Skocz do zawartości

Pompa wtryskowa - przepuszcza paliwo do oleju


Gość Madison

Rekomendowane odpowiedzi

Przed odpaleniem na desce nie zapala się kontrolka wtrysków i wcześniej przed usterką też jej nie było - czy to jest prawidłowe?

 

a widziałeś kiedykolwiek taką kontrolkę? bo ja nie

 

Błąd na kompie był: Za wysokie napięcie na czujniku ciśnienia oleju.

 

podaj kod błędu

 

Gdzie dokładnie jest Jabłonna na modlińskiej?

Jabłonna to miejscowość pod W-wą jadąc modlińską wjeżdżasz do Jabłonny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru kodu nie znam.

 

Kontrolka układu wtryskowego jest w tym modelu.

 

Ponawiam pytanie:

Możecie mi powiedzieć jakim cudem paliwo przedostaje się przez pompę wtryskową do układu olejenia?

Edytowane przez Madison

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru kodu nie znam.

Szkoda, bo czasem po numerze łatwiej coś wywnioskować.

Kontrolka układu wtryskowego jest w tym modelu.

Co to za kontrolka, jak wygląda?

Możecie mi powiedzieć jakim cudem paliwo przedostaje się przez pompę wtryskową do układu olejenia?

Nie wiem, może rzeczywiście dlatego :

Stwierdzili, że pompa wtryskowa ma dwa simeringi i jakiś mały otworek, który jest zatkany.

Jak paliwo leci to zanim przejdzie przez zatkany otwór ucieka między simeringami i dalej do oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ma narysowany wtrysk, ale nie zapala się przy zapłonie jak się dowiedziałem.

 

Natomiast czy przy zapłonie powinna się zapalać kontrolka samochodu z kluczem?

Bo u mnie tego nie ma i nie było.

 

Pytam w jaki sposób jest zamontowana pompa wtryskowa do silnika bo nie wydaje mi się,

aby simeringami szła ropa do układu olejenia.

 

 

Poziom oleju się nie podnosi po wymianie na nowy.

Nic nie kopci z rury.

Po wymianie czujnika ciśnienia oleju kontrolka zapala się gdzieś podczas jazdy na 1 sekundę po czym już się nie odzywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ma narysowany wtrysk, ale nie zapala się przy zapłonie jak się dowiedziałem.

To ktoś Ci bzdur naopowiadał, bo mam identyczne auto i silnik i taka kontrolka nie występuje na pewno.

 

Natomiast czy przy zapłonie powinna się zapalać kontrolka samochodu z kluczem?

Nie powinna się zapalać. Jeśli się zapala, to oznacza awarię.

 

Po wymianie czujnika ciśnienia oleju kontrolka zapala się gdzieś podczas jazdy na 1 sekundę po czym już się nie odzywa.

Nie powinna się zaświecać podczas jazdy nawet na chwilę. Sprawdź dla pewnosci ciśnienie oleju i kod błędu.

 

Co do ceny sprzęgła i koła dwumasowego, to najtaniej jest na allegro bo łącznie około 2000 za części, robocizna (wymiana) mniej więcej 300zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna się zapalać. Jeśli się zapala, to oznacza awarię.

 

Na chwilę przed odpaleniem powinna się zapalić, a potem gaśnie. ?

 

Ciśnienie niebawem sprawdzę bo mam problem z przejściówką 1/4" na M14x1,5 :-), ale jakoś dam radę.

Poinformuję o wynikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Na wtryskach ciśnienie między 25-26 (zapomniałem jednostki)

 

24-26 Mpa - bardzo dobre Nie może byc róznicy na cylindrach 4 barów . Co oznacza że mierzyli ci kompresję w cylindrach

 

że nie ma co podpinać wtrysków na metodę przelewową

A to zle :niie:

Stwierdzili, że pompa wtryskowa ma dwa simeringi i jakiś mały otworek, który jest zatkan

Tak otwór technologiczny w korpusie zapobiega przedostaniu sie ON do silnika [coś podobnego jak na pompach wody] Nie spotkałem sie z tym aby sam sie zatkał, chyba że mu ktos w tym pomorze :wesoly:

 

Natomiast czy przy zapłonie powinna się zapalać kontrolka samochodu z kluczem

 

Powinna przecież to kontrolka wszystkich czujników elektronicznych za ktore to ona odpowiada ,ale może mieć różne zarysy nie koniecznie z kluczykiem bo tak jest w różnych wersjach .

Możecie mi powiedzieć jakim cudem paliwo przedostaje się przez pompę wtryskową do układu olejenia

Nie znam takiego przypadku w tej pompie

 

Tu poczytać http://www.scribd.com/doc/49333007/Bosch-Zasobnikowe-uk%C5%82ady-wtryskowe-Common-Rail

Podstawa nr!1 to diagnoza wtryskiwaczy!! nie na slowo może dobre :wesoly: .. Szczególnie w systemie CR.. Tu w tym systemie wtrysku na byle czym sie nie pojeździ!! Dobre paliwo to podstawa

 

Moja diagnoza osobista z doswiadczenia na zgaszonym silniku nie domyka ci sie któryś z wtryskiwaczy

Jak również w silnikach z CR z filtrami cząstek stalych jest taka ewentualność przedostania sie nadmiaru dawki do oleju Ale w twoim modelu bodajże nie ma tego filtra ,chociaż różne byly zmiany mogę sie mylić .Najlepiej będziesz wiedział ty czy go posiadasz? To napisz! :papa:

Edytowane przez brzoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności