Skocz do zawartości
DAROMV6

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie stalem sie posiadaczem corsy d lift 2011r 1.3 cdti  a13dtc i op com fw 1.39  china  2010   nie obsluguje sterownika silnika. jakiego fw op coma nabyc  lub na co zaktualizowac aby  2011r obsluzylo  i czy sie bedzie chcialo zaktualizowac bo mam go 8 lat   dziex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czytałeś ten temat w całosci?

Jest tam na pewno napisane aby używać Vauxa

Ten temat też możesz poczytać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam taką samą corsinę... i niestety ten silnik w chińskich klonach (niezależnie od firmware) nie jest obsługiwany. Tzn. można odczytać i kasować błędy, ale nie można odczytać parametrów. Na innym forum kol. KaMyK wytłumaczył w czym tkwi problem, tak streszczę, bo nie mogę znaleźć tego forum i wpisu kol. KaMyKa. Teoretycznie do obsługi powinien wystarczyć program Vauxcom 120309a+131223d, niestety soft na bazie którego "małe rączki" utworzyły owego vauxcoma posiadał błąd z obsługą 1.3CDTI i nie idzie odczytać parametrów- zamiast parametrów są kreski "---"... oczywiście ze wszystkimi innymi sterownikami się łączy. Dopiero w późniejszych softach w ori problem został naprawiony, ale chiniole są z błędem.

Sam walczyłem z tym (3razy chiński opcom), w końcu kupiłem na aliexpres kabel WoW Snooper 5008 PL.  Wszystko mi odczytuje włącznie z silnikiem:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy znalazles polska wersje programu  op com ktora wykrywala sterownik mimo braku odczytu live..jakie mozliwosci daje ten snooper?   czy w corsie d mozna zmienic rozmiar opon  w ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta najbardziej popularna China08.2010PL wykrywa także błędy silnika A13DTC, mimo, że na liście silników go nie ma (więc musi się łączyć ze sterownikiem), choć najczęściej nie ma pełnej nazwy błędu, jest tylko kod i opis "nieznany kod błędu" (w wersji angielskiej jest opis błędu), na fotkach dla porównania ten sam błąd w wersji 2010PL i Vauxcomie2012 (2014). Do obsługi wersji angielskiej potrzebny jest firmware 1.45. W opcomie zmiana rozmiaru opon jest chyba w sterowniku silnika, więc dla mnie niedostępna.

W WoW Snooper nie szukałem opcji zmiany rozmiaru opon, ale przy okazji poszukam, nie chcę zaśmiecać tematu, ale jak chcesz więcej o tym  interfejsie, to wyślij na priva swojego maila, to więcej Ci napiszę o możliwościach i podeślę trochę screenów, czy filmików.

03PL. Silnik, P0234-5A.PNG

13. Silnik, P0234-5A.PNG

Edytowane przez bogoes
zmniejszenie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, bogoes napisał:

W WoW Snooper nie szukałem opcji zmiany rozmiaru opon, ale przy okazji poszukam, nie chcę zaśmiecać tematu, ale jak chcesz więcej o tym  interfejsie, to wyślij na priva swojego maila, to więcej Ci napiszę o możliwościach i podeślę trochę screenów, czy filmików.

Na forum nie ma prywaty.

Jeżeli masz już jakieś doświadczenie to utwórz nowy temat o WOW i go rozwijaj.

Może się komuś przydać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi