dalej OK czy trzeba coś przeprogramować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marcinsgdz

Od jakiegoś czasu corsa zrobiła się słabsza. Dziś dokonałem diagnostyki op-com i żadnych błędów. Zrobiłem nagrywanie odczytów przepływomierza, pozycji egr, dawek paliwa/powietrza. Czy ktoś może zinterpretować je i czy np. przepływomierz jest ok?

Będę bardzo wdzięczny - dziś byłem umówiony u mechanika a i tak nie znalazł dla mnie czasu. Liczę na Was koledzy!

Desktop.zip

Edytowane przez marcinsgdz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński klon wreszcie przyjechał... Niestety mam problem z oprogramowaniem. Płytka z softem nie uruchamia się. Poratuje ktoś?
Urządzenie chcę podłączyć do lapka z Windows 10.

Czy po instalacji oprogramowanie trzeba będzie aktywować?

Pozdrawiam,

Marek

Edytowane przez kolor1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchamia się, bo aplikacja nie jest kompatybilna z Windows 10, dodatkowo brak na daną chwilę sterowników pod Windows 10.

Szukaj lapka z windows XP, 7 lub ewentualnie z 8/8.1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchamia się, bo aplikacja nie jest kompatybilna z Windows 10, dodatkowo brak na daną chwilę sterowników pod Windows 10.

Jak to nie ma sterowników pod Win 10? skoro u mnie op-com działa bez problemu pod Win 10. Sterowniki pasują te same co z wcześniejszych wersji tylko trzeba je odpowienio zainstalować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności