Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mario_80

Przeleciałem parę stron na poczatku a pozniej przeskoczyłem do połowy i nie zauwazylem jakiegos zestawienia informacji.

Na ali jest fejsow od zatrzesienia. Duzo sprzedawcow deklaruje prawdziwy chipset, a w komentarzach okazuje sie ze to fejk.

 

Chyba najbezpieczniej bedzie wybrac wersje z PCB 5, bo nie uwali sie przy automatycznej aktualizacji??

 

EDIT:

Teraz sam juz nie wiem co z tą wersją 5:

"V5 OP COM with PIC18F458 CAN BUS OBD2 OP-COM V5 OPCOM

Note: Never Update It Online, It Will Damage The OP-COM ! There is no need to active the software, can be used directly".
To mozna ja aktualizowac czy nie?
Edytowane przez Mario_80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

Aha. Dzieki.

 

 

V5 jest już nie do kupienia, tylko new_opcom...

Wpis sprzed roku, a V5 ciagle dostepna, chyba ze sie myle:

https://pl.aliexpress.com/item/2017-NEW-OPCOM-V1-70-for-Opel-OP-COM-OBD2-Diagnostic-Scanner-with-Real-PIC18f458-OP/32825883794.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.387936e2GwSW6O&isOrigTitle=true

Wersji Opcom new, tez jest sporo.
CZytam i dalej nie rozumiem:

 

Ale na OpcomNew mam zmniejszoną wersję na 1.39 i dzięki niej w Mery mogę się połączyć z licznikiem. Na 1.45 nie było takiej możliwości.

Jesli wyzszy numer oznacza bardziej rozbudowana i lepsza wersje??, to dlaczego czasami trzeba wgrywac starsza?

 

 

Zauważ że to jest temat o Opcomie i nie zaśmiecaj go więc innymi tematami

 

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario, poczytaj trochę, bo widzę, że mylisz firmware z software (jak szukałem rozwiązania, to dwa razy przebrnąłem przez wszystkie posty, 3-4dni :lol: )... a co do elektryki to polecam TIS2000, tam znajdziesz dokładne schematy do swojej Mery, a w katalogu EPC rysunki części i podzespołów...
Takie przykładowe rysunki z TISa i EPC:

 

 

To samo co wyżej.Prosiłbym o trzymanie się tematu

post-55367-0-56735700-1518377736_thumb.png

post-55367-0-03424900-1518377755_thumb.png

post-55367-0-56828800-1518377774_thumb.png

post-55367-0-01522300-1518377799_thumb.png

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

CZytam i dalej nie rozumiem:

 

A co ja nie wyraźnie napisałem?

Licznik w Mery potrzebuje wersji 1.39 bo inaczej się nie połączysz.

A tą wersją odczytasz też wszystko inne w Mery.

Czy to takie trudne do zrozumienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

 

 

Licznik w Mery potrzebuje wersji 1.39 bo inaczej się nie połączysz.
No wlasnie gdzie tu jest sens wprowadzania nowszej wersji, jak nie chce dzialac poprawnie, i trzeba wgrywac starsza.

 

Mario, poczytaj trochę, bo widzę, że mylisz firmware z software
No tak jakby. CO innego wersja interfejsu a co innego wersja programu odpalanego na kompie.

Grzechu wstawial zestawienie, ale ktos pisal tez ze na starym FW odpalal nowszy program.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie domyślaj się sensu bo się nie dowiesz.

Wykorzystaj więc to co napisałem.

W Mery wystarczy 1.39 i mieć przygotowane 1.45 z Ocflashem aby w razie czegoś sobie zmienić.

1.45 obsłużyło całą Astrę H z 2010 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności