Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam oryginalnego OP-COMA, w nich tez to sie zdarza?

Oryginalny zablokuje się podczas próby użycia starszego softu, ale nie przestanie działać po aktualizacji do wersji 100315f. Jeżeli się zablokuje to znaczy że nie był taki oryginalny :D

 

GrzECHO, ktore to sa inne na 12?

Laczy sie chyba ze wszystkim oprocz licznika i klimy.

Z tego co pamiętam to po pinie 12 leci:

- tempomat

- airbag (są wyjątki)

- licznik

- układ chłodzenia silnika

- klimatronic

- centralny zamek

- alarm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik i klima nie wchodzi, reszta dziala.

wersje mam najnowsza - 100315f. :piwo:

W takim razie masz zagadkę. Jeżeli inne moduły czyta po 12, to albo wskazanych modułów nie ma, albo komunikacja z modułem jest niemożliwa.

Przetestuj inne auto, jeżeli objawy się powtórzą to interfejs uszkodzony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs ok, bo na innym aucie moge wejsc wszedzie. Moze w tamtej merivie licznik byl kombinowany i jest problem z komunikacja?

 

...i OPCOM jest w stanie odczytać czterocyfrowy kod, o którym wspomniałeś...

Niestety NIE ??? lcz mozna go zdobyć ???

A co powiesz na to?

 

Rocznik auta/Model/Nadwozie/Zestaw wskaźników/Dostęp do EEPROM/Odczyt kodu dostępu

 

W Vectrze C 1,9 CDTI nie mam tego przycisku "Dostep do EEPROM". Czym to moze byc spowodowane? Da sie jakos inaczej znalezc kod dostepu?

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vectrze C 1,9 CDTI nie mam tego przycisku "Dostep do EEPROM". Czym to moze byc spowodowane? Da sie jakos inaczej znalezc kod dostepu?

W sierpniowej wersji op-coma jest pozycja "dostęp do EEPROM"...

Niestety,kol. grzECHO ma rację.Kod uzyskany po wejściu do EEPROM nie działa po wpisaniu go do okienka (np. kiedy chcę wejść do programowania).Po security code trzeba będzie przejechać się do ASO (odpłatnie). ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orientuje się ktoś jaki Index Code wybrać, aby aktywować BC w Merivie z silnikiem benzynowym?

 

Mam do wyboru w op-comie następujące indexy:

 

00403_noice

00503_ice

00801_ice

00801_noice

00901_ice

00901_noice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

Czy da sie opcomem aktywowac komputer w merivie ? Jest tam wyświetlacz typu GID i pokazuje tylko nic nie wartą starą niemiecką navigacje.

Jeśli masz nawigację to jest to raczej CID a nie GID (obraz masz kolorowy czy bursztynowy?).

A komputer powinno się dać aktywować OP-COMem, chociaż ja mam z tym problem - żaden z proponowanych przez OP-COM indeksów nie uruchamia w pełni komputera.Owszem komputer się wyświetla na ekranie, ale nie przelicza danych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności