Skocz do zawartości

Pompa wtryskowa - przepuszcza paliwo do oleju


Gość Madison

Rekomendowane odpowiedzi

No i zrobione. Pompa zregenerowana. Wałek też poszedł do wymiany.

 

Jak się okazało pompa była już robiona, ale ktoś prawdopodobnie przy montażu zatkał wylot gdzie ON powinno uciekać.

 

Okazało się też, że taki stan pompy jaki był wskazuje na licznik o przebiegu ponad 200 tyś km, a mam niby 120

i weź tu kupuj samochody krajowe.

 

Przy zakupie miał 107 tyś i właściciel strasznie się zapierał, że do pracy było tylko 8 km.

 

Co Wy na to? Ręce nie opadają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt i gdzie regenerowałeś? Jak długo to robili?

 

Jeśli pompa była już regenerowana, to na pewno auto nie ma tych 100tys a co najmniej dwa razy tyle. Zmienić przeieg w CC to żadna filozofia i trwa to minutę... w dodatku prawdziwy przebieg nigdzie się nie zapisuje i po korekcie sprawa jest nie do udowodnienia. Jeśli to krajówka i była serwisowana sprawdź jakie przeiegi robiła podczas pierwszych lat eksploatacji w książce serwisowej. Zawsze możesz z numerem VIN podjechać do ASO i poprosić o sprawdzenie kiedy odnotowali ostatnią wizytę przy jakim przebiegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

850 PLN, jeden dzień. Kontakt mogę dać na PW.

 

Regenerowane były tylko jakieś uszczelki w pompie, a nie cała i ktoś to spartaczył wcześniej.

 

Książki serwisowej nie mam, ale był od nowości w PL więc coś powinno być.

 

Kto z Was pracuje w ASO i może ściągnąć jakieś dane o przebiegach?

A co z pamięcią zapasową w CC? Może jaki spec by to wypatrzył jakoś?

 

Może da się vagcomem ściągnąć przebieg ze sterownika silnika?

Edytowane przez Madison

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć znajomości w ASO, podjedź sam z dowodem rejestracyjnym do ASO gdzie poprzedni właściciel serwisował, jeśli nie wiesz gdzie kupował, dane ASO powinny być w karcie pojazdu na pieczęci. CC nie ma nigdzie zapisywanego przebiegu. Mam kabel i wiem jak to działa.

Możesz rzucić namiar na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomóżcie bo mnie poniesie z tym niemieckim autem.

 

Kontrolka oleju zaczęła się odzywać. Miga i świeci na stałe nieraz. Poziom oleju nie wzrasta.

Zapaliła się też ostatnio kontrolka poziomu oleju pomimo, że jest lekko powyżej połowy poziom.

 

Ciśnienie oleju jest ok. Na zimnym było 3,5 bara - bieg jałowy i spadało do 1,6 (niecałe 80 stopni temp. silnika).

 

Kiedy odłączyłem kabel od czujnika kontrolki oleju (ciśnienia) to w kokpicie zamiast zgasnąć zaczęła migać. Czujecie akcję?

Po podłączeniu świeciła na stałe.

Czy jest jakiś przekaźnik do tego czegoś??

 

No i wkurza mnie w ogóle brak kontrolki samochodu z kluczem.

Ci od pompy powiedzieli, że mi nie pomogą bo pompa już jest ok i trzeba szukać usterki w układzie olejenia. Np. olej, filtr, pompa, czujniki.

 

Niech to wój jasny strzeli.

 

Pozdrawiam

Madison

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałeś auto do kompa? Jakie błędy?

Może szwankuje czujnik poziomu oleju, który jest w misce olejowej skoro ciśnienie i poziom na bagnecie trzyma...

 

W tych silnikach jest popier... konstrukcja rozrządu z napinaczem olejowym i takie cyrki się dzieją. U mnie kiedyś ze 3 razy też zapalała się poziomu oleju mimo, iż był OK, ale jak dolałem przestała świecić. Rozrząd wymieniałeś? Może już napinacz siada i łańcuch wyciągnięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrządu nie wymieniałem. Błędów nie wykazuje żadnych, dzisiaj wykazało coś z napięciem na czujniku, ale to przez to, że go odpinałem na jałowym biegu. Elektryk powiedział, że to jest coś z masą związane tylko jak do niego pojechałem to nic nie migało :-). Ciężka diagnoza bo nie zapala się na stałe.

 

Te czujniki muszą mieć jakiś sterownik, kostkę tylko kto wie gdzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro migają kontrolki to błędy zawsze zostają... czym ten elektryk diagnozuje to auto?

 

można spróbować podpiąć auto pod kompa, jeśli pasuje Ci Legionowo albo Wołomin lub gdzieś po drodze między w/w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie olej się nie podnosi, ale wydaje mi się, że zrobił się dużo rzadszy niż był no i jest czarny,

ale to raczej normalne w dieslu. Jestem czujny i jak się podniesie to lecę do pompiarzy.

Edytowane przez Madison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności