Skocz do zawartości

Meriva - lekkie drgania kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrus26

Witam Szanownych Forumowiczów!

Od pewnego czasu - 2 tygodni pojawia mi się następujący problem w Merivie 2006 1.4 benzyna / gaz.

Kierownica lekko się rusza - jakby miała luzy i poza tym występują drgania lekkie przy małych obrotach i taki stuk.

2 razy też włączyła mi się kontrolka EPS. Wyłączenie samochodu i włączenie pomogło.

 

CO to może być? Jak to zdiagnozować

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odczytać błędy ze wspomagania.

Wydaje mi się, żę na forum była kiedyś mowa o drżącej kierowynicy i był problem z czujnikiem kąta, ale to tak mi się może tylko wydawać.

Poszukaj, było kilka wątków ze wspomaganiem w którymś powinno być. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrus26

Sytuacja uległa zmianie niestety na gorsze obecnie po włączeniu samochodu po chwili zapala się lampka ESP i wysiada wspomaganie i nie można ruszać kierownicą lub idzie to bardzo ciężko.

Jednak jeżeli ruszam kierownicą zaraz po włączeniu to następuje odblokowanie wspomagania pod warunkiem że w czasie jazdy ruszam kierownicą, towarzyszą temu charakterystyczne zgrzyty/ trzaski przy ruszaniu kierownicą.

Samochód był już w 2 warsztatach. W pierwszym stwierdzono że występuje błąd t1500 po podłączeniu do komputera i że nie mają wiedzy na ten temat.

W drugim diagnostyka trwała dłużej ...jednak efekt był ten sam tzn. stwierdzili że uszkodził się czujnik skrętu kąta. Nie wiedzą jak zrobić i że należałoby znaleźć jakąś używkę lub kogoś kto zrobi regenerację czujnika??

Ewentualnie kupić kolumnę - niestety koszt to 3-4 tys.

Co można sprawdzić jeszcze, albo na co zwrócić uwagę.

Przypuszczam że samochód ma wspomaganie elektryczno-hydrauliczne, ale nie jestem tego pewien.

Jakie dodatkowe pytania zadać w warsztacie.

Może ktoś ma dobrego specjalistę, który wie jak to naprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka Cię wymiana kolumny. Niestety czujnik jest zintegrowany i nie występuje jako osobna część. Kupisz używaną to też nie wiadomo w jakim stanie. Znalazłem u niemiaszków jedną firmę która regeneruje te kolumny i daje na to gwarancję - jest na ebay-u.

 

Wspomaganie w Merivie jest ELEKTRYCZNE (brak jakichkolwiek elementów hydraulicznych).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchar, no bez przesady, odrobina smaru na wielowypuście silnika wspomagania to już kapka hydrauliki :mrgreen:

 

Andrus, czy w Twoim przypadku do sterownika wspomagania można normalnie wejść, odczytać go?

 

U mnie potykały przekaźniki, EPS się zapaliło, wspomaganie oczywiście nie działa i ni diabła nie da się skomunikować OP-COMem ze sterownikiem, jakby go fizycznie nie było :blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrus, czy w Twoim przypadku do sterownika wspomagania można normalnie wejść, odczytać go?

 

Przecież Andrus napisał, że w jednym warsztacie odczytali błędy ze sterownika. A że komp mieli pewnie uniwersalny to i oznaczenie błędu dziwne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Andrus napisał, że w jednym warsztacie odczytali błędy ze sterownika. A że komp mieli pewnie uniwersalny to i oznaczenie błędu dziwne.

Nie wiadomo czy to błąd na pewno ze sterownika wspomagania skoro nie zidentyfikowany, dlatego pytam i się upewniam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrus26

Nie wiadomo czy to błąd na pewno ze sterownika wspomagania skoro nie zidentyfikowany, dlatego pytam i się upewniam ;)

Dostałem wydruk -diagnostyka OPEL-Mech wspoma.kier 3.1

Rozpoznawanie sterownika 0203 K-NR

13153554

Pamięć błędów jednak błąd c1500 a nie t1500 czujnik momentu na Kierownicy Błędny .

Stwierdzili że cały czas jest ten błąd i nie można go usunąć.

Do wymiany Kolumna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kończąc wątek. Do wymiany była kolumna i na szczęście udało mi się znaleźć i kolumnę i warsztat gdzie zamontowano kolumnę i skalibrowano czujnik.

Obecnie jeżdżę i nie ma problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności