Skocz do zawartości

Pompa wtryskowa - przepuszcza paliwo do oleju


Gość Madison

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem jest taki. Migotała kontrolka oleju.

Olej się podniósł o jakieś 0,5 cm - był rozrzedzony,

nie miał lepkości. Zawsze lałem Castrol Magnatec 5W40.

 

Zmieniłem olej bo myślałem, że to leją wtryski. Wlałem 10W40 Magnateca.

Wiem, że nic by nie pomogło, ale jak olej był rozrzedzony to nie chciałem zatrzeć

silnika jeżdżąc od mechanika do mechanika.

Kontrolka nie miga jak na razie.

 

Pojechałem na sprawdzenie wtrysków:

- podpięli pod kompa - wykazało, że wszystko ok. Na wtryskach ciśnienie między 25-26 (zapomniałem jednostki)

- stwierdzili, że nie ma co podpinać wtrysków na metodę przelewową bo to nie wtryski leją tylko pompa wtryskowa

- nie sprawdzili ciśnienia oleju bo nie mieli przyrządu (dokładnie końcówki takiej jak w corsie)

- błąd był wykazany na czujniku ciśnienia (za duże napięcie) - błąd został wykasowany

Powiedzieli, że za dobrze silnik pracuje, równomiernie, zawsze pali i nie dymi to nie są to wtryski.

 

Stwierdzili, że pompa wtryskowa ma dwa simeringi i jakiś mały otworek, który jest zatkany.

Jak paliwo leci to zanim przejdzie przez zatkany otwór ucieka między simeringami i dalej do oleju.

 

Pompa jest troszkę pordzewiała i stwierdzili, że to raczej będzie jej wina.

 

Pomóżcie mi ludzie bo mi ręce opadają.

 

W Warszawie jest wielki problem ze sprawdzeniem ciśnienia oleju - nikt nie ma przyrządu, a w ASO koszt to 200 zł. Niech ich krew nagła zaleje.

Edytowane przez Madison

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do Jabłonny na Modlińską, tu sprawdzili mi ciśnienie oleju za 20zł :)

 

Jeśli pompa się rozszczelniła, to trzeba będzie ją wymienić, albo zregenerować. U mnie też delikatnie cieknie, ale na razie jeżdżę jak jest.

 

Wtryski nie sprawdzisz na komputerze - trzeba weryfikować ich pracę właśnie metodą przelewową. Prawdopodobnie jednak leci pompa...

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do Jabłonny na Modlińską, tu sprawdzili mi ciśnienie oleju za 20zł :)

Prawdopodobnie jednak leci pompa...

 

Dzięki za info. A coś na pradze-południe masz może, żeby podjechać z tym ciśnieniem.

Zauważyłem, że w Wawie trzeba się prosić, aby cokolwiek ktoś zrobił bo albo nie ma przyrządu, albo kosztuje jak za zborze.

 

Z drugiej strony na jakiej zasadzie pompa leci i gdzie dokładnie są te simeringi? Ma ktoś może schemat budowy tego ustrojstwa.

Powiedzieli, że mogą być to też wałki w pompie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pompie najczęściej trzeba wymienić oringi - nie muszą być oryginalne, można spróbować poszukać i dobrać innych zamienników, chyba, że ten wałek będą musieli wymienić, to koszt automatycznie będzie większy.

 

Niestety nie polecę Ci nikogo z południa Wawy, bo mieszkam pod wawą na północy :)

 

Leci = nie trzyma ciśnienia, bo straciła uszczelnienie i zapowietrza się, stąd kłopoty z odpalaniem silnika.

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci = nie trzyma ciśnienia, bo straciła uszczelnienie i zapowietrza się, stąd kłopoty z odpalaniem silnika.

 

Właśnie chodzi o to, że nie ma kłopotów z odpalaniem, nie ma nierównej pracy, nie ma dymu z rury wydechowej itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wtryski nie sprawdzisz na komputerze - trzeba weryfikować ich pracę właśnie metodą przelewową. Prawdopodobnie jednak leci pompa...

sprawdzisz komputerem serwisowym poziom zwrotu paliwa z każdego wtrysku co daje wyraźny obraz ich stanu...

 

Właśnie chodzi o to, że nie ma kłopotów z odpalaniem, nie ma nierównej pracy, nie ma dymu z rury wydechowej itp.

pompa może dawać sporo za wysokie ciśnienie i stąd część oleju nap trafia do silnikowego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju nie podnosi się, a zrobiłem około 300 km.

 

W 100 km trasie kontrolka oleju nie zaświeciła się nawet na moment - poziom paliwa był 1/4 baku.

W trasie powrotnej zaczęła migać, ale dopiero po zatankowaniu auta na full.

 

Teraz właściwie świeci się cały czas, a tuż przed odpaleniem kontrolka silnika przygasa na moment i szybko wchodzi w swój poprzedni stan czyli świecenie pełne. Wcześniej z tą kontrolką nigdy nie było problemów.

 

Przed odpaleniem na desce nie zapala się kontrolka wtrysków i wcześniej przed usterką też jej nie było - czy to jest prawidłowe?

 

Nic nie kopci, poziom oleju jest jak jest, nie wiem czy paliwo ma coś do tego, ale faktycznie jak paliwa było mnie

to rzadziej kontrolka oleju się świeciła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd na kompie był: Za wysokie napięcie na czujniku ciśnienia oleju.

 

Gdzie dokładnie jest Jabłonna na modlińskiej?

 

Możecie mi powiedzieć jakim cudem paliwo przedostaje się przez pompę do miski olejowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności