Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Część kierowców wlewa ten olej dlatego, że jest zdecydowanie tańszy ale również dlatego, że zawiesina i nagar skutecznie uszczelnia przepracowane silniki powodując brak intensywnych wycieków czy też jego spalania.

I tu się z Tobą zgadzam w 100%. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Batman1987

uuu.. mała dyskusja się tu rozwineła. Silnik ma już prawie 220k km przejechane. Oprócz tego nie wiem jaki był lany wcześniej olej, więc wolałem nie ryzykować rozszczelnienia. Nie jeżdże za często i za daleko samochodem, także myśle że wystarczy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam widze ze dyskusja sie juz zakonczyla ale ja dodam juz od siebie ze nie wlewa sie do tego typu silnika oleju mineralnego z 2 powodow. po 1 jest zbyt gesty przez co meczy silnik a po 2 co idzie za punktem 1 najczesciej zaczyna komputer przez to lapac bledy ??? ja jezdze na 'MIDLAND'-dzie 10W/40 ( Swoja droga bolecam serdecznie ten olej ) a mialem wczesniej zalany 15W/40 ruznica ogromna, lepsza praca silnika za czym odrazu dostal kopa wiec nie radze na ogol wlewac mineralnego oleju to tego silnika :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Temat rzeka. Fachowcy w motoryzacyjnych pismach wypisują takie rzeczy o olejach mineralnych, że strach brac je do ręki, a producenci powinni płacić kary za ich produkowanie. Ja od dawna (eksploatując nie nowe auta, ze sporym przebiegiem) jestem z mineralnym Castrol,em i powodów do narzekania nie mam, ale żony Tikusia, ze sporo mniejszym przebiegiem i udokumentowanym faktem stosowania półsyntetycznego oleju przez cały czas eksploatacji, mineralnym nie zaleję. Moim zdaniem auto z przebiegiem 220kkm, bez wiedzy co było lane wcześniej, innym olejem niz mineralny zalewane być nie powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W takim razie Panowie co proponujecie do astry F '92 126tyś (ostatnia wymiana przy stanie 76tyś nie wiem co bylo wlewane, dodam tylko ze w miedzy czasie dostal 2L Valvoline syntetic 10W40) bo juz czas na nią :)

p.s. dziennie robie min. 100km, rocznie ok. 30tyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panie grohu, wymiana co 50 tyś! Ale jej dajesz po "gaciach". A tak na serio, to w tym temacie zostało powiedziane juz chyba wszystko. Nie wiem na ile przedstawiony przez Ciebie przebieg jest wiarygodny. Ale i to jest bez znaczenia, ważny jest stan samego silnika. Doradzić trudno, decyzję musisz podjąć sam. Pamiętaj o tym, ,ze w pewnych sytuacjach olej syntetyczny może zaszkodzić oraz o tym , że co by nie powiedzieć oleje mineralne są coraz lepsze.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety ale w moim przypadku taka jest (brutalna) prawda. Stan silnika, mam nadzieje ze nie jest najgorszy (bez wiekszych przecieków) wiec myślę, ze jeszcze troche pojezdze :) Mimo wszystko dziekuje za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam :wink: Kupiłem w zeszłym roku Astrę II z 99 roku nie wiedziałem jaki olej był więc zalałem Volvoline Max Live. teraz zrobiłem 14 tyś wymienić na nowy pólsyntetyk (kupiłem Lotosa) czy lepiej dolać Volvoline

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego karneol, to jest Twój pierwszy post i nawet zabrakło słowa WITAM.

wymienić na nowy pólsyntetyk

A wracając do meritum jeżeli wymieniasz olej to najważniejsze żebyś pozostał przy

półsyntetyku, a co do marki oleju.........hmmm ja bym chyba pozostał przy Volvoline Max Live, ale to zależy od zasobności Twojej kieszeni. Ale czy Lotos jest gorszy :wink: Naprawdę nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności