Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną, że czasem interfejs przejdzie test połączenia, ale przeważnie nie łączy i wywala info: "Interface is not connected to the car"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przewód albo interfejs może być uszkodzony.

A może też system ma namieszane i ma problemy ze sterownikami.

Przeinstaluj system i zobaczysz czy to od niego .

Co ci się pokazuje w menadżerze urządzeń gdy podłączysz go do komputera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że robię wszystko tak jak w poradnikach. W menadżerze jest USB serial converter (wersja sterownika 2.10.0.0) i USB serial port (2.10.0.0 port COM1). System jest świeżo postawiony, bo specjalnie do diagnostyki kupiłem kompa i zainstalowałem XP, oprócz systemu jest tylko OP-COM. Mało tego, po pierwszej instalacji zrobiłem obraz systemu, żeby kiedyś wrócić do działających ustawień. Jak przestało działać to wróciłem do tamtej wersji i lipa. Podejrzewam, że może to być wina interfejsu, dlatego zamówiłem kolejny od innego sprzedawcy z Ali. Jednak chciałbym wykluczyć mój błąd, dlatego pytam na forum.

Edytowane przez hashin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konio407

Kupiłem OP-COM v1.70 z ebay, no i niestety nie działa. Zainstalowałem wszystko, ale nie przechodzi testu połączenia.

Obstawiam, że jest uszkodzony (nie próbowałem nic aktualizować)

Przy okazji chciałbym zapytać Was jaką wersję płyty ma ten fejs? Na płytce napisane jest tylko OPCOM, nic więcej. Patrząc na elementy w środku microchip PIC18F458 wygląda, że jest taki jak ma być, jednak gdzieś (na rumuńskim forum) wyczytałem, że elementy D1 i C22 występują, kiedy jest "fake microchip". Czy ktoś to może potwierdzić? Na aukcji jest pokazana płytka z napisem OPCOM_NEW oraz bez elementów D1 i C22, natomiast ja dostałem trochę inną. Czyżby przekręt?

 

bb9d1374320d.jpg

ab57d011ee59.jpg

Mam dokładnie taką samą sytuację - te same oznaczenia na płytce i chipie.

Interfejs przyszedł dzisiaj z PRC CARDIAG. Miał być troszkę inny ,,New Opcom''.

Czy to do śmietnika czy da się coś tym robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić tak, że w OP-COM przechodzi test połączenia, ale jak podłączę do auta to nie działa. Pojawia się "Interface Communication Error, or Interface not powered from car!"

Edytowane przez hashin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirasmaniak82

Panowie pomozcie co jest nie tak.
Kabel dziala niby wszystko ok a jednak nie do konca. Dlaczego mi nie skanuje wszystkiego ? Vaux com 120309 v1.60

Jak mialem Astre H to wszystko smigalo (na op com)

 

 

 

post-58118-0-47471500-1518097005_thumb.jpg

post-58118-0-69826000-1518097015_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konio407

Panowie, mam problem ze sterownikami do OP Coma 1.78 na Windows XP.

Używałem tych: CDM v2.10.00 WHQL Certified, CDM v2.12.26 WHQL Certified.

W jednym przypadku pokazuje, że plik uszkodzony albo brak sterownika a w drugim przypadku też nic nie osiągnąłem.

A niby na XP powinno śmigać..?

Może jakiegoś linka albo podpowiedź, bo szukałem i jakieś trefne mi się chciały instalować (z wirusami) ;/

 

EDYTA: Już sobie poradziłem. Komp widzi interface Op-coma, program śmiga (Vaux com 120309a).

Na razie nie mogę zrobić testów w samochodzie ale jest nadzieja :)

Coś tam pstrykało (przekaźniki) jak próbowałem na ,,sucho'' łączyć się z ECU.

Edytowane przez Konio407

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

 

 

Zamówiłem z Ali op-com'a polecanego w tym temacie.
Podrzuc lina, bo przez kilkadziesiat stron wstecz nie rzucil mi sie ;)

 

O co chodzi z tymi wersjami softu 1.39,1.11., 1.70 itd.??? Najnowszy nie znaczy najlepszy? Chinole oferują już wersje 1.95.

Rozumiem, iz chcac zrobic jakikolwiek update lub downgrade softu musze nabyc wersje PCD 5 lub new opcom?

 

Czy klonem bede mogl przeprowadzic adaptacje easytronica i polozenia styku sprzegla?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario a przeczytałeś co pisał Grzecho ?

Przeczytałeś co pisałem ja w poradniku?

Pisze Grzecho że te wyższe to chwyt marktetingowy to widocznie tak jest .

Ja sprawdziłem tyle że mając np 1.39 a gdy się chce połączyć z np. Corsą D to samoczynnie mi aktualizuje do wersji 1.45

Ale Mery A spkojnie obsłuży nawet 1.39 bez samoczynnej aktualizji.

A tym bardziej gdy potrzebujesz wejsć w licznik to tylko 1.39 się połączy.

 

W Mery możesz zrobić wszystko ale to co masz aktywne(podświetlone klawisze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności